Skôr než zaspím

• Česko Dřív než půjdu spát (viac)
Dráma / Mysteriózny / Thriller / Psychologický
Veľká Británia / USA / Francúzsko / Švédsko, 2014, 88 min

Christine při nehodě před několika lety utrpěla poškození mozku, při kterém se jí během noci pokaždé vymaže paměť. A každé ráno musí znovu a znovu zjišťovat, kým je, co v životě prožila, koho miluje a s kým žije. Její manžel Ben jí denodenně trpělivě pomáhá za pomoci fotoalb a vyprávění. Druhým Christininým průvodcem v mlhách její vlastní minulosti je psychiatr Edmund Nash (Mark Strong), s jehož pomocí si hrdinka vede videodeník. A ten jí jejím vlastním hlasem jednoho dne varuje: „Nevěř nikomu!" Deníkový záznam spustí sérii událostí, které mají strašlivé následky. Christine začíná pochybovat o všech, kteří se zdáli jí pomáhat. Otázky, kdo ve skutečnosti Christine je, co se skrývá v její minulosti a co způsobilo její poruchu, přinesou šokující odpovědi. Christine zjišťuje, že pravdu je lepší někdy zapomenout. (Bontonfilm)

Hoyt

Zklamání. Nicole je pro mě v každém filmu ozdoba a je mi vždy velkým zážitkem koukat na její herectví ale tady tomu prvně bohužel nebylo. Snad to bylo tou rolí co měla. Firth se do své role vůbec nehodí a závěrečná pointa, kterou jsem čekal mnohem více zamotanou je také hodně slabá a jednoduchá. Slabé 3* ()

Pilda17

Z nějakého důvodu jsem se tomuto thrilleru vyhýbal dlouhou dobu, asi kvůli hodnocení. Teď se sám sebe ptám proč? Že se na to hodnocení nevykašlu a neřídím se svými pocity. Tento thriller má výbornou atmosféru, napětí tomu nechybí a zápletka není vůbec špatná. Divák musí zapojit mozkové závity a trošku přemýšlet, protože do samého závěru si nemůže být jistý ničím. Nicole Kidman v poslední době nemusím, ale v tomto filmu zahrála skvěle. To samé platí o Colinu Firthovi a tato sestava zvedne celý snímek minimálně o hvězdu. Nebudu tvrdit, že jsem spokojený na 100% nebo, že nešlo něco řešit lépe, ale na tak malé očekávání jsem velmi spokojený .. 7/10 = 75% ()

Streeper

Ve filmu hodně vládne mysteriózní atmosféra a to se mi na tom hodně líbilo. Je to film k zamyšlení, jelikož toho víte asi tak jako hlavní postava Christine v podání Nicole Kidman. A tak si stejně jako Christine vybíráte komu máme věřit a komu ne. Závěr mě docela překvapil, i když jsem Colina podezírala od začátku, ale tohle jsem nečekala. A konec byl jak se patří dojemný. ()

Vecko99

Skvělý casting a můj oblibenec Mark Strong,který mě vlastně nalákal,abych se na to podíval, ovšem průměrný thriller a to hlavně kvůli konci. Ten film měl skončit, POZOR SPOILER, scénou v sanitce a určitě by pak tady měl lepší hodnocení. Potěšilo mě pár twistu, které překvapily a nebylo to pro mne tak čitelné jako jiné podobné filmy. ()

Lacike

Sandlerovka 50 First Dates natocena ako psychologicky thriller? Preco nie. Celkom to funguje. Casting ustrednej trojky je super. Prvy hodina sustrediaca sa na psychologicku cast je skvela. Bavilo ma jak neustale naznacia, ze manzel je svina, aby nasledne nejak logicky vysvetlili, ze nie je. Bohuzial vo chvili, ked sa naplno ozve trhillerova cas v poslednej tretine, tak je to podstatne slabsie. Proste take milionkrat otrepane klišé. A totalny happyend mi pripadal uz doslova trapny. Strasne ma stve, ked sa zo zaciatku kvalitny film postupom stopaze totalne zhovadi a klesne na uplne kvalitativne dno. Ale vdaka kvalitnej prvej hodine to odporucam a davam tomu solidne 3*. ()

• Jedná se o poslední film, který byl natáčený na 35mm film firmy Fuji, která v době filmování zastavila jeho výrobu. (Dr. Hawkeye)
  • Christine (Nicole Kidman) študovala pri prípravách filmu pacientov trpiacich anamnázou, medzi inými aj dokumenty o Clive Wearingovi (britský muzikológ, dirigent, tenorista), ktorý trpel podobnou chorobou ako filmová Christine. (megajalec)
  • V románe si Christine (Nicole Kidman) robí zápisky do denníka, zatiaľ čo vo filme si ich natáča na kameru. (Arsenal83)