Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (viac)

Elliot je mladý programátor, který má problém navazovat vztahy s lidmi. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Pracuje u bezpečnostní firmy, kde ale musí skrývat své skutečné umění. Navíc ho osloví tajná hackerská organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa, kteří údajně řídí běh dějin. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (36)

Série 1 (2015) (S01)

Po zhlédnutí první série se cítím nadšen. Naprosto fantastická výprava mezi Elliotovy zblázněné neurony. Ani pořádně nevím, co mám začít chválit nejdříve. Seriál pojednává o věcech, které jsou mému srdíčku neskonale blízké, tudíž jsem jakousi spokojenost z mé strany očekával již před zhlédnutím úvodního dílu. Moje očekávání byla však zbytečně nízká, neboť tvůrci si nachystali pro diváky záležitost takřka až nadčasovou. Seriálu nemám co vytknout. Nechybí zde pořádné zvraty, nechybí zde luxusní depresivní atmosféra, kterou naprosto dokonale dokresluje fantastická hudba, která je jedním z naprosto nejluxusnějších prvků celého seriálu. Postava hlavního hrdiny mi je neskutečně sympatická, protože se jeho určité charakterové rysy shodují s těmi mými. Další postavy jsou rovněž povybírány skvěle. Děj naprosto skvěle zobrazuje takovou menší kyberválku. Dále musím hrozně pozitivně ocenit, že seriál si nevymyslel vlastní operační systémy a vlastní síťové aplikace, nýbrž sáhl po tom, co se skutečně používá a jak se nastalé situace či problémy skutečně řeší. Je to opravdu velice realistické a drtivou většinu zobrazených věciček, jsem měl již možnost si ve svém životě osahat a vyzkoušet. Za tohle skládám seriálu velkou poklonu. A v neposlední řadě musím také vyzdvihnout časté rozhovory hlavního hrdiny k divákům. Seriál z vás dělá dalšího člena děje, tím pádem vás dokáže mnohem intenzivnější vtáhnout a nepustit. Jsem zvědav, s čím přijde příští série. Už teď se moc těším. ()

d2.0_odkr7ti1.tc (2016) (S02E01)

Za mě určitě klobouček dolů. Hodně našlapaný start série. Díl se točí především kolem boje se schizofrenií. Nositelé a obdivovatelé této nádherné duševní poruchy si přijdou zaručeně na své. A nejen oni. Malinko vystrkovaly růžky blížící se soudní tahanice, tak snad to nakonec nebude tak strašné a neupozadí ten luxusní zbytek. Určitě byla v minulé sérii celá řada lepší a nadupanějších dílů, ale 5 hvězd sem prostě patří. Edit: Dokonce s mým hodnocením série i epizoda nabraly své správně červené barvy, které k nim tak neodmyslitelně patří. ()

d2.0_odkr7ti2.tc (2016) (S02E02)

Nemám moc slov, zřejmě tu budu jen každou další epizodu vychvalovat do nebes, kam ostatně patří. Samozřejmě, filmový odborník jako jsem já, si určitě všimne několika malinkatých mušek, ale ty hlavě polapila mucholapka utkaná z naprosto brilantního děje a dechberoucího Elliota, který si získal absolutně moje srdíčko. Tahle ryzí ukázka schizofrenie, může potenciálním divákům-schizofrenikům zachránit život. Opravdu to v této sérii tvůrci vymazlili k dokonalosti. Dále jsem zřejmě dosud nechválil senzační výběr písní, tak mi dovolte tak učinit teď. Úvodní pálení penízků bylo taky luxusní. Začíná se nám do hry vkládat FBI a objevovat se nové postavičky, tak jsem zvědav, co se z nich vyklube. Sem tam některá zhyne. RIP Gideion a soráč za spoiler. Snad se za týden ukáže pan Wellick. Začíná mi chybět. O povolení hodnocení u této epizody jsem si musel zažádat. Nemáte zač. ()

d2.1_syst3mova_pan1ka.ksd (2016) (S02E03)

