Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Pavelkedar

Na české poměry velmi slušné, výborná kamera, trochu pokulhává muzika, chvílemi v napjatých situacích se ozývá stejný motiv jako u Četnických humoresek, asi došly nápady,nebo usnula můůůůůůza.Trochu se stylem podobá kvalitním zahraničním seriálů, kde je v pozadí všech sériích jeden "záhadný" motiv( zde Wágnerová), což jistě není na škodu.Pan Čermák i nadále ukazuje svoje kvality. Většina rolí v podání většiny herců na rozdíl od ostaních českých krimi je zde "uvěřitelná". Snad jen většinou výborný pan Dolanský zde ve vypjatých chvílích trochu teatrálně "přehrává". Vynikající kamera. Jako dlouholetý odpůrce novodobých čs kriminálek jsem ale zde spokojen.......... ()

xentrixx

Původní recenzi ruším, počet bodů nechávám stejný. Je to prachobyčejně vykradený True Detective, úvodní znělkou počínaje, rádoby rituálním aranžováním mrtvých těl konče ( a neustálým kouřením hlavního hrdiny též). Navíc celá zápletka je totálně přitažená za vlasy. Sakra chlapi, to jste na to nemohli jít jinak? ()

trx2010

Seriál vystavěný a spoléhající pouze na osobu Hynka Čermáka, vizuálně výrazně inspirován severskou krimi. Víc se tu dbalo na exteriéry a dojem, na scénář už nezbyly peníze. Dá se to sledovat jako oddychovka, ale člověk musí zavřít obě oči a hlavně moc nepřemýšlet o motivech pachatelů, natož o postupech policie. Poslední díl byl už vyloženě k pláči. ()

Mark1983

Tak už jenom kvůli Gangnsterovi Ka jsem byl na Rapla zvědav. Některé epizody jsou slabší, však některé jsou zase působivější, avšak po pravdě řečeno, každá epizoda má své. O tom ani potom. ()

vyhulstrom

Za mě absolutně nejlepší seriál poslední doby! Naprosto skvělá atmosféra, spoustu zápletek a o hereckém obsazení ani nemluvím. Hynek Čermák alias Kuneš si získal mé srdce a mám dojem, že nikdo jiný by tuhle roli lépe nezahrál. Jen škoda, že takové seriály mají tak málo dílů. Díky za tuhle super krimošku! ()

KraLuban

Zajímavý seriál s velmi silně klesající kvalitou jednotlivých dílů - co začalo jako hutná, atmosférou téměř noir detektivka, skončilo jako ucouraný seriál, kterých běží v bedně tucty. Pořád je to na český standard velmi slušné, ale jinak zklamání. Dobré herecké výkony, skvělá (byť opakující se hudba), ale postupný úpadek to nevytrhlo. SPOILER ALERT - sorry, hoši, ale aby hlavní zápletka, kvůli které Kuneš byl vůbec do Jáchymova převelen (strašná záhada, původně), byla vysvětlena - ne vyšetřena - v posledních minutách seriálu během asi 5 sekund, to je opravdu ubohost...//2. série - tak tohle je fakt s*ačka a politická agitka o chudácích migrantech a skvělém multikulti světě. Od temné kriminálky první série posun k tomuhle veledílu...škoda mluvit ()

Bohdy67

**** SPOILER**** Myslím, že každého musí chytnout když se něco točí v jeho domovině. Tak jako mě Rapl. Jak říká jeden můj kolega...U nás je buď zima, nebo zkurvená zima.... V tomto ohledu měli v Raplovi pravdu. Hynek Čermák se role zhostil na 120%, u ostatních to nebylo úplně ono, snad jen Etzler mě dostatečně zaujal. Třeba taková Krejčíková, to má asi dané dosmrti, že bude hrát nesympatickou kozatou maminu, co je naivní až to bolí...Jan Dolanský po Expozituře opět role záporného poldy.Celkově herecké obsazení mohlo být lepší,ale ono je to asi schválně aby ještě více vynikl výkon Čermáka. Jednotlivé epizody jsou víceméně na stejné úrovni, ty poslední dvě kde je upozaděno konkrétní případ nad tím jedním velkým jsou slabší,ale to je jen úhel pohledu. Tento koncept kdy je jeden příběh v pozadí několika menších a méně významných je poslední dobou populární a nutí diváka zůstat až do konce. Samozřejmě že se seriál nevyvaroval "geografických chyb" , jako například, že v Jáchymově jsou rádi myslím tak za tři policajty na obvodě, natož aby tam měli nějakou kriminálku. Taky je to jen kousek od Varů a do toho Německa, kam to hodně směřuje je to sakra daleko. Taky bylo vtipné jak mladá Kunešová jede do Prahy vlakem a ještě si stihne vše vyřídit a vrátit se během půl dne, když cesta vlakem Vary-Praha trvá cca 4,5 hodiny, protože to vlak bere horem přes Ústí. Ale to jsou drobné niance, kterých si všimne jen znalý člověk. Celkově je rapl jednou z mnoha českých kriminálek poslední doby... Není ani horší ani lepší, je prostě úplně jiný....Sirový a chladný a proto 5* a 85% EDIT: Tak, málokdy jsem byl tak zklamaný jako u druhé série Rapla...Z kouzelného horského prostředí jsme se posunuli do špinavého Ústí, na plesnivou ubytovnu, do prostředí cikánů, arabů a hooligans... Duchoslav jako echt nácek? To jako vážně??? Jednotlivé případy šli na pozadí dějové lince, která ale vlastně kromě Rohana nikoho nezajímala a i pro diváka byli Česko-Jugoslávské vztahy vlastně úplně o ničem. A konec? Chápu, že Hynek Čermák se už ke Kunešovi vracet nechce,ale tohle...??? Nejsmutnější je,že v jednom z rozhovorů s tvůrci sem četl, že oni to chtěli udělat jiné...Chmurnější atd... No bohužel nechytili ani lokaci, ani atmosféru, příběh, vývoj postav, prostě nic... Druhá série je zcela jistě to nejhorší pokračování dobrého seriálu co znám... ODPAD!!!! ()

