Veterinár Jan (Jiří Bartoška) má toho akurát tak dosť. Poslednou kvapkou v mori je smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, starobe, a nakonec ešte aj o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho priania a túžby, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie ako on vie, čo je pre neho najlepšie. A tak sa, na jeho nešťastie, o neho starala podľa svojej predstavy o jeho šťastí. A Janovi začína byť jasné, že je na tej istej ceste ako bol jeho svokor...  Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) má totiž rovnakú stratégiu „výchovy" – je presvedčená, že za šťastie svojho muža je zodpovedná výlučne len ona. Jano už takto ďalej nevládze, nechce, ani nevie žiť. Keď nič neurobí, skončí ako svokor.  Jedného dňa mu napadne spôsob, ako sa oslobodiť a získať späť vládu nad svojím životom. Ten spôsob je ale dosť netradičný. Už len tým, že prvou inšpiráciou mu je jeden z jeho pacientov, papagáj s podozrením na Alzheimera. Jan sa tak aj vďaka nemu vydáva na cestu za naplnením toho, čo považuje za svoje sny. Keďže táto cesta nemôže byť ľahká, stáva sa jej súčasťou tiež stádo kôz a neskôr i kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti a život na lodi. Janova cesta za slobodou ovplyvní aj životy jeho detí a ich partnerov. Dcéra Olga (Táňa Vilhelmová) totiž prevzala matkinu metódu, zatiaľ čo nevesta Alena (Pavla Beretová) zatiaľ dokázala tlaku rodovej tradície odolať a volí si vlastnú cestu, liberálnějšiu, modernějšiu, ľudskejšiu. Dôsledky ich činov sú badateľné na ich polovičkách (Jiří Havelka a Jakub Kohák). (Cinemart SK)

Mngwa odpad!

Není to hodnocení a komentáře tady k nějakém úplně jinému filmu? Protože takovou blbost jsem dlouho neviděla a nechápu, jak tohle nadělení mohlo získat 75 procent a tolik chvály. U sledování jsem pociťovala velmi silně a nepřetržitě něco, čemu se v anglickém jazyce říká "cringe". Tedy pocit vrcholné trapnosti, ze které se až kroutí prsty. Film na mě nějakým podivným způsobem působil jako opravdu hodně nepovedená parodie ... nevím ani čeho. Doteď ani nevím, jak se mi toto veledílo povedlo dosledovat až do konce, asi jsem měla lepší den. Souhlas s komentáři uživatelů s.e.p.p a xxmartinxx. ()

Pafnuc

Dementní slátanina (podobná ostatním českým dementním slátaninám) odehrávající se v alternativní realitě složené výhradně z karikatur a WTF právního prostředí. ()

gemi

Námět byl skvělý, ale dopadlo to jako vždycky. Více či méně nesourodé leporelo scén plných stereotypů, které má sice pojící linku, ale tyto scény samy o sobě směřují odnikud nikam (fotografka!). Postavy jsou černobílé a Dyková je vyložená karikatura, která v závěru udělá lusknutím prstu otočku o 180°, čímž pohřbí poslední záblesky uvěřitelnosti. Uvěřitelnost je tady obecně velký problém. Ale jako reklama na staromládenectví to funguje 100%. Jinak Bartoška fajn, Havelka supr, Kohák občas taky, je tu i nějaká ta výprava, takže jsem uvažoval o čtyřech, ale v základu ten filmu prostě nefunguje. ()

milwaukee

Pokud jednou pohár přeteče, tak už opravdu není cesty zpátky. A to, co předváděla babička, matka a dcera, to už bylo opravdu na zabití. Bartoška roli zvládl perfektně, u toho si neodpustil obligátní cigáro a svobodu si užíval maximálně. Boj za rozptýlení svého tchána dotáhl do vítězného konce a to byla třešnička na dortu celého filmu. Docela mě překvapilo, že Vilhelmová, která prováděla největší prasárny, se nakonec srovnala. Ale podle mě to byla jenom přetvářka, protože v tomhle směru se dotyčná ze dne na den nezmění a je to jen další taktický úskok. Pod taktovkou takové ženské to chlap moc dlouho vydržet nemůže. A tady stoprocentně platí, že kdo uteče, vyhraje. Já jsem si prošel něčím podobným a také jsem zahnul kramle. Proto jsem celý film Bartoškovi držel palce, aby všechno dobře dopadlo. A dopadlo, takže dobro opět zvítězilo nad zlem. A tak to má být. Proto dávám čtyři a půl ()

