Reklama

Reklama

Nemecká mládež

(festivalový názov)
  • Česko Německá mládež (festivalový názov) (viac)
Trailer
Francúzsko / Švajčiarsko / Nemecko, 2015, 93 min

Obsahy(1)

V 60. rokoch bola krehká demokracia Západného Nemecka ešte stále zahanbená nacistickou minulosťou a čoraz vrastenejšia do úlohy strážnej veže kapitalizmu na hranici so svojím komunistickým náprotivkom. V priamom protiklade so svojimi otcami sa členovia prvej povojnovej generácie snažili nájsť si svoje miesto pod slnkom. Snímka podáva svedectvo o politickej radikalizácii časti nemeckej mládeže, ktorá viedla k zrodu Frakcie Červenej armády, nemeckej revolučnej teroristickej bunky založenej Andreasom Baaderom a Ulrike Meinhof, a najmä spracúva obrazy viažuce sa k tomuto príbehu. Film, ktorý bol zhotovený výlučne montážnym spracovaním jestvujúceho obrazového a zvukového materiálu, rozoberá význam tohto revoluč- ného hnutia vo svojej dobe ako aj jeho odkaz pre súčasnú spoločnosť. Film je vyrozprávaný v prítomnom čase a chronologicky, bez retrospektívnych odbočiek a výlučne prostredníctvom obrazov, ktoré pochádzajú z rovnakého času ako udalosti príbehu. (IFF Bratislava)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (3)

Stegman 

všetky recenzie používateľa

Možná, že jsou někde uloženy ještě další materiály o Německu končících 60. let, ale to vůbec není podstatné. Tento dokument i bez nich vypovídá o politickém či intelektuálním pozadí tehdejšího Německa tak sugestivně, až z toho mrazí. RAF najednou není jen nějaké encyklopedické heslo, ale zatraceně živé hnutí, jejímuž vnitřnímu vývoji se dá snadno porozumět. Périotovi se tak povedlo to, o co se (leckdy marně) snaží režiséři hraných historických filmů za pomoci různých fabulací. Důkaz této mistrné práce je zřejmý: záběry a scény tu režisér vybral a seřadil za sebe tak dobře, že do výsledného filmu vůbec nemusel zasahovat jakýmkoli komentářem. ()

Reklama

radektejkal 

všetky recenzie používateľa

Stegman***** to správně popsal; jen na rozdíl od něj: čím toho vím o tomto fenoménu víc, tím méně mu rozumím. Rozhodně se tu nejednalo o "válečný" dialog mezi Ulrikou Meinhofou a Helmutem Schmidtem. Možná to ale byla poslední možnost k zastavení kolektivní hybris, překračující již všechny meze. Když si pečlivě poslechneme všechny promluvy Ulriky Meinhofové, sotva shledáme, že je něo zásadně špatně, včetně prohlášení o vězeňském mučení. Andreas Baader je ve filmu naopak zobrazen jako bezvýznamná figurka. ()

Galéria (17)

Reklama

Reklama