Rapl - Série 2

(séria)
Česko, 2019, 13 h 12 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Cyril Drozda, Aneta Krejčíková, Marcela Holubcová, Naďa Urbánková, Ivo Trajkov (viac)

Major Kuneš se vrací a s ním přichází… RAPL. Jáchymovské detašované pracoviště, které bylo dlouhou dobu trnem v oku byrokratického aparátu, je v rámci restrukturalizace zrušeno a podplukovníka Rohana pověří vedením kriminálky v Ústí nad Labem. Netrvá dlouho a přetáhne tam všechny „své“ kriminalisty. Naslibuje jim hory doly, a i když nic z toho nedodrží, stará parta je zase pohromadě... (Česká televize)

Bohdy67 odpad!

Tak, málokdy jsem byl tak zklamaný jako u druhé série Rapla...Z kouzelného horského prostředí jsme se posunuli do špinavého Ústí, na plesnivou ubytovnu, do prostředí cikánů, arabů a hooligans... Duchoslav jako echt nácek? To jako vážně??? Jednotlivé případy šli na pozadí dějové lince, která ale vlastně kromě Rohana nikoho nezajímala a i pro diváka byli Česko-Jugoslávské vztahy vlastně úplně o ničem. A konec? Chápu, že Hynek Čermák se už ke Kunešovi vracet nechce,ale tohle...??? Nejsmutnější je,že v jednom z rozhovorů s tvůrci sem četl, že oni to chtěli udělat jiné...Chmurnější atd... No bohužel nechytili ani lokaci, ani atmosféru, příběh, vývoj postav, prostě nic... Druhá série je zcela jistě to nejhorší pokračování dobrého seriálu co znám... ODPAD!!!! ()

jerzy1976

Jedna hvězda za Čermáka. Jinak jelikož a protože vidím i za svůj plot, tak se mě jeví jako naprosto nekorektní vylíčit všechny obyvatele Černé hory jako mafiány, včetně policistů a udělat zločince již i z nezletilého chlapce Vuka. ()

Paan

Zatímco první řada ve mně zanechala veskrze pozitivní dojem, druhá mě díl po díle zklamávala čím dál víc, což korunovala naprosto antiklimaktickým závěrem. Přišla sice s řadou vylepšení, výborně načasovanými vtípky k odlehčení a také větším prostorem pro vykreslení charakteru patologa Knechta, který se stává víc než jen variací na větu "Více po pitvě" s obsedantně-kompulzivním ulíznutím patky, a sice postavou, která má hloubku a s níž se může divák ztotožnit, nedokážou však vyvážit elementární scenáristické nedostatky. Takřka každý dějový zvrat nastává jen díky tomu, že někdo něco naprosto nepochopitelně podcení a podělá. Jeden se podřízne ve střežené vazbě, druhý po zatčení uteče hlídce, třetí je ve vězení jak na rekreaci, aniž by byť jedinkrát skončil na samotce. Neuvěřitelné jsou tyto přešlapy do takové míry, že je z mého pohledu nelze schovávat za domnělou neschopnost či zkorumpovanost bezpečnostních složek. Jediné přijatelné vysvětlení je scenáristova neschopnost posouvat děj jinak, než udělat z kladných postav totální idioty. O nezralosti scénáře svědčí i fakt, že většinou divákovi nedá moc práce vyřešit vedlejší případ dřív než celá kriminálka. SPOILER: Bývá to ten známější herec. KONEC SPOILERU. ()

karmalat

Oproti prvni serii sestup smerem dolu. Pokusy o cerny humor a sarkasmus ve vetsine pripade nefunguji. Tvurci se meli drzet osvedcene sablony z prvni serie. Je to skoda, protoze v nekterych chvilich Rapl II fungoval dobre a motiv Cerne hory byl super napad. Snad nebude treti serie. ()

suso

Cirkus Bukowsky byl super, Rapl 1.série byl taky hodně dobrej, ale Rapl II bohužel za nimi trochu zaostává hlavně celkovou atmosférou. Ona vlastně i ta 2.série Rapla scénáristicky žádná trgédie není, i když Kuneš už není takovej drsňák jako dříve a detektivové se na místech činu chovají často jako totální amatéři, ale to bych ještě nějak zkousnul. Co ale její kvalitu notně degraduje je absolutně nevhodná hudba!!! "Jakože" Akční/Krimi/Thriller a tady nám neustále ve vypjatých chvílích vesele vyhrává Katapult, Olympic, Neckář, Kubišová, Jirka Kornů, Wabi Daněk apod.Kdyby to bylo "jakože" odehrávající se v sedmdesátkách-osmdesátkách tak ok, ale tohle nacpat do současného krimi/thrilleru :), jsem si říkal...to už si asi ČT dělá z diváků fakt prdel.Ale jinak dobrý. 75% ()

