Darček

• Slovensko Záhadné dary (viac)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) sú mladý manželský pár, ktorých život sa odohráva presne podľa plánov a predstáv. Až do dňa pokiaľ stretnú Gorda (Joel Edgerton), Simonovho dávneho známeho zo strednej školy. Od tej chvíle sa ich život začína pomaly ale isto rozbiehať po desivom a šialenom tobogane. Po niekoľkých ďalších náhodných stretnutiach Simon a Robin začínajú byť z Gordonovho chovania a slov znepokojení. A navyše sa začnú objavovať záhadné dary, vďaka ktorým sa začnú objavovať podivné tajomstvá z minulosti. A Robyn sa tak nie len dozvedá znepokojivú pravdu o tom, čo sa odohralo pred dvadsiatimi rokmi medzi Simonom a Gordonom, ale predovšetkým stojí pred nečakanými otázkami. Ako naozaj poznáme nám najbližších ľudí? Je dávna minulosť navždy už len minulosť? (Barracuda Movie)

bloodline

Príjemne šťavnatá psycho oddychovka a bez zbytočných kecov jazda s ponurou atmosférou. Čiste a poctivo zahratý falat filmárčiny a na režisérsku prvotinu aj vcelku kompaktné klbko šponovania nervov, kde zívacie fázy prehltli slonie sústo cyankáli. Pri väčších skúsenostiach na režisérskej stoličke, o aspoň level nadupané herectvo s temnejšou klímou a žáner by obohatil plus jeden skvost do zbierky výstavných kúskov s ohrozenými druhmi filmového vyhynutia. Ale inak, s menšími výhradami, zvládol Edgerton talentovky na výbornú. ()

provitamin

Film, ktorý mal svoj potenciál, len veľká škoda, že dlho, dlho bol nudný, takmer nič sa nedialo, nudné dialógy. Áno, atmosféra postupne hustla a bol som čoraz zvedavejší kam to dospeje, dozvedal som sa nové fakty, ale tiež len veľmi pomaly. Čo ma potešilo, je záverečná pointa a tiež asi dve klasické hororové lakačky - ide ženská sama v noci po neosvetlenej chodbe, kamera sa pomaly približuje ku koncu chodby, keď tu zrazu.. Celkovo 70%, čiže medzi 3 a 4. ()

divak84

dobrý thriller založený na triviálním námětu. gradace ok, ale nějak nemyslím na to že to byla až tak geniální thrillerovská hra. byl to velmi dobrý film to jo,,, ()

Hanys_

Napínavá žánrovka, která hlavně v první půlce pracuje se solidní atmosférou netušeného. Pak děj začal být celkem průhledný a pointu jsem odtušil hodně brzo. Na debut ale docela slibné. ()

Litvicek

O tomto filmu se mluvilo ve velkých superlativech ale konečně jsem se dokopal, abych se o tom přesvědčil a ono nic. Nevidím v tom to, co ostatní. Chvílemi nudné, natahované nic neříkající scény, které ukopávají mou diváckou trpělivost a nutí k přetáčení scén. Jistě, pár creepy momentů bylo super ale celkem nejde z mého pohledu o nic, co by stálo za vidění. ()

Corpsegrinder

Největší kámen úrazu tohohle filmu je to že hodinu a půl se buduje k závěrečný pointě která je víceméně jasná celou dobu a jediná věc kterou divák nečeká je způsob jakým se náš Gordo pomstí. Ten je sice efektivní ale stejně jde jen o pomyslně zdviženej ukazovák pro hlavního hrdinu. Kdyby to končilo nějakým masakrem a finální odhalení bylo trochu víc šokující možná bych šel na čtyři. Takhle je to neškodnej průměr. ()

kolemjdouc

" Vidíš, jaké to je, vlít někomu jed do hlavy ".Ta věta z filmu by asi mohla být ústřední motto děje.O tom celý film byl.Dobro zvítězilo nad zlem.Asi tak nějak. ()

mclenin

Malé predstavenie o tom ako hriechy minulosti človeka doženú k šialenstvu v prítomnosti a neistote v budúcnosti, alebo stará známa rozprávka na motívy "lož má síce krátke nohy, ale život môže "pos.ať" fantasticky". Výborne vystavaná psychologická dráma. Tlieskam ! ()