Velice příjemná více než hodinová nálož. Zatím rozhodně nejlepší díl druhé série. Velmi hluboké ponoření se do Elliotovy mysli, kde se mi kurevsky líbí. Rami Malek a Christian Slater jsou vážně bombarďáci. Tento seriál je lepší než nejlepší sex na světě - tedy ten se mnou. Postavičky nám polehoučku umírají a nadržené zrzavé detektivky začínají kvůli nezodpovědným černouškům poodkrývat tajemství. Tvůrci dostály svého slibu. Tato série je opravdu dost odlišná od té první. Musím se přiznat, že první série mi byla bližší, ale i tak je tohle naprosto top seriál současnosti. Ze soundtracku mám pravidelně zimomriavky. Skvělá práce. Už aby tu byl další díl. ()

d2.2_init_1.asec (2016) (S02E04)

Další úžasný díl úžasného seriálu. Velice bych pochválil už samotný začátek, kdy divák dostává možnost nakouknout, kdepak se zrodila myšlenka na zničení E Corpu. Elliota se opět pokouší lámat Mr. Robot a dost se mu to daří, neboť je to bombarďák. A když se k němu přidá ještě obtloustlý negřík s afrem a naláká Elliota na šachy, tak je vymalováno. Trvalo to sice 4 díly, ale Elliot nám konečně zasedl k PC stolečku. Seriál nám začínal sklouzávat ke krimi, ale odhaduji, že teď se konečně začnou dít pořádné věci. Tedy, ne že by se nebylo nač koukat - to teda ani náhodou. Zase musím do nebes vychválit soundtrack. Nejvíce se mi líbila ta krátká vsuvečka, kterak vypadá Elliotova vysněná budoucnost, za kterou vlastně válčí a kvůli které hodlá změnit svět. Trošičku mě začíná srát bloncka a přestává mě bavit její dějová linie. ()

d2.3_logicka_b0mba.hc (2016) (S02E05)

Tak konečně došlo už i na hrátky s počítačem a já byl také konečně ve svém živlu. Elliotova touha po pomoci ostatním přerostla do takové míry, že se v něm konečně naplno prokousal na povrch Mr. Robot. Tajemný negřík provozoval moc krásný web a vysvětlila se mi tak logická nesrovnalost, kdy jsem nevěřil, že by předchozí pán migraci webu provést nedovedl. Na druhé straně světa se nám trošku hlouběji představil tajemný rákosník a ztratil něco ze své tajemnosti. Taky zrzečka od FBI nám pochopila, že není radno si zahrávat. Škoda, že ji maskovaní pánové taky nepolechtali olovem. Prostě další našlapaný díl, který jsem si užil. Začíná se pomalu dosahovat kvality předchozí série. ()

d2.4_otr0k/p4n.aes (2016) (S02E06)

Sám velevážený režisér označil tento díl tím nejlepším, jaký pro nás, mlsné diváky, přichystal. Díl je to samozřejmě našlapaný jako blázen, ale osobně bych jej určitě neprohlásil nejlepším z druhé série, ba dokonce ani nejlepším ze série první. Úvod vedený v rytmu levného sitcomu se mi úplně nelíbil. Mnohem lepší bylo následné probuzení. Dále se konečně dostalo na hacknutí FBI. Docela jsem žasl nad nulovou úrovní bezpečnosti přímo v budově. Snad poprvé mi přišlo něco v seriálu dost přestřelené a nevěrohodné. Nejvíce ze všeho mě ovšem zaskočila ta neskutečně otravná a nově i totálně neschopná blonďatá Angela. O blondýnkách kolují nejrůznější vtipy, fámy a pomluvy. Angela dala ovšem úrovni retardace úplně nový rozměr. Ona že pracovala v AllSafe? Firmě, která měla zajišťovat bezpečnost pro nejúžasnější korporaci na světě - E-corp. Málem jsem se zadusil smíchem, když ji začal frajer po telefonu diktovat ty totálně nejzákladnější z nejzákladnějších příkazů pro práci s terminálem. Člověk, který tohle neumí, se snad ani nemůže pohybovat v IT sféře. Tím spíše ne v oblasti bezpečnosti. Pro Pána Boha, jestli jsem to správně pochopil, tak jejím úkolem bylo spustit pár shellových skriptů. To bych zvládl naučit malé dítě během 15 minut. Špekáček ji to učil celé odpoledne a říkal tomu, že ji učí hackovat. Vážně?! Jinak díl to byl samozřejmě parádní, neskutečně napínavý a hrozně rychle mi utekl. Těším se na další. Snad v něm bude méně Angely. ()

