Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

Bird_house

Tento kousek jsem viděl několikrát a vždycky mě baví. Skvělé frázování a rýmování.. V dnešní době už Eminema neposlouchám, ale jeho herecký výkon mě mile překvapil. A jednotlivé Battles jsou dobře provedené.. ()

Fat'Fatal

Eminema a jeho tvorbu mám rád a tenhle částečně autobiografický film o něm je skvělé doplnění jeho některých písniček, především z rané tvorby. Dají se tu ale vidět i další, jako Mekhi nebo Obie Trice, taky Brittany Murphy (čest její památce), stejně jako Proof (čest i jeho památce) a spousta dalších víceméně slavných rapperů. Nesmím zapomenout ani na Kim Basinger, která snad neměla nikdy špatnou roli. Většinou nehodnotím soundtracky, ale tady prostě výjimku udělat musim. 8 Mile OST jsem si kdysi přehrával pořád dokola a ani dnes se mu nikterak nebráním. Mimochodem viděl jsem Eminema na MTV 2010, když zpíval I'm Not Afraid a I Love the Way You Lie... udržuje si vysokou laťku. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

jurca

Nemusím být Eminemuv fanoušek, abych dokázal ocenit tenhle kvalitní snímek. Snímek dosti autobiografický, pochmurný, strhující. Píseň "lose your self" se mi dost zalíbila, a to tahle hudba není můj šálek kávy. Dovolím si vložit kousek textu téhle písně, protože zcela vystihuje film. " You better lose yourself in the music, the moment; You own it, you better never let it go; You only get one shot, do not miss your chance to blow, This opportunity comes once in a lifetime yo". ()

Stíba

Ve dvanácti sem na Eminemovi ujížděl a tenhle film byl pro mě tak trochu modlou. Nicméně i s odstupem času musím uznat, že je to vážně kvalitně natočené hudební drama, která má atmosféru a osobitost Eminema mu dává určitou jedinečnost. ()

P. J. D.

Film mile překvapil. Měl jsem k němu zpočátku hodně nedůvěry a říkal jsem si, že to bude asi kýč, ale rozhodně jsem se mýlil. Největší obavy jsem měl o Eminema, ale jak se ukázalo, právě on byl v celém tohle snímku nejlepší. Spojení pak s jeho životem a kariérou, to se mu sice muselo hrát samo (když hrál sám sebe), ale vložil do toho tolik, že ukázal nadstandard, který jen tak v nějakém americkém snímku neuvidíte. Děj trošku pokulhává a některé scénky mohly být zpracovány ve scénáři lépe. Takhle jenom za 4 hvězdičky. ()

Kingjiri

Obsazenim Eminema do hlavní role a podobnost s jeho mládim vytváří falešnej pocit, že jde o jeho životopisnej film. Pokud by to tak skutečně bylo a příběh by se striktně držel jeho reálnýho života, dostal by biják jinej náboj. Takhle byl příběh občas přece jenom trochu nudnej . Nakonec jde hlavně o raritu s fakt dobře hrajícim Eminem a jeho skvělym soundtrackem. Za to společně s režií, zajímavym hereckym obsazenim a několik dramatickejch hodně funkčních scén, letí třetí silná hvězda. ()

Lord Fuck

Přesto že mi Eminem nepřirost k srdci tak tenhle film se fakt povedl. Eminem v něm působí jako ostřílenej herec, film se nikde zbytečně nezadrhává, fakt paráda! ()

Gardenboy

Dobrý film, ktorý si však už druhý krát nepozriem ... je to trochu nudné, no Eminem prekvapil hereckým výkonom a celkovo film prekvapil už len pre to, že som nečakal nič moc - čakal som podpriemer. A tie raperske suboje boli naozaj dobre :) ()

SMJSmoK

Podle mě dost nedoceněnej film...lidi si řeknou "hraje tam Eminem, na to se dívat nebudu" to mi je jasný, ale on nehraje zas tak špatně...a hlavně tenhle film toho prostě hrozně moc ukazuje, a někomu se to asi špatně přijímá fakt, že USA asi nebude úpně ráj na zemi... ()

