Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (viac)

Elliot je mladý programátor, který má problém navazovat vztahy s lidmi. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Pracuje u bezpečnostní firmy, kde ale musí skrývat své skutečné umění. Navíc ho osloví tajná hackerská organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa, kteří údajně řídí běh dějin. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (36)

d3.7_nemaz_me.ko (2017) (S03E08)

Tvůrci tohoto seriálu jsou borci na svých místech. Neskutečně emotivní smutná odbočka. Zajímalo by mě, kam až chtějí posouvat hranice svého geniálního díla. Každý díl je jedinečný a každý díl je maximálně odlišný od toho předešlého. To svědčí o obrovské komplexnosti zejména Sama Esmaila, který všem v budoucnu ještě vytře zrak. ()

d3.8_faze3.torrent (2017) (S03E09)

Spoilery! Mám pocit, že tento díl tak nějak pouze připravoval půdu pro (jistě) dokonalé finále. No, člověk se alespoň dozvěděl pár fíglů, když by se mu zachtělo se večer najíst ze zrzavého talíře. Tyto lesbické radovánky jsem shledal těžce nepravděpodobnými. Zrzku jsem přeci jen považoval za emočně inteligentní a Darlene za krajně odpudivou. V rámci děje se toho (trošku překvapivě) příliš mnoho neudálo. Zcela chápu, že tvůrci museli lehce ubrat tempo, aby diváci samou dokonalostí při sledování neumřeli. Těším se na finále! ()

vypnuti /r (2017) (S03E10)

Spoilery! Od skvěle rozjeté série jsem přeci jen očekával intenzivnější zakončení, nicméně jsem byl i tak velmi spokojen. Celý díl se nesl v rytmu obrovského úklidu. Uklízelo se velmi vydatně. Uklizen byl každý, kdo už neměl co nabídnout. Tvůrcům se rozhodně podařilo mě patřičně navnadit na další sérii, takže se budu moc těšit. Opravdu mimořádná série. Po druhé sérii jsem ani nedoufal, že by to mohlo být až takhle dobré. ()

401 Neautorizovaný přístup (2019) (S04E01)

Po technické stránce totálně vyladěná záležitost do posledního detailu. Ať už se bavíme o luxusním soundtracku, při kterém mám husí kůži v celé délce jeho trvání, nebo o prvotřídní práci s kamerou. K tomu si přidejte neskutečně napínavý a promyšlený příběh, který si s vámi hraje jako kočka s myší a snažit se předvídat jeho další kroky je zcela zbytečné. Takový malý zázrak na seriálovém poli, za který jsem velmi vděčný. Rozjezd vskutku ve velkém stylu. Seriál se nebojí popravit jakkoli významnou postavu, čehož si vždy velmi cením, protože to rozvětvuje děj a vytváří prostor pro hromadu nových variant a zcela se vyhýbá stereotypu a předvídatelnosti. Lepší 4 kousky. ()

402 Vyžadována platba (2019) (S04E02)

Spoilery! Ve srovnání s prvním dílem nastal malinký krůček zpátky, co se týče kvality. Nicméně pořád je na co koukat. Nejvíce se mi z celého dílu líbil ten epický úvod vysvětlující postupy a úspěchy dvoupohlavního žluťáska. Střední část dílu byla na můj vkus slabá. Taškařice kolem vyrovnávání se s úmrtím bloncky mě nikterak neuspokojovaly a nesoucítil jsem s hrdiny, protože jsem ji neměl nijak rád. Jinak čiročirá dávka deprese, kde se Eliot dostal do bodu, že se kolem něj kurví úplně všechno řetězovou reakcí. Řádná dávka deprese rovnou do žíly. Závěr potom dojem vylepšil. Má nějaký seriál lepší cliffhangery? Slabé 4 kousky. ()

403 Přístup odmítnut (2019) (S04E03)

Po brutálně svižném rozjezdu, jaký seriál v úvodu roztočil, přichází bohužel mírné přibrzdění. Eliot každým dnem vyhlíží smrt a hraje o nanosekundy a přitom stíhá ztrácet celé sekundy kundama. Taktéž se mi úplně nezamlouvala úvodní homosexuální pseudo romantická linka. Bohužel také zasvítilo výstražné světýlko, kdy tvůrci postupně zahajují Eliotovo polidštění. A vlastně si na základě tohoto dílu taky trošku troufám odhadnout závěr. Tím, že se věci začínají motat hodně kolem té transky a tvůrci nás seznamují s její minulostí, lehce naznačují, že ji čeká nejpozději na konci série smrt (ať už fyzická, nebo zkrátka jen totální odpis). Vůbec se mi nelíbí, že Eliot začíná vystrkovat růžky normálnosti. Právě jeho asociálnost je sexy. Vzpomeňme si, co provedli ti čuráci například se Sheldonem z Teorie velkého třesku. Alespoň takhle to běžně v seriálech chodí. Mr. Robot už však mnohokrát ukázal, že tohle není běžný seriál, takže se velice rád nechám znovu překvapit. Technická stránka ovšem stále drží svůj vysoký standard. Závěr naštěstí tuhle menší odbočku a přibrzdění vrátil do původních kolejí. Lepší 3 kousky. ()