d2.5_pod4ni_ruky.sme (2016) (S02E07)

Další našlapaný díl, kde se nám děj opět kamsi pohl a dokonce na diváky čekalo překvápko srovnatelné s první sérií, kdy nám byla vyzrazena Elliotova lehká forma schizofrenie. Konečně nabralo viditelných rysů motto série "Control is an illusion". Konec dílu mě opravdu dost zaskočil a vysvětlit spousty věcí. Strašně se mi líbilo provedení těch přechodů mezi imaginárním světem a tím skutečným. K vidění toho bylo samozřejmě mnohem víc. Plnoštíhlému negříkovi se hnulo svědomí a rozhodl se skoncovat se svým byznysem. Samozřejmě to nešlo tak snadno zamést pod koberec. Dokonce to málem stálo panenství Elliotovu sedinku. Naštěstí byl poblíž negřík s afrocopánky, který to s nožíkem celkem uměl. Bohužel byla k vidění i šeredná a otravná Angela, která mi opět část dílu lehce otrávila. Lehce se přesunula v zaměstnání, tak snad přestane být taková kráva. Jinak mě docela začíná nebavit dějová linka kolem paní Wellickové. Už by to chtělo mít na scéně manžela. Sama je dost nudná. Série nám pomalým tempem kvapí k cíli. Jsem dost zvědav, co nám přinesou nadcházející díly. ()

d2.6_d4rlene.p12 (2016) (S02E08)

Chyběl tomu Elliot. Bylo tomu vůbec poprvé za 18, chcete-li 19, odvysílaných epizod. Bez něj by seriál dlouho šlapat nevydržel. Jeho sestra Darlene je sice nemálo mrdlá, ale není ani zdaleka tolik zajímavá. Celý díl se vlastně táhne v dosti pochmurné atmosféře, kde nikdo není v bezpečí a hlavní aktéři dřívějšího hackerského útoku nevědí, či se mají dříve obávat Dark Army nebo FBI. Ze začátku dílu mi to celé přišlo celkem o ničem a snad poprvé během sledování tohoto seriálu, jsem se malinko nudil. Spousta vedlejších postav mě prostě až tolik nezajímá a například Arabky zde bylo více, než by bylo zdrávo a než bych byl ochoten překousnout. Je mi krajně nesympatická. Celkový dojem naštěstí zachránil impozantní závěr. Na maximální hodnocení to ovšem určitě není. ()

d2.7_init_5.fve (2016) (S02E09)