BDMarty007

Film do určité míry inspirovaný počátkem kariéry později slavného bílého rappera Marshalla Matherse aka Eminema. Ve filmu ani tak nejde o příběh, jako spíše o zprostředkování prostředí a kultury Detroitu 90. let - upadajícího kdysi průmyslového gigantu (ne náhodpou pracuje hlavní hrdina v automobilce), dnes spíše líhně talentů streetové kultury. Režie věnuje realitám prostředí hodně prostoru a to je dobře. Většina dnešní mainstreamové produkce tomuto není ochotna věnovat prostor a i proto je tento film jiný a zajímavý. Vždy jsem obdivoval Lovce jelenů i proto, kolik Michael Cimino poskytl prostoru vykreslení prostředí amerických průmyslových aglomerací a života nižší střední třídy v nich. Myslím že v případě 8. Mile se to slušně podařilo. Ještě zajímavější ale je zachycení podstaty hip hopové kultury a raperů, básníků ulice, kteří v polooficiálních "battlech" soutěží o lepší improvizaci. Myslím, že mnoha lidem může tento film otevřít oči a pomoci pochopit tuto významnou subkulturu současnosti. Dalším plusem filmu jsou vynikající herecké výkony. Eminem je překvapivě dobrý herec, v roli daleko snesitelnější než ve skutečnosti, pro Kim Basinger je to myslím životní role a Brittany Murphy je prostě kouzelná. Scénář také není špatný; příběh je sice předvídatelný, ale zaplněn řadou peripetií, které dávají dohromady zajímavý film. A Curtis Hanson to vše spojil vynikající režijí. Celkově překvapivě skvělý film, u mě za 4+. ()

Bart16

Na tento snímek jsem byl hodně zvědavy z důvodu,že jsem tehdy strašně obdivoval hudbu,co dělal Eminem.Film není překvapivě vůbec hrozný.Pokuď máte rádi hip hop a hlavního představitele,budete se dobře bavit.Zatím co hudba Eminema se mi líbí do dnes,u filmu se dnes již mírně nudím. ()

Sign

tak tenhle film me totalne dostal eminem vyborny herec a dej se mi moc libil ani na chvilu sem se nenudil fakt good a jeho nej pecka lose yourlself bomba ()

Realmond

Eminem - nejlepší rapper na světě, a zároveň nadprůměrně dobrý herec, navíc Rap/Hip Hop je moje oblíbená hudba a Eminem je můj oblíbený interpret, takže mě film o jeho životě opravdu zaujal. ()

woo-hoo-hoo

Em is Real(izmus) ala a.k.a. výjavy zo života mladého rapera. Nosným prvkom ale nie sú, viac tomu dávaju šťavu a ráz freestyle bitky(english with subtitles needed). Eminemov hnev ešte nie je hnev ktorý ovláda a podobá sa krátkemu šialenstvu (Seneca), stále však drieme pod povrchom a robí ho vznetlivejším a impulzívnym a však zároveň aj senzitívnejším na ne-rešpekt okolia. V reálnom živote sa mu liekom na dušu stala jeho dcéra Hailie(pieseň “Hailie’s Song”=“— Sometimes I think I'm crazy I'm crazy oh so crazy — Why am I here? Am I just wastin' my time? — But then I see my baby Suddenly I'm not crazy — It all makes sense when I look into her eyes —”). Zároveň teda možno vidieť čo všetko je za Eminemovou nasratosťou ciže jeho neurózou, ktorú pretavil na umelecké dielo, ktoré definovalo vnútorný konflikt celej generácie. Viktor Frankl by bol naňho hrdý. Peace. ()

LabySo69

Další z řady životopisných filmů o tom, jak se jeden borec stal z nuly hrdinou. Příběh neni nikterak převratnej, ovšem jakožto bejvalej, hodně velkej fanoušek Eminema, mám pro 8 Mile celkem slabost a to i přesto, že už jakejkoliv hiphop dávno neposlouchám. Navíc Eminem dokázal, že mu jde nejen rap, ale i hraní, ač v některých scénách malinko přehrával... 3+1* za totální "Dope Ass" rap battle na konci. :) ()