Sexy černoška Foxy Brownová se bude nekompromisně mstít za svého přítele, kterého má na svědomí nebezpečný zločinecký gang... (oficiálny text distribútora)

mortak

Nepřiznaná dvojka Coffy trpí typickými neduhy pokračování. Hill se snaží opakovat highlighty z Coffy, ale nedaří se mu to (rvačka v baru plném leseb má evokovat rvačku luxusních prostitutek z prvního dílu, ale výsledek je laciný a trapný). Při tomto opakování situací se ještě zapomnělo na tempo (film se strašně pomalu rozjíždí) a scénář (no, pokud se to tak dá nazvat) nutí "herce" hrát, což působí dost strašidelně. Pam jako vždy v sobě nádherným způsobem spojuje ženskou křehkost s "kick-ass" přístupem likvidace zločinců, ale její "clinteastwoodovská" cesta za pomstou vzbuzuje spíše otázky. Když Clinta padouší zmlátí do bezvědomí a on se odplíží z města, aby s kusem kamen kul pomstu, je to heroické. Když ženskou hrdinku ještě k tomu zmlácení znásilní, už to jako heroismus nevnímáme. Znásilnění je daleko horší zranění než pár ran pěstí. V tom to mají ženské akční hrdinky o hodně těžší. ()

TO

Tuctová kriminálka ze 70.let, oproti pověsti nic mimořádného. Tempo spíše pomalejší, snad jen Foxyno mučení a následný útěk více zaujme, zde se mohly naplno projevit všechny její kvality (.) (.) ()

Brandon

První rande s Pam Grier a hned mi spadla čelist. Jsem nadšenej a nemůžu se dočkat dalšího. Svižnej, krátkej, jednoduchej příběh a superžena, která si je vědoma svých takřka hypnotických zbraní, nemá problém se porvat v hospodě, ale přitom je nesmírně sexy, bez ztráty té úžasné věci, ženskosti. ()

Han22

Další brakové, béčkové blaxploitation, které si tímto po pár filmech zařazuji do subžánru krimi, co mě absolutně nebaví. Je to v podstatě totéž co Coffy, tedy nasraná Pam Grierová co se mstí drogovému gangu za smrt někoho blízkého. Je to laciné ve všech ohledech (herci, scénář), navíc ale i krotké (uříznutí ptáka nebo znásilnění mimo záběr), mizerně natočené (bitka v baru) a navíc ještě nudné - nějaká ta akce je až těsně před koncem. Navíc debilní - hrdinka se chce pomstít, ale nakonec nechá hlavní záporačku žít. Vlastně ani nevím za 2*, snad za ty kozy a pár vtipných scén, třeba tu se soudcem :) PS: A nechápu komu se Pam Grierová může líbit. ()

NeosinneR

[38. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2012] Ževraj jeden z najlepších blaxploitation filmov. Nakoľko som videl len Foxy, tak môžem len súhlasiť. (Ale fakt to bolo super) ()

bobstock

Coffy se líbila, tak proč to nenatočit ještě jednou. Nekompromisní boj proti drogovému podsvětí má v rukách opět černá bohyně Pam Grier, na kterou jsem se těšil každou scénu. Takhle má vypadat sexy mordování. Hmmm 70% ()

MickeyStuma

Tzv. ´Blaxploitation´ v celé své kráse a který patří mezi ty nejlepší. V hlavní roli Pam Grier a jedná se o její třetí spolupráci s režisérem Jackem Hillem. Dějově jde o pomstu ženy, které zabili přítele. Ano, v dnešní době by se řeklo segalovský námět, ale v 70. letech to vyznívalo přeci jen jinak. Obzvlášť, pokud tou mstitelkou byla černoška. Sexsymbol své doby Pam Grier prokázala ohromný talent a svoji postavu pojala až neskutečně s citem a typickým ženským apetytem. Ani akční scény, byť jich tu je poskrovnu, nevypadají trapně, jak to mnohdy u ženských akčních postav obvykle bývá. Původní ´Charlieho andílci´ by mohli vyprávět. Jedná se o akční film, byť z dnešního pohledu spíše o thriller, se vším, co k tomu patří. Byť je snímek ze 70. let, nijak nezestárnul a žánrově má stále co nabídnout. V roce 1997 si Pam postavu Brownové pod režijní taktovkou Quentina Tarantina zahrála ještě jednou, byť už se jménem nejmenovala Foxy, ale Jackie. Jen opravdoví filmoví fanoušci ví, že to náhoda rozhodně nebyla. ()

dainio

Po zdařilém grindhouse snímku "Coffy" se affro hvězda, Pam Grier znovu vrací do sedla ! Tentokráte, s postavou jmenující se "Foxy Brownová", a mstící se za vraždu svého přítele. Tyto dva atributy, jsou prakticky jediné změny, od předešlého filmu. I zde se totiž objevuje množství scén s erotickým nábojem, všemožných násilných praktik a snůškou rozličných vulgarismů. Do toho se jako přes kopírák, dostává do popředí téma drog, prostituce a podvodů. Kdyby se film nejmenoval, tak jak se jmenuje, tak by se klidně mohlo jednat o "Coffy 2". To jako fakt. Takhlens, se jedná o řadový titul do škatulky "blaxploitation" z typických 70.let (dederon, velké límce). P.S.: Nejvíce mě zaujala scéna, kdy Foxy tryskáčem smete jednoho z gaunerské party. ()

Pekisan

Len slaby odvar z Coffy. Menej akcne, menej wtf a hlavne menej sexy. Co vzhladom na to, ze je to urcene hlavne pre muzskeho divaka a ze tam hraje cierna diva Grier je proste smutne. ()

ForzaJuve

Až do konce jsem byl přesvědčen, že tomu dám 2*, ale právě za ten konec tomu dávám o jednu hvězdu navíc. Pam Grier byla vždycky kocna, ale tady zamlada je prostě boží! ()

Jester_X

Jízda Foxy Brownovou patří k těm, co nezapomenete. Asi nikdo zde nebude hledat hloubku, druhý a třeti plan, výrazný duchovní přesah. Je to presný opak, fyzické a nasilné vyjádření jedné kultury a jejich potřeb, které se krátkodobě ukájí tímto druhem filmu. Snímek je průměrný, v ničem nevyniká, ale za to v něm najdete vše, co lze v blaxploitation čekat. Právě proto, že obsahuje všechna klišé a dogmata, patří k povinné četbě, která pomůze k pochopení dobového braku. ()