Konečně zase díl jako křen. Po předchozí Elliotově absenci si ho tentokrát divák náležitě užil. Dokonce se Elliot podělil se svým virtuálním kamarádem (mnou), kterak se dostal do tepláků a jak to vlastně celé bylo. Tvůrci opět ukázali, že to měli vše náležitě promyšlené a velmi si užívali, kterak nás vodili 7 dílů za nos. Mnohokrát během dílů se mi po těle prohnaly nefalšované zimomriavky. Dokonce tentokrát nebylo ani přehnaně moc Angely. Celá její současná náplň práce obnáší strkání flešek do usb portů, což k mému údivu hravě zvládá. Konečně něco, co odpovídá jejímu maximálnímu potenciálu. Jinak se mi převelice líbilo zpracování Elliotovy schizofrenie v tomto dílu. Začíná se stupňovat a já chrochtám blahem. Moc se těším na další díl a netrpělivě očekávám tolik omílanou "stage 2". Hádám, že bude mít spojitost s občasným zakolísáním elektrické energie. ()

d2.8_skr7ty_pr0ces.axx (2016) (S02E10)

Poměrně netradiční díl s dost netradiční atmosférou. Velice mě potěšilo, že bylo v tomto díle konečně naprosté minimum Angely. Naopak mě zarmoutilo, že jsem se v mnoha částech trošku nudil. To neustálé pátrání po Wellickovi začíná klouzat trošku do nudy. Naopak zcela luxusní je závěr, kterým nás provází zřejmě nejlepší soundtrack, který byl doposud k poslechu. Opravdu neskutečně to gradovalo a zimomriavky se po mně proháněly na saních. Závěr série bude určitě luxusní záležitostí. ()

d2.9_h4di_strat3gie1.p7z (2016) (S02E11)

Elliota bylo poměrně málo, přesto tomu nechyběl ten správný šmrnc. Díl splnil poslání partu 1 a opravdu nalákal na part 2 a závěrečné zakončení série, které bude určitě kulervoucí. Kyberválka je konečně v plném proudu. Mezistátní pletichaření taktéž. Angely bylo na můj vkus hrozně moc, ale vzhledem k tomu, že celý díl psychicky trpěla, tak jsem si pohled na ni vůbec poprvé užíval. Rozhovor s transvestitním rákosníkem stál opravdu za to. A hlavně jsem se na závěr dočkal pana Wellicka. Nebývá než doufat, že nebude nějakým přeludem. ()

d2.9_h4di_strat3gie2.p7z (2016) (S02E12)

I jako nejvěrnější a největší fanoušek seriálu musím konstatovat, že na závěrečný díl to bylo teda trošku slabší. Čekal jsem brutální nářez srovnatelný s koncem první série. Celkově vzato, první série strčila tu druhou těžkým způsobem do kapsy. I přesto seriál stále o velký kus vyčnívá nad současným kvalitativním průměrem současných seriálů a já si úplně všechny díly velmi užil. Aby se člověk dočkal odpovědí na otázky, kterých se v průběhu série nastřádalo požehnaně, tak si bude samozřejmě muset počkat na nadcházející sérii. Jináč se mi v tomto díle zamlouvala psychologická hra u výslechu a glorifikace práce FBI, která toho samozřejmě mnoho zjistila. Za zmínku stojící byl i závěr, který dost nápadně a bez veškerých okolků vykradl Fight Club. Celkově to na 5 hvězd bude, ale musím se přiznat, že jsem z druhé série mírně zklamán. ()

d3.0_usporny_rezim.h (2017) (S03E01)

Po dlouhém čekání, mě to z nějaké nepochopitelného důvodu úplně neuspokojilo a trošku jsem usínal. Přitom blackout byl moc fajn. Seriál ovládla velmi příjemná atmosféra. Soundtrack neměl nejmenší chybu. Nemůžu se ho do sytosti naposlouchat. Jen mě to do sebe jaksi nedokázalo vtáhnout. Zřejmě za to může přestávka. Když vidím zdejší hodnocení, tak budu věřit, že chyba byla někde mezi televizí a pohovkou a budu doufat, že se do dalšího dílu již zvládnu plně položit. ()

d3.1_zpet.gz (2017) (S03E02)