A_Shearer

Popravdě řečeno moc nechápu ten propad hodnocení druhé série. Z mýho pohledu zůstává na svém. Výborná atmosféra, kvalitní nasnímání, Čermákovi ta role sedne a navíc se tam občas vyskytnou fakt povedený dialogy. Na druhý straně to - stejně jako v první sérii - zabíjí zoufalý a dopředu čitelný zápletky, za který by se nemuseli stydět scénáristi Ordinace v růžovce. Nechápu, že s timhle se někdo, kdo chce dělat solidní zábavu může spokojit a neni mu trapně. Tím finále si ale Pachl řekl (stejně trapně průhledně jako jeho scénáře) o třetí sérii, nezbývá než doufat, že mu ji napíše někdo, kdo umí psát scénáře. Pak by to mohlo být hezké završení téhle v mnoha ohledech rozporuplné série. ()

PaKo1980

No co k tomu říct.. asi že se tady někso pos..l.. Z oprvadu dobrého seriálu udělat takový paskvil, to už chce hodně umění.. Nebo naopak to nechce žádné. To čím Rapl byl v první sérii je zde zcela zapomenuto a stává se z toho parodie sebe sama. Ale vůbec to nejni sranda.. Mimochodem - jedna role mi přišla obzvláště hrozná jak ztvárněním osobnostním tak zapasováním ve scénáři. Byla to role pan Pyška - díky ní jsem měl dost problémů sérii aspoň dokoukat. ()

wooloong

Budu porovnávat s první sérií, která ode mě dostala pět hvězd. Nejprve to lepší. Líbila se mi znělka, která si z první série zachovala písničku a přidala skvělý vizuál. Hlavní příběh o balkánské mafii mi přišel lepší a promyšlenější než u první série. Bohužel ale tento příběh příliš zasahuje do jednotlivých epizod, takže jednotlivé detektivní příběhy (až na výjimky) nejsou tak propracované a zajímavé jako ty z první série. Zatímco první série se brala vážně, ve druhé sérii se často balancuje na hraně (i za hranou) parodie na policajty a policejní práci, a je to jednoznačně na škodu. A nakonec - Krušné hory se mi líbí mnohem víc než Ústí. Takže slabé tři hvězdy, prostě jsem čekala mnohem víc. ()

DžejPý

Nejlepší z R2 jsou úvodní titulky s písničkou z R1... Já vím, že je dnes módní mít (mírně řečeno) nekonformní vyšetřovatele, ale tohle byl fakt matroš... V Ústí, kde není problém koupit byt, si ho nedokážou pořídit policisté, a to ne "šlapky", ale kriminalisté? Kde se případy řeší buď nahozenou Kunešovou poznámkou, nebo nějakým náhodným zásahem shůry? Hudbu k závěrečným titulkům (s výjimkou posledního dílu, kdy se vrátila původní hudba), nemohl snad napsat ten samý člověk, co úvodní hudbu (já si to představuju asi takhle: Hele, rejžo, Věrčák říká, že má málo inspirace. Pepo, tys chodil do hudbky ne? Tak sedni tamhle ke klávesám a něco na nich 57 vteřin hraj. Nebo do nich aspoň nepravidelně ťukej...)... Po komentářích Jana Pachla v médiích je mi jasné, že on se k tomuhle seroši dokonale hodí. Jediná epizoda byla snesitelná - Ahoy Sázavo. A to jsem viděl všechny... EDIT s odstupem 4. 5. 2019: měním odpad na jednu hvězdu ()