lucijelucije

Jo, tenhle mysteriózní thriller umí zamrazit. Pěkně pomaloučku se rozjíždí, postupně prozrazuje nedokonaloti postav. Sice není The Gift tajuplným snímkem, ale umí se zaujetím rozjet vlny výčitek a nespravedlnosti. Co se mi na tomto dramatu líbí, je to, že tady nejde ani tak o to, čím se film celou dobu prezentuje, ale spíš o tu ryzí psychologickou odplatu, kdy se člověk může cítit opravdu bezradně. ()

bloodcountes

Sáhla jsem tentokrát dost vedle, tohle opravdu není můj šálek čaje a tak jsem se filmem pronudila žehlíce přitom pánská kožená tanga nadměrných velikostí. Herecké výkony, pokud jsem zrovna koukala, byly velice pěkné a přesvědčivé, takže tři tomu asi v klidu dám. ()

Jaro_slav

Chvílema to mělo hlavně díky neuvěřitelně povedený kameře atmosféru jak Alien. Taková ta absolutní jistota, že se něco opravdu hodně posere, ale kdy a jak nemá divák nejmenší zdání. Vybavuju si všehovšudy jen dvě naprosto očekávatelný lekačky, a přesto jsem se po obou musel smát úlevou, že jsem se neposral. Jason Bateman konečně nehrál hodnýho moulu a je v tý roli podobně přesvědčivej, jako byl hajzl Colin Firth v Before I Go to Sleep; na rozdíl od toho je ale The Gift vážně výbornej neuvěřitelně pečlivě vystavěnej film. A konečně mi vůbec nevadila Rebecca Hall. 80-90%. ()

jarmik

V poloprázdném... ne, v téměř úplně prázdném... kinu OKO v Šumperku jsme si tohle psycho užili. Gradovalo to parádně, jak příběh, tak atmosféra. Joel Edgerton se ukázal jako schopný režisér a v roli minulostí řízeného psychopata působil velice přesvědčivě. ()

Mikino00

Thriller se zajímavým námětem zfilmovaný docela slušně, sice mě nedokázal překvapit, postavy mi přišly nesympatické všechny a celé to působilo televizně, ale je to příjemná změna oproti thrillerům, kde se napětí navozuje výhradně počtem zastřelených osob. ()

kamigava

Napínavý debut Joela Edgertona, který mě velmi překvapil i děsil. Tajemno okolo hlavního "záporáka" Gorda je působivé, ale nakonec se karta obrátí a děj začne nabírat nový směr. Rebeccu Hall moc nemusím, ale role důvěřivé manželky jí sedla. Režisér Edgerton sám hraje charismatického podivína a Simon (Bateman) je sráč. PS: Nikdy nešikanujte ostatní, protože se Vám to může jednou pěkně vymstít. ()

Renfield

Velice solidní psychologické drama, které se plně obejde bez násilí a efektů, přesto je především v první polovině plné znepokojivé, občas až hororové atmosféry. Scenáristicky téměř nemám výhrad, příběh je sice jednoduchý, ale dobře odvyprávěný, navíc se mi líbil postupný vývoj postav, díky němuž film nemá jednoznačně kladného hrdinu, i když toho "kladnějšího" si pravděpodobně najde každý. Závěrečná pointa očividně názorově rozděluje, já ji považuji za vcelku dobré rozuzlení, nebo zauzlení... Herecky velice dobré, především Joel Edgerton potěšil, naopak Rebecca Hall, i když nehrála špatně se mi do filmu tolik nehodila. Všeuměl Edgerton svým debutem dokázal, že je třeba s ním do budoucna počítat, alespoň já jsem na jeho další film zvědavý. 70% ()

Marys

Možno to bolo momentálnymi podmienkami, no napriek napínavému trileru som sa občas prichytil, že zaspávam. Každopádne nemôžem povedať, že by sa film solídne nerozvíjal a nechcel toho až tak veľa. Iba pozorného diváka. Tým som ale ja nebol. ()