Spoilery! Seriál je v nejlepší formě zpět. Naprosto fantastické. Zatímco v prvním dílu se nestalo vůbec nic, tak v tomto dílu se toho stalo požehnaně. Elliot nám upadá zpět do depresí, ze scény zmizela nějaká ta významná postavička a především žlutý transvestita chytil "rage", což je příslibem pořádného dramatu pro díly nadcházející. Už se nemohu dočkat! ()

d3.2_stary_system.so (2017) (S03E03)

Spoilery! S příchodem odpovědí na mnohé otázky, seriál jaksi ztrácí na své tajemnosti. Tento díl se celý otáčel kolem Tyrella. Člověk se dověděl nejenom kde všude byl, nýbrž i to, že je zdatným dřevorubcem a má plnou skříň svých kostlivců, a to vše v prostřizích, které mají stvořitelé tohoto seriálu opravdu hodně promakané a úžasné. Okořenili to překrásnou písní, které se nemohu naposlouchat. Neskutečně úsměvná byla vsuvečka s Trumpem. To si tvůrci evidentně vychutnali. Celkově určitě slabší než předchozí díl. Nicméně stále topová záležitost. Nemohu se dočkat dalšího dílu. ()

d3.3_metadata.par2 (2017) (S03E04)

Spoilery! Darlene mě v tomto seriálu moc neba, a tak mě moc neba ani díl, kde dostává hlavní prostor. Trošku dojem vylepšuje Elliot, kterému jebe víc, než tomu cigánovi z Piešťan v jedné z jeho písní. Jináč vypluje na povrch další hromada informací (metadat). Soundtrack chválím v každém dílu, ale neodpustím si to ani nyní. Soundtrack každý díl neskutečně pozvedá. Dospěl jsem k názoru, že Mac Quayle je borec. Stejně jako ostatní borci, kteří mají co do činění s tímto seriálem. Jediné co mi přišlo malinko retardované bylo to, že ta zrzavá píča a tlustý retard kliknout na pochybný odkaz a vyzradí svojí lokaci. Dnes už si i malé dítě umí vybrat jednu z několika možností, jak svoji skutečnou lokaci skrýt za jinou. ()

d3.4_provozni_chyba.r00 (2017) (S03E05)

Tento seriál divákům ukázal, jak dobrá mohla být ta píčovina Birdman, kdyby se tam dělo něco alespoň malilinko zajímavého. Taktéž se jednalo o doposud nejsíťařštější díl ze všech.Vynikající záležitost, která vás sežere a za 40 minut vypustí opět na svobodu. Hrozně se mi líbí, jak si tvůrci dovedou s každým dalším dílem vyhrát. Díly nejsou absolutně šablonovité. Vždy přijdou s nějakým úplně novým nápadem a prozatím to vždy zafunguje. Prozatím skvělá série. Moc se těším na další díl. ()

d3.5_ukoncit_proces.inc (2017) (S03E06)

No ty číčo. Pokud má dokonalost na poli filmů a seriálů nějakou podobu, pak ji zastupuje tento díl. Parádní schizofrenní jízda s impozantním závěrem, který mi bude pekelně dlouho rezonovat v mysli. Od slabší druhé série tvůrci vytáhli seriál do nebeských výšin. Na další díl jsem více natěšený než puberťák na první sex s člověkem hmatatelného pulsu. Fantastické! ()

d3.6_fredrick+tanya.chk (2017) (S03E07)

V předchozích dvou dílech nasadili tvůrci strop svého seriálu neskutečně vysoko. Bude teď tedy nanejvýš obtížné ho nějakým způsobem dorovnat. Ani v tomto dílu nebyla nouze o vynikající děj a nečekané zvraty. Závěr byl opět parádní. Něco mi však na plnou palbu scházelo. Rozhodně však skvělý díl. ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (viac)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

08.08.2016

George R. R. Martin momentálně píše Vichry zimy, šestý román z fantasy série Píseň ledu a ohně. Knižní předloha Hry o trůny je alfou i omegou jeho tvorby, to ale neznamená, že by zanedbával svá… (viac)