Mr. Robot - Série 4 (2019) (séria)

407 Vyžaduje se ověřování proxy (S04E07)

(epizóda)
  • USA 407 Proxy Authentication Required

Během pěti dějství předloží Vera svoji nabídku, pan Robot se připojí k ostatním a při terapii vypluje na povrch Elliotovo potlačované trauma. (Netflix)

EricNor

Muze obsahovat SPOILERY. Provedeni je naprostá spicka. Dokonala osudova hudba, ktera sama naznacuje, ze se dockame neceho velkeho a pomalu k tomu v teto dlouhe epizode smerujeme. Dlouhe zabery, dialogy jak od Tarantina. Jen mi od pulky bylo jasne, co se dozvime a jak to skonci. Doufal jsem, ze me Esmail prekvapi, protoze tohle bylo prvni, co mi proletlo hlavou, kdyz Eliotta Mr. Robot nemohl dal chranit. Bohuzel neprekvapil. A konec jsem cekal, jen jsem si puvodne myslel, ze prijde od nekoho jineho. Presto jsem byl celou dobu napjaty. A Rami je fakt skvely herec a Dominikanec za nim nijak nezaostava. Spolu s reziji a celkovemu pojeti epizody z toho dela vybornou zalezitost. ()

Frajer42

Spoilery! Když si tak pročítám zdejších chvalozpěvy, tak kdybych s jistotou nevěděl, že jsem geniální, úžasný a bezchybný, tak bych o tom snad i na nanosekundu zapochyboval, protože se rovněž bezpochyby řadím k onanistům nad tímto vysoce nadčasovým dílem Sama Esmaila, přesto nad touto epizodou rozhodně nejásám. Luxusně jsem si pohonil svých dvacet čísel nad pátou epizodou, kterou považuji za jeden z vrcholů seriálové tvorby všech dob, tohle antické drama o pěti dějstvím mě ovšem nepřimělo podrbat se na koulích. Za největší nedostatek považuji, že tvůrci pointu celé epizody a "zlomové" velké tajemství o prapůvodu Eliotovi rozdvojené osobnosti vyzradili šíleně brzy, protože v podstatě od prvních minut první série Eliot zarputile bojuje proti nešťastným lidem, kteří cítí sexuální náklonnost vůči lidem, vůči kterým zákon zakazuje sexuální náklonnost cítit. Indície se vlečou napříč celým seriálem a nechyběly ani v rámci této poslední série, takže věřím, že takřka každému divákovi se musely rozzářit neurony a všechno sepnout a docvaknout nejpozději v momentu položení oné palčivé otázky (někdy na počátku 4. dějství - asi v polovině epizody). Zbytek epizody a rádoby nervy drásající finiš tak z mého pohledu vyšuměl zcela do prázdna, což si navzdory obecnému jásotu troufám považovat za malé tvůrčí selhání, které ovšem budiž odpuštěno. Oceňuji, že si tvůrci troufají na podobné hry a uchopili epizodu tímto způsobem. Podobnými nápady posouvají hranice pouhého seriálu někam úplně jinam, za což mají můj obdiv. Velmi slabé 4 kousky. ()

Anderton

Esmail nestačí prekvapovať. Po "bezdialógovej heist akcii" alebo road movie v nočnom lese tu máme divadelnú hru antických alebo shakespearovských rozmerov. Karty sa konečne vykladajú na stôl, a aj keď od istého momentu chápeme, kam to celé smeruje, tak je možno práve preto radosť pozerať na Malekov výraz postupného príchodu finálneho zdesenia. Možno sa to celé trochu vlečie, ale to je skrátka daň za zvolenú formu, lenže sledovať všetkých hercov na pľaci je jedno veľké potešenie. Keď niekedy budem na prášky, zarezervujem si termín u Glorie Reuben. ()

jackalsc

Toto byla naprosto geniální epizoda, kterou se vůbec nebojím srovnat s hřebem nejlepších epizod seriálu všech dob jako je třeba Ozymandias z Breaking Bad. Děj se naprosto zastavil, vadí to někomu? NE! Protože zde máme tak vynikající herecké výkony, kameru, hudbu, atmosféru a i tvůrce kteří si počkali na to správné počasí, pokud to tedy nebylo upraveno v postprodukci. Všechno zde tak geniálně zcvakává do sebe, že je na to radost pohledět. A to ani ne tak příběhově kde se příběh něčemu blíží a pak to nějaká závěrečná epizoda zcvakne do sebe, zde zcvakává experimentální cesta/zkouška kterou tvůrci zkusili, bylo to absolutně nepotřebné (alespoň do této doby, nevím co příjde potom) ale úplně skvěle udělané a vychutnal jsem si každou sekundu. Hřeb divácké zábavy a smekám všem zúčastněným za tu snahu. Emoce a herecké výkony úžasné. ()

ALIENka_

Jelikož se pořád snažím emocionálně zotavit s týhle epizody, tahle recenze bude možná dost zmatená, protože tahle epizoda mě naprosto dostala. Upřímně myslela jsem si, že z celý tý věci s Verou nic moc nebude, ale to jak moc jsem se mýlila?? Já ani nevím, jak to popsat, tohle prostě musíte vidět. Ježiši, dneska asi nebudu spát. Uf, ok. To rozdělení na akty jako v nějakým Shakespearovským dramatu je naprosto