Martin_L

Rapl patří k televizním událostem roku a stačilo mi vidět prvních pár dílů, abych zjistil, že jde o jeden z nejlepších detektivních seriálů, jaké se u nás kdy natočily. Temná stylizace tady není na obtíž a divákovi nevadí, že ve skutečnosti i na Jáchymovsku občas svítí slunce a koncentrace zločinců a sociálně patologických jevů tu (snad) není taková, jako v Raplovi. Herecké výkony skvělé, dobrý scénář, perfektní kamera. Příběhy mají tempo, možná bych uvítal nepatrně menší zaměření na soukromí postav, ale ne výrazně. Jediné, kvůli čem bych možná uvažoval o odebrání jedné hvězdy, je titulková melodie. Je s podivem, že Tadeáš Věrčák, který celý seriál doprovází vynikající scénickou hudbou, dokázal pustit do světa tak příšernou melodii, jako je píseň na úvod a závěr každého dílu. Ale přeci jen to není tak zásadní věc, abych z pěti hvězdiček slevil. ()

lajkus

Zatímco Kuneš přestal chlastat, tak já jsem musel začít, abych se u seriálu trochu bavil... Dalo by se tu napsat mnoho.... Tak to zkusíme.... 1. Kuneš ztratil hodně. Místo husťáckého policajta jsme dostali mrzutého nuďase, kterému máte spíš chuť dát na hubu. 2. Případy (až na výjimky) jsou hodně jednoduše rozuzlené, málokdy zajímavé. 3. Jáchymovská kriminálka je hight-tech a má toho dost na práci, všichni zabíjí všechny. 3. Nesnáším postavu toho tlustého policajta (kdo jí napsal by zasloužil k večeři pomeje). A dalších 150 věcí a ale musim jít spát... Napíšu víc jindy... Nadhodnocuji na 3*... ()

zdeminem

Já tomu těch pět hvězd dát musím, sice bojuji sám se sebou a kdyby šlo dát jen 90%, tak je dám. Prostě některé věci šly udělat trošičku jinak, některé byly absolutně nepodstatné a zbytečné a něco se mělo asi dotáhnout jinak. Ale když se podívám na současnou českou televizní tvorbu a seriály obzvlášť, tak tohle je prostě TOP klenot posledních let s perfektním obsazením, zápletkou i chytlavým dějem. Děkuji. ()

pan_Bily

Po vzoru kriminálek všeho druhu zahraniční provenience od Berlína až po Las Vegas, se u nás v posledních letech také objevila spousta seriálových detektivek. Ne všechny jsem sledoval, ale z těch co jsem viděl je Rapl určitě jeden z těch lepších, možná i nejlepší. Zajímavé prostředí, dost dobře natočené, Hynek Čermák excelentní - to sedlo dokonale. I ostatní obsazení v pohodě, až na Tomáše Jeřábka. I když to má být asi lehce komediální, či odlehčovací postava(apoň to tak na mě působí), on mi tam vůbec nesedí. ()

Prcek96

Po solidním Cirkusu Bukowski dostal major Kuneš svůj vlastní seriál a ten dopadl na výbornou. Hynek Čermák skvělě hraje cynického policistu drsňáka a zdatně mu sekundují i ostatní herci. Řemeslně dobře natočený seriál, který se snaží dotáhnout na zahraniční seriály a být stejně atmosferický jako ony. Na českou tvorbu skvělě, leč na zahraniční krimy ještě pomyslný kousek chybí. ()

Jardatekk

Společně se Světem pod hlavou a Případy 1. oddělení je Rapl nejlepší česká detektivní série. Zapomeňte na pitavala nebo na Zemana. Nastal čas Kuneše, Lupínka, Rohana, Slepičkové a přísného Máchy ! ()

Rozmarýna

Podle mně jeden z nejlepších českých seriálů. Jediná vada na kráse - zvukaři to odflákli. V každém díle se mi nejméně 2x stalo, že hercům nebylo rozumět a nepomohlo mi ani si tu pasáž přehrát znovu, abych jim rozuměla. ()

Trescha

Trošku pomalejší rozjezd.... No pomalejší. Po pravdě,po druhé epizodě přišlo takové to šmarjá tohle už Pachl neroztlačí ani z kopce.... Ale rapl Čermák, Lexa Pyško, Lukin Příkazký a trotl z reklamy na jistou banku,mě tak nějak udrželi ve stavu bdělosti a musím říct, že to nakonec stálo za to.... Ano,to že i my Češi umíme s dobrým castingem stvořit solidní krimi počin, dokázalo už 1. oddělení. Ale tohle je vyloženě pokus o drsný detektivní thriller.... Ano někdo tady už psal že je to snaha o napodobení severské krimi,ale na to mi sedí tak úvodní znělka,tohle je na to až moc zápaďácky masérské... No já nevím jak vy,ale já si dám klidně nášup .. ()