MFloyd

Film mě velmi překvapil, nebylo to o sexu (jak je dnes u českých filmů zvykem) ani o trapných fórcích. Teorie Tygra vystihuje život jako takový, vztah muže a ženy. Vzpomněl jsem si na filmy jako Co je vám doktore a Jako jed, působili taky přirozeně a navíc vtipně. Tohle bylo mnohem více depresivnější, což ale není na škodu. Podle mě jde o jeden z nejlepších českých filmů za poslední dobu, což je bohužel taky trochu smutný, protože nic dobrého jsem u nás dlouho neviděl. ()

RAFT

Tento snímek s opravdu povedl, kino už jsem jak si nestihl ale,takove vyborne herecke obsazení jake je ve filmu proste skvěle. 80% ()

ForGump

Šovinistický film. Řada klišé a nesmyslů, až přechází zrak a hlavně sluch. Scénář se zakládá na prostém střetu pohlaví, kdy ženy i muži jsou víceméně vykarikovaní, muž (dobro) - diskriminovaný chudák je perzekuován ženou (zlem), jež se až přespříliš stará o jeho soukromí, což muž nevydrží, začne dělat naschvály a všechno vygraduje do bizarních rozměrů. Herci hrají docela pěkně a nějaké skutečně vtipné prvky se taky najdou a paradoxně Kohák se projeví nejlépe. Film chce ale hlavně potěšit a být něco jako pohádka (tedy doufám), kde zlo nevyzraje na dobro. Hlavně nehledejte nicmoc sofistikovaného, a především realistického. 20% ()

joelly01

Dockala jsem se! Konecne zase novy cesky film od ktereho clovek studem neodvraci tvar. Jedinym zaporem opet prehravajici Vilhelmova, ta ma zrejme jen jeden herecky vyraz "zpruzela a nesympaticka krava" ktery prenasi do kazdeho filmu a do kazde postavy kterou hraje. Zaverecnou "promenu" jsem ji neverila ani za mak. Ale protoze krome Tygra si za poslednich tak 7 let nepamatuju dobry novy cesky film tak zde davam velkoryse plnou palbu. At nezeru! ()

TSZ

Dobře natočené nic, které se tváří jako něco. Teorie tygra trpí stejným scénáristickým neduhem, jako většina ostatních českých filmů - po velmi volně plynoucích cca 80 minutách se vše vcelku náhodně uzavře v závěrečné čtvrthodince. ()

TommyDiamond

Ženy mrchy, muži klaďasové a chudáci, protipól co funguje v každém filmu. Bartoška má rozhodně charisma na rozdávání. Balcarová, Vilhelmová i Kohák zahráli na jedničku. Snímku navíc nechybí humor ani správné načasování. Ovšem příběhově je Teorie tygra neskutečná hloupost potírají realitu obyčejných lidí, kteří nemůžou jen tak natruc utéct od svým problému. Navíc v životě našeho hrdiny/doktora, který je dávno za vodou je takový problém opravdu vtipný a nepochopitelný.... Celkově si snímek tři hvězdy zaslouží..... ()

vozralec

Bartoška se dobrovolňuje přesune k Chocholouškovi. Naštěstí tam nepanují poměry jak v Přeletu nad kukaččím hnízdem. Český nadprůměr. ()