404 Objekt nenalezen (2019) (S04E04)

Spoilery! Takhle epizoda vrátila seriál do staré dobré formy. Ani se moc nechce věřit, že se opravdu koukáte na seriál, protože Sam Esmail roztočí v každém dílu neskutečný audiovizuální koncert a stále umí šokovat, překvapovat a být dokonale originální. Ze seriálu je hrozně cítit, že divák nesleduje sázku na náhodu, nýbrž naprosto promyšlenou věc. Těžko seriálu vytýkat, že mi za 4 epizody naservíroval více deprese a beznaděje, než mi stihl naservírovat snad celý můj dosavadní život. Trošku lituji, že jsem seriál nesledoval v období Vánoc, protože tvůrci dávají divákům dokonalou možnost nahlédnout za oponu všeho toho pozlátka a ukazují Vánoce z té druhé stránky, která je poněkud bližší pravdě. Ta sexy zrzka by mohla dostávat více prostoru, protože je těžce k nakousnutí. Tam bych dlouho neváhal a klidně si zahrál na kominíka. Nepřekážela by mi ani její orientace. Jinak ten její sen byl fakt luxus, ta se také ponořila do beznadějné situace, ze které se jen tak nevylíže, a to je vzhledem ke své orientaci v lízání velice zběhlá. Jsem zvědavý, jak se její linka propojí s Eliotem, což není jisté, ale vzhledem k množství prostoru před kamerou, si to troufám předpokládat. Velmi mě potěšila i účast Tyrella, což je taky jeden mega sympaťák. Velmi dobrá epizoda. ()

405 Nepovolená metoda (2019) (S04E05)

"it's cool dude we don't have to talk." Tohle posunulo pomyslnou filmovou nebeskou klenbu zase o kus výš. Sam Esmail a všichni, kdo měli s tímto dílem co do činění, musí být zákonitě geniální. Jak kdyby tvůrcům nestačilo, že servírují seriál, který není s ničím současným snad ani možné srovnávat. Oni si u toho stíhají ještě hrát. Nejmokřejší sen, jaký si dovede divák představit. Pokud se pohybujete v IT oblasti, tak si tento mokrý sen umocněte na druhou. ()

406 Neakceptovatelné (2019) (S04E06)

Zase a znovu Nietzscheho citát v plné své kráse. "Ten, kdo bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem. A hledíme-li dlouho do propasti, poté propast hledí zpátky do nás." Nádherně vygradovaný díl, co se týče napětí, a to hned na 3 frontách. V Esmailově světě není žádná postava ani na okamžik v bezpečí. Po předchozím orgasmickém dílu, tak zase přišel velmi kvalitní díl, jehož funkcí je evidentně připravit divokou půdu pro díl nadcházející. Nutno říct, že tuto funkci splnil dokonale a já jsem napjatý jako kšandy starého a věrného hospodského pijana. Velmi dobrá práce. Lepší 4 kousky. ()

407 Vyžaduje se ověřování proxy (2019) (S04E07)

Spoilery! Když si tak pročítám zdejších chvalozpěvy, tak kdybych s jistotou nevěděl, že jsem geniální, úžasný a bezchybný, tak bych o tom snad i na nanosekundu zapochyboval, protože se rovněž bezpochyby řadím k onanistům nad tímto vysoce nadčasovým dílem Sama Esmaila, přesto nad touto epizodou rozhodně nejásám. Luxusně jsem si pohonil svých dvacet čísel nad pátou epizodou, kterou považuji za jeden z vrcholů seriálové tvorby všech dob, tohle antické drama o pěti dějstvím mě ovšem nepřimělo podrbat se na koulích. Za největší nedostatek považuji, že tvůrci pointu celé epizody a "zlomové" velké tajemství o prapůvodu Eliotovi rozdvojené osobnosti vyzradili šíleně brzy, protože v podstatě od prvních minut první série Eliot zarputile bojuje proti nešťastným lidem, kteří cítí sexuální náklonnost vůči lidem, vůči kterým zákon zakazuje sexuální náklonnost cítit. Indície se vlečou napříč celým seriálem a nechyběly ani v rámci této poslední série, takže věřím, že takřka každému divákovi se musely rozzářit neurony a všechno sepnout a docvaknout nejpozději v momentu položení oné palčivé otázky (někdy na počátku 4. dějství - asi v polovině epizody). Zbytek epizody a rádoby nervy drásající finiš tak z mého pohledu vyšuměl zcela do prázdna, což si navzdory obecnému jásotu troufám považovat za malé tvůrčí selhání, které ovšem budiž odpuštěno. Oceňuji, že si tvůrci troufají na podobné hry a uchopili epizodu tímto způsobem. Podobnými nápady posouvají hranice pouhého seriálu někam úplně jinam, za což mají můj obdiv. Velmi slabé 4 kousky. ()

