Arslan senki - Season 1

(séria)
Japonsko, 2015, 10 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Réžia:

Norijuki Abe

Predloha:

Jošiki Tanaka (kniha)

Daisuke Namikawa, KENN, Maaja Sakamoto, Nacuki Hanae, Jošimasa Hosoja, Júsuke Kobajaši, Džun Inoue, Takajuki Sugó, Tóru Ókawa, Kenta Mijake, Hiroki Jasumoto (viac)

Starletka

Původní komentář z 21.4.2015: Vizuálně líbivá, ovšem příběhově docela dost nudná a hlavně předvídatelná pohádka o tom, jak mladý, naivní, bezmocný, hloupoučký princ během jedné bitvy všechno ztratí a s hrstkou posledních věrných přívrženců se vydává na dlouhou cestu získat zpět co mu patří (zní to až moc jako Akatsuki no Yona z předchozí sezóny, co?). Věřím, že děj začne být zajímavý a stejně tak určitě dojde i na nějaký ten vývoj princova charakteru, ale začátek je tak strašně pomalý, že jsem se do sledování musela nutit násilím a ještě jsem u toho usínala, tudíž pro mě to bohužel znamená jasný drop po 4. díle (nehodnoceno) ()

Jeoffrey

Víceméně přesně podle mých očekávání. Oproti prvotní adaptaci z roku 1991 dostala legenda o princi Arslanovi nový pěkný kabátek, propracovanější postavy, kde je Daryun opravdu neskutečný borec, princ je o něco větší slaboch, aby měl během děje víc prostoru na svůj osobnostní růst, Narsus je ještě větší bishík, Elam už nevypadá tak úplně jako holka, Silvermask působí mnohem děsivěji a je mnohem silnější, Gieves je trochu větší úchyl (ale co bychom chtěli od barda, než oblibu v ženách, vínu a zpěvu) Farangies je mnohem víc sexy... Zkrátka tohle zpracování mi jde k legendě o Arslanovi podstatně lépe, než to původní a i přesto, že vím kam se bude příběh ubírat jsem se velmi dobře bavil. 8/10 ()