Shitonit

Poslední roky mám těžkou alergii na nové České filmy. Těžkou alergii. Občas se z toho celý opupínkuju, občas i zeseru zlostí za vyhozené prachy. Teorie tygříka je výjimkou. Nezesral, neopupínkoval jsem se, jediná reakce kterou jsem na sobě pozoroval bylo potutelné šklebení a roztahování ksiftu do stran. Dokonale vymalované slepičí chování mě utvrdilo v přesvědčení.. V jakém, to si radši nechám pro sebe. A Bartoška...Bartoška dokonalej. Kravám svobodu !! To bylo fakt hodně výstižný. Samozřejmě ten poněkod přešlapující domrdanej závěr odpouštím. S tím jsem tak nějak při zkušenostech s CZ filmy už přece musel počítat :-) Celkově fakt povedenej film. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Filmové anti-zpracování rčení: "Na chlapa jak na psa, nažrat a pustit ven, jenom tak zůstane věrný". Fakt dobře natočeno. ()

brabbik

Na český film velmi slušná nepřehnaná komedie. Lítají vzduchem trefné poznámky, pravdivé narážky na život a občas i ta sprostá slova. Konečně z filmu nevidím tolik tu nahranost a simulaci. Velmi pěkná myšlenka. Zasloužených 80% ()

Alan_Shearer

Rád sleduji české filmy, rád si počkám na naše novinky. Jsem schopen sledovat i to největší dno typu Babovřesky, proto jsem se obzvlášť těšil na slušně hodnocenou Bajgarovu Teorii tygra. Byl jsem zvědav zejména na Jirku Bartošku a trocha toho negativního vykreslení feminismu. I přes kvalitní obsazeni byl jednoznačně tahoun charismatickej Bartoška. V hlavě se mi omílaly obavy ohledně Kuby Koháka, kterej se nacpe všude kam to jde a působí na mě trapně - moje pochybnosti naštěstí byly nenaplněny. Balzerová s Vilhelmovou působily jako stíhací hyeny bez zábran, hlavně aby měly za jakoukoliv cenu kontrolu nad svými manžílky. Film byl velice příjemnej, vtipné situace se střídaly s černým humorem a dramatickými momenty. Samozřejmě jsem si vědom přemrštěnosti z obou stran, ale právě to bylo nejvíc zábavný.Důležité je pro všechny chlapy přebrat určité poselství do života. ()

mac000

Kardinální omyl diváka, než jde do kina na Teorii tygra, je myslet si, že jde na komedii. Již po pěti minutách si pomyslí, že bude asi trochu černá, ale za dalších pět tuší, že o žádnou komedii nejde. Jistě, tvůrci vyprávějí -janův příběh s humornou nadsázkou, leccos idealizují, velmi trefně se uchylují ke srovnávání se světem a osudy zvířat. A Jan postupně pochopí, že i on je v podstatě domácím mazlíčkem v kleci, od něhož se očekává přesně zadané chování. A s tím se nechce smířit... Díky obsazení výborných herců nesporně nadprůměrný film v současné české produkci, příjemné setkání se starými známými (včetně epizodních rolí). ()

Alojs

Chvála filmovému Bohu za každý kloudný český film, který nepitvá komunistickou minulost, v němž nespí každý s každým a který má hmatatelný děj (sorry Padesátko, sorry Vybíjená, sorry Krásno...). Teorie tygra je totiž skvělá. A současně je to jediný film, po jehož skončení se mi má žena omluvila. Za sebe i za všechny ostatní ženy. A to se mi nepřihodilo... ani po druhém Terminátorovi :-) ()

Looka

40% Chvilkama se mi zdálo, že koukám na nějakou novou komedii od Trošky. Bohužel pak mi došlo jak hluboko český film klesl. Na to že je to český je to docela dobrý. Tzn. na to že je to blbý je to docela dobrý. Tenhle problém není o penězích ale o slaboduchých scénářích. Bartošku mám moc rád, ale Vilhelmová už mi leze krkem, to tu v Čechách opravdu máme jen dvě herečky středního věku? ()

Tosca

Tak to byla hodně hořká komedie. Přesně takhle to vypadá asi ve většině manželství. Znám to dobře u svých prarodičů a rodičů. Naštěstí v této "tradici" nepokračuji. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)