Jackal07

Druhá série je pro mě velké WTF. Logika chování postav v jednotlivých dílech včetně "profesionálních" postupů PČR je WTF. Zápletky jsou WTF. Balkánská mafie a "zabezpečení" věznice je WTF. Poslední díl, zejména posledních pět minut je totální WTF. Nebýt dílu Cvokhaus a Ahoy Sázavo, dal bych tomu bez váhání odpad. ()

PepaPopper

Prvni dva dily byli trochu naprd, bohuzel tim dostalo pokracovani nezaslouzene nalepku nepovedenyho pokracovani. od tretiho dilu uz to bylo v cajku, zajimavy postavy i prostredi, skoda ze nebude treti serie. zase se zustane u debilnich serialu tipu policie z vidlakova kde si utiraj prdele policejnimi spisy a misto pendreku pouzivaji vidle. ()

eMejla

Z tajemného, vcelku napínavého seriálu s parádně hustou a depresivní atmosférou, podmanivou hudbou a výtečnou kamerou se stala nezajímavá frašku. Škoda, kriminálky nemám obecně rád, ale Rapl mě na celý den, kdy jsem ho dával z archivu, přikoval k televizi. Druhá řada všechno dobré zahodila, přidala agitku a vůbec mě nebavila. Dodíval jsem se jen ze setrvačnosti a ideální by bylo, kdyby se do toho hovna už dál nerýpalo, jinak bude smrdět čím dál víc. ()

m.a.t.a.

Ach jo. Rapl S01 - kde jede jako Terminator. Ponure a Rapla nic nezastavi. Proste supr podivana. Zatim co druha serie je tragedie. Samotne dily maji nic moc detektivni zapletku. Vsechno je to jak vycucane z prstu. Rapl uz neni drsnak ... ()

Medinka

Ach jo, radši budu dělat, že to s první sérií nemá nic společného. A já to vlastně ani nemusím dělat, ono to s ní, bohužel, opravdu moc společného nemá. Proč tvůrci změnili prostředí? Kriminálek točených v "temných" městech máme snad málo? Připravili se tím o jeden z hlavních trumfů první série. Proč ta hlavní linka táhnoucí se celou sérií a která ještě ke všemu není nic moc? Proč se hlavní postavy tak neuvěřitelně změnily? Stejní herci, ale charaktery jsou často někde úplně jinde. Škoda škoda. Pro mě má Rapl jen jednu řadu a dělám, že další není.... ()

drsny_hery

Nechce se mi věřit, že za oběma sériemi stojí stejný tým tvůrců. Bod dolů za nesmyslný a neobhájitelný přesun z milovaných Krušných hor do hnusnýho Ústí. Druhej za celkovej pokles kvality. Chybí původní atmosféra, postavy ztratily charakter, případy často scenáristicky pokulhávají na obě nohy a Hynek Čermák to sám prostě neutáhne. Ve vedlejších rolích se objevují herci z první série, ovšem jako zcela nové postavy. Třetí mínus je za neatraktivní balkánskou hlavní dějovou linii. ()

Vaud

První řada Rapla mě nadchla jako málo co. Druhá řada je hodně podprůměrná režijně i scenáristicky a hrozně mě to mrzí. Kromě všech možných již zmíněných neduhů je tam ještě jeden další problém. Seriál má kromě jednotlivých epizod ústření motiv, kdy se nám objevují stejní herci z minulosti a spojují jednotlivé díly a série. Pak se nám ale překvapivě zjeví hlavní podezřelý z prvního dílu první série ve dvou dílech série druhé. Hraje ho stejný herec (Radek Bruna), který ale pokaždé jde o jinou hlavní zápornou postavu. Radek hraje dobře, v tom není problém, ale pro diváka je  dost matoucí poznat, jestli to souvisí s předchozí řadou a jaký byl režisérův umělecký záměr. Je to jednovaječné dvojče Drsoň (ale to pak máme dva Drsoně),  uprchl z vězení, nebo všichni čeští zloduši vypadají podobně? To fakt máme jednoho záporáka, kterého pořád recyklujeme? V tom případě parádá a víme, kam poputuje bludišťák za ekologii. Nebo nějak všichni spoléhali na to, že to až sem nikdo nedokouká a Radka nezná. Pokud bude někdy 3. řada, tak za mě bych recykloval obdařenou slečnu v řetězech někde z konce první řady. Jinak je to taková Kobra 11 bez aut, na okrskách a bez Sámira. ()