Veterinár Jan (Jiří Bartoška) má toho akurát tak dosť. Poslednou kvapkou v mori je smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, starobe, a nakonec ešte aj o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho priania a túžby, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie ako on vie, čo je pre neho najlepšie. A tak sa, na jeho nešťastie, o neho starala podľa svojej predstavy o jeho šťastí. A Janovi začína byť jasné, že je na tej istej ceste ako bol jeho svokor...  Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) má totiž rovnakú stratégiu „výchovy" – je presvedčená, že za šťastie svojho muža je zodpovedná výlučne len ona. Jano už takto ďalej nevládze, nechce, ani nevie žiť. Keď nič neurobí, skončí ako svokor.  Jedného dňa mu napadne spôsob, ako sa oslobodiť a získať späť vládu nad svojím životom. Ten spôsob je ale dosť netradičný. Už len tým, že prvou inšpiráciou mu je jeden z jeho pacientov, papagáj s podozrením na Alzheimera. Jan sa tak aj vďaka nemu vydáva na cestu za naplnením toho, čo považuje za svoje sny. Keďže táto cesta nemôže byť ľahká, stáva sa jej súčasťou tiež stádo kôz a neskôr i kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti a život na lodi. Janova cesta za slobodou ovplyvní aj životy jeho detí a ich partnerov. Dcéra Olga (Táňa Vilhelmová) totiž prevzala matkinu metódu, zatiaľ čo nevesta Alena (Pavla Beretová) zatiaľ dokázala tlaku rodovej tradície odolať a volí si vlastnú cestu, liberálnějšiu, modernějšiu, ľudskejšiu. Dôsledky ich činov sú badateľné na ich polovičkách (Jiří Havelka a Jakub Kohák). (Cinemart SK)

Handle

Po těch nadšených ohlasech jsem teda čekal víc. Ona v tom je vidět snaha - herecky ve směs super, myšlenka zajímavá, ale přibližně od druhé půlky už se to ubíralo tak nějak divným směrem, scénář se mi fakt moc nelíbil. Komediálně navíc nic moc, ne že by to bylo trapné, ale vtipů je prostě pomálu a v podstatě žádný není vyloženě k zapamatování. ()

RelaxMan

Ženy jsou kruté a muži pod pantoflem aneb antireklama na manželství. Bohužel to je fakt posledních let, ale přejdeme raději k hodnocení. " Teorie tygra " je vcelku dobrý film, dokonce se jedná o životní roli J. Bartošky. Ostatní herci ( kupodivu i J. Kohák ) a herečky ( E. Balzerová, T. Vilhelmová a I. Janžurová = role na zabití ) hrají též dobře.. Bohužel ani dobré herecké výkony nejsou všechno, když se pokazí to ostatní. Největší problém filmu je realita příběhu. V reálu by se zvěrolékař nikdy tímto způsobem nevzdal své profese. Scény z psychiatrie jsou též hodně nereálné. I finále filmu je jak kdyby ho natáčel Vejdělek s Troškou dohromady. Je to velká škoda, protože tento film měl velké ambice patřit mezi klenoty české kinematografie. Co říci na závěr: Lepší zůstat navždy singl, než mít doma toto. ()

argenson

Tři generace harpyjí Janžurová-Balzerová-Vilhelmová jsou ukázková trojka napřesdržku a ačkoliv Janžurová to jenom nenápadně odgestikuluje, je zřetelné, že právě ona stojí za lehce dokurveným životem všech kolem. A i když pánům se ty rebelie trochu vymknou z rukou, ani holky to úplně neukočírovaly. Má to sice pár slabších míst, ty jsou ale dávkovaný přesně v momentech, kdy si člověk potřebuje oddechnout. Protože jinak jsem řval smíchy (scény z pohřbu nebo z policejní stanice). Luxusní zážitek, český film ještě není ztracen. Jiří Bartoška svůj návrat k filmu po těžké nemoci pojal ve velkém stylu. ()

Pink.Panther

Zas jeden pokus od současné české filmařské generace natočit hořkou komedii. Na čtyři to není ale slabší tři snad ano. A příště, až bude viděn svět reálněji než prismatem nejrůznějších stereotypů a na této scénáristické berličce vystavěné komedii (typické pro tuzemskou hořkou tvorbu), už by se skutečně mohlo podařit natočit nějakou solidní nehořkou komedii. Doufejme. (Co tak přejít z fernetu na becherovku?) ()

Johny_fork

Pořád ještě umíme točit skvělé filmy. Teorie tygra je hrubozrná komedie, která si nebere servítky. Vynikající Bartoška ve své roli zcela autenticky zhmotňuje touhu muže nenechat se "domestikovat" a zachovat si koule. ()

JohnCZ

Inteligentní, vkusná a zároveň hodně vtipná česká komedie ze současnosti. Něco takového nevzniká každý den a Teorie tygra za to určitě stojí. I přes velmi televizní look to je dobře zrežírované, kvalitně napsané a především přirozeně zahrané. ()

Padme_Anakin

Janův pohár trpělivosti přetekl, ve stínu smrti svého tchána si uvědomil spoustu věcí a zejména to, že by velmi rád ovládal svůj vlastní život. Despoticky pečující manželka mu za léta společného života odebrala téměř vše, osobní svobodu, možnost rozhodování, vlastní vůli. Řešení problému je vpravdě nevšední a rodinná lavina událostí na sebe nenechá dlouho čekat… Úsměvná záležitost, taková hořkosladká, dobře napsaná, pěkně natočená, k tomu mému oku lahodící české lokality. A v neposlední řadě pan Bartoška, pořád je to pěkný mužský, charisma jak vrata, nádherný hlas a jeho Jan bojující o prostou lidskou důstojnost probouzel mé sympatie. ()

roswelll

Příběh ze života..vtipný, poučný, věřím, že ve skutečnosti jsou hlavní představitelky filmu pozorné, vnímavé, tolerantní a milující partnerky. ()

Marsik

Kino Svět Lišov - Vážení, máme tu možná nejlepší film roku 2016. Při nejmenším jsem si skoro jist, že si Teorie tygra nějakého toho lva odnese a já mu to přeji. Herci, humor, prostředí, hudba...vše mi ladilo a příjemně na mě působilo. 80% ()

sidzej

Moc príjemný film. Jeden z najlepších českých filmov poslednej doby. Hreje u srdca svojou úprimnosťou a neopakovateľnou atmosférou. 85% ()

yakoob

Českým končínám takové komedie chybí...Líbezné, s chytrým vtipem a úsměvnými hláškami...To je na tom filmu plus...Avšak, co se tématu týče, škoda, že ta celá komediálnost je založena na pasivitě mužů...A člověk pak má pocit, že takový je život...Ale on takový není, nebo spíše by neměl být...To pak člověk přemýšlí, že je lepší zůstat sám...A ono ta samota taky není žádná hitparáda, zvlášť ve stáří (ale to nám ten film neukáže, že?)...I když jsem tak trochu soucitil s hereckým Bartoškou, zároveň mi jeho postavy bylo moc líto a byl to spíše on, kdo byl pro mně antihrdinou, protože nejednal jako opravdový muž, ale spíše jako bábovka...Takže na dobrou českou komedii, jak stylem, tak příběhem, si stále ještě musím počkat... ()

schizmo

Tak tohle je velká depka, u které jsem, jakožto svobodomyslný člověk, trpěl jak zbědovanej pes a popravdě jsem se na konci nezmohl na víc, než na vír otazníků v hlavě. Celkem by mě zajímalo, jak autor tenhle snímek vlastně myslel. Jestli jako sociálně kritickou satiru, vlastní katarzi a pohled na vnímání partnerského soužití nebo jako fullhouse pomstu ženám? Těžko říct, nicméně v mém případě jsem dostal naservírovanou živou (a životní) noční můru o tom, kam až může zajít lidské společnost v rámci chápání a budování manželských poměrů. Příběh je postaven sice dost jednostranně a velmi kriticky vůči ženám, bohužel však reflektuje určité zažité klišé, které je především u starších generací dost hluboce zakořeněno a ba co víc (jak film barvitě ukazuje), se dědí z generace na generaci. Nebudu vám lhát, jednomu se z toho svírají vnitřnosti, protože tento filmový model je čiré peklo na zemi a z hlavy se mi vybavuje nespočet příkladů z reálného života, takže zapomeňte na nějaké přemrštěné sci-fi. Ono už jen fakt, že hlavní hrdina se raději nechá zavřít do blázince, jen aby utekl od despotické rodiny, je docela síla - to se pak není čemu divit, že se slabší povahy uchlastají nebo si vemou život. Komediálního na filmu spatřuju opravdu málo, naopak si troufám tvrdit, že tohle je solidní reflexe společenské degenerace a jako pomyslný zvednutý ukazováček varuje všechny ať jsou důslednými strůjci své vlastní reality. Zatraceně hořká podívaná... ()

hous.enka

Kupodivu stravitelný český film, který se nesnaží sám nad sebou m...editovat, jako to dělají ostatní české filmy. Teorie tygra vypráví o chlapíkovi, který toho jednoho dne začne mít dost a začne svůj život řešit. Jestli vhodně či nevhodně, je už tedy další otázka. A Táňa Vilhelmová je ve své roli hloupé kravky velmi přesvědčivá. ()

EastWicka

Přiznám se, že nebýt návštěvy mé milé maminky, která už od dob Havranpírka zaníceně miluje Jiřího Bartošku, do kina bych tenkrát na Teorii tygra rozhodně nešla. A byla by to chyba. Skvěle jsme se bavily - málokterý film s takovou lehkostí (i špetkou smutku) vystihuje, jaké jsou ty ženské proradné manipulativní mrchy. "Maminka ti obětovala celý život a teď jenom chce, abys poslouchal..." Haha, moc pěkně řečeno. ;) ()

nervoznideda

tak tento film nemá chybu všichni aktéři jsou skvělí ženy muži , ty dialogy jsem si musel pustit 5x nemají chybu zdraví deda :-)ps je mi jen 75 a bartoškovi skoro závidím :-) už to sleduji po10.té ty ženy jsou k sežrání já je miluji Táňa se vzpamatovala snad včas , a pak se ožeňte ?! já jsem ženat 45 let a stejně ženě nevěřím viz http://www.csfd.cz/film/8766-pan-prilivu i když je Barbra Streisand mrcha tak tady s nick Noltem je fantastická no coment mám to za sebou zdraví deda :-)PS já chci taky do Bohnic deda :-) tento film by měli vidět všichni ženatí a svobodní muži aby věděli co je čeká za zvěrstvo v manželství deda:-) ženy nás chtějí předělat k obrazu svému kdo se nechá dopadne jako bartoška :-)souhlasím i dnes 29.6.19 spíš je mi smutno ,za mlada byla alespoň sranda :-) Balzerová hrála tu mrchu úžasně , to ženské dovedou:-)24.7.19 ()

NinonL

Pánům ten pocit osvobození přeji, protože ženštiny ve filmu byly absolutně hrozné. Všechny. Takže jsem Jiřímu Bartoškovi i jeho mužským příbuzným ty výlety přála a říkala si jen houšť. Jiří Bartoška se mi po dlouhé době zase líbil ve filmu a trapný nebyl ani Jakub Kohák. O to horší bylo ženské rodinné osazenstvo. Zdá se mi, že Táni Vilhelmové už je docela hodně, dá se říct přímo převilhelmováno. ()

fannah

Po dlouhé době velmi kvalitní film s myšlenkou. Úspěch jsou jednoznačně herci, ale i ti méně známí tady září a mají prostor. Krásné výhledy na Berounku. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)