408 Vypršel časový limit požadavku (2019) (S04E08)

Spoilery! Po kulturní divadelní vložce z minulého dílu tvůrci navázali podstatně akčnější epizodou, která se dle očekávání točila převážně kolem lesbického dua, které se pokoušelo vylízat ze zdánlivě nevylízatelné situace. Darlene mi dosud nepadla do oka a ani do konce poslední série to jistě nestihne, ale smrt sexy zrzky by mě zarmoutila. Cítím trošku zklamání nad vývojem, že si tvůrci nepřipravili znovu nějaký kolosální zvrat a neodnesla to některá z hlavních postav, čímž by si u mě získali plusové bodíky za další nepředvídatelný vývoj. Místo toho došlo ke, velmi velmi slušně řečeno, nepravděpodobnému vývoji a holky lesbický stálo řádění bachyně a obávané Dark Army, která má za normálních okolností své uši a oči všude, pouze jednu propíchnutou plíci. To bylo trošku takové pohádkové a hlavně na vysoké poměry tohoto seriálu slabé, jako ty 4 kousky, které dávám.. ()

409 Konflikt (2019) (S04E09)

Spoilery! Vzhledem k předešlému velkému budování atmosféry na mě finále působilo lehce zbrklým dojmem - tedy čekal jsem ještě cosi velkolepějšího. I přesto je tato epizoda bez debat 5hvězdičková. Napětí se v každému muselo vařit a vřít, jako ejakulát panice těsně před první erupcí uvnitř lůna jeho první dívky hmatatelného pulzu. A pak to všechno vybouchlo a díky luxusní práce tvůrců divákovi spadl kámen ze srdce stejně jako hlavním hrdinům. Událost, která během několika sekund otočí celý svět naruby. Když se brodíte v těch nejhlubších sračkách a vsadíte celý svůj život na jednu kartu a ono blikne světélko naděje. Společně s touto epizodou by zajisté skončila i tato série, kdyby to ovšem nebyla série poslední. Čeká nás ještě DLC, kterého se upřímně mírně bojím, i když mi k tomu tvůrci dosud nedali ani jediný důvod. ()

410 Ukončeno (2019) (S04E10)

Spoilery! Zatímco by běžný divák u jiných seriálu při průměrném hodnocení 82 % takřka nadskočil blahem, tak tady se asi každý vyděsil, co ho asi čeká za sračku. Celý díl se točí kolem vztahu ohledně našeho z poloviny sympatického lesbického dua (na svoji zrzečku nedám dopustit). Musím se přiznat, že v jednom momentu mě polila taková hrůza a strach, jako tomu nebylo za celé trvání seriálu, kdy události směřovaly k typickému, šíleně ohranému a zkurveně debilnímu happyendu, jako z nějaké píčoviny pro debilní doposud sexuálně dezorientované teenagery. Nebyl by to ovšem Sam Esmail, kdyby tuhle krizově vyhlížející debilitu nepřetavil v něco velmi vtipného. I tahle nepříliš divácky atraktivní epizoda byla parádně vypointovaná a režisér rozhodně nedal divákům vydechnout, jen si je odlehčenou formou povodil kam potřeboval (sladké rozdávání penízků a hra na Robina Úda), poté naznačil happyend, ze kterého záhy sešlo a poté znovu naznačil happyend, o kterém už snad nikdo nemohl mít pochyb (tehdy mě polil pot a hrůza, jestli jako tohle myslí po tolika báječných epizodách vážně) a potom zasadil divákům výborný knock out, když vytáhl snad tu nejluxusnější narážku na zmatek v ženské duši, totální nerozhodnost a neschopnost určit, co vlastně, která žena chce. To byl režisérský blafák na čtvrtou. Poté mě potěšila účast dvou postav, které mám z dřívějška rád. Bohužel většina epizody byla opravdu určena k přípravě půdy pro vynikající závěr, což s sebou přineslo dlouhé minuty nudy, a tak zejména z úcty ke kvalitě minulých dílů mi svědomí zakazuje dát více než 3 kousky. ()

Východ (2019) (S04E11)

Spoilery! Po uzavření hlavní dějové linky, otevřeli tvůrci kapitolu zase trošku z jiného soudku a přehoupli se pořádným obloukem do žánru mysteriózna. Posledních 20 minut si je možné vyložit všelijak a po tom všem, kolikrát nás tvůrci překvapili a šokovali, bych doporučoval, abychom si je snad nevykládali vůbec a počkali na rozuzlení. Každopádně, mám takový pocit, že se nám otevřela kapitola cestování časem. Člověk se prostě neubrání a hlavou se mi honí tuny různých myšlenek a možných scénářů. Naštěstí, patřím k těm šťastnějším a chytřejším divákům, kteří seriály sledují až po odvysílání všech epizod, takže nemusím čekat a zaměstnávat mozek celý týden, nýbrž se rozuzlení dozvím ještě tentýž den a moc se těším. Velmi dobrý mindfuck a jsem moc rád, že se seriál točil kolem vesmíru s Eliotem schizofrenikem. Jeho tuctová verze obyčejného člověka mi moc neseděla. Dost vtipná exkurze do vesmíru, kde bylo všechno naopak. Esmail si skutečně umí skvěle hrát, líbilo se mi třeba, kterak si Eliot a Wellick prohodili styl oblékání a vlastně trochu i světonázor. Zbývá už jen zjistit, zda šlo o další pobláznění neuronů v nitru Eliotova nevyzpytatelného mozku a nebo se někde pootevřela červí díra. Slabší 4 kousky. ()

whoami (2019) (S04E12)

Kam až chce Sam Esmail zvedat laťku? Nechci se pouštět do zbytečného rozepisování, protože tohle bylo 50 minut ryzí dokonalosti a já jsem bez dechu, beze slov a po pěkných pár letech i se slzami v očích. Nepřeháním, když se přiznám, že jsem byl v diváckém transu, měl jsem dobrých 45 minut nepřetržitou husí kůži a srdce nestačilo pumpovat krev. A pak, že krásní a úžasní borci nepláčou. Tohle posunulo moje hranice představ o dokonalosti. Luxus nejvyššího kalibru, jaký jsem na poli seriálů kdy viděl. Tleskám a smekám klobouk i s hlavou. Sam Esmail a jeho tým jsou geniální lidé, co se týče sociální inteligence, psychologie a mají luxusně zmáknutou řemeslnou stránku jejich zaměstnání. Z celého srdce jsem vděčný za tento projekt. Tohle je přesně ten důvod, proč je mým vášnivým koníčkem sledování filmů a seriálů. Tento seriál je důvodem, proč má vůbec smysl v tomto koníčku setrvávat. Tohle je prostě obrovská odměna všem divákům. ()

Ahoj, Elliote (2019) (S04E13)

Více než důstojné zakončení božího seriálu. Sam Esmail je mastermind. V minulém dílu jsem si po dlouhých letech poplakal a druhý pláč na sebe nenechal dlouho čekat. Tohle už začíná být vážné a začínám mít strach, že mi do rána narostou kozy a bobr. Zvláštní pocit, už jsem úplně zapomněl, jak se člověk po pláči cítí. Tohle je naprostý strop seriálové tvorby, který jsem si před zhlédnutím neuměl ani představit. Ti, kdo se podíleli na tomto seriálu si jej nejenom uměli představit, ale dokázali jej s totální bravurou zprostředkovat milionum divákům po celém světě. Nádherná vysoce promyšlená zálěžitost, pastva pro všechny smysly, které u sledování seriálu upotřebíte, především pak velmi inteligentně vypointovaná dokonalost, u které vám jde současně mráz po zádech, máte plné oči slz a současně cítíte obrovské štěstí, smutek a naprostou euforii. Padám na kolena, klaním se a asi začnu doma uctívat kult Sama Esmaila, protože úspěch jde zejména za ním. V seriálu jsem nenarazil na jediný prvek, který by byl vyloženě vadný. A tohle je úkol režiséra, sestrojit a udržovat v chodu dokonale fungující orchestr. Goodbye friend ♥♥♥. ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (viac)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

08.08.2016

George R. R. Martin momentálně píše Vichry zimy, šestý román z fantasy série Píseň ledu a ohně. Knižní předloha Hry o trůny je alfou i omegou jeho tvorby, to ale neznamená, že by zanedbával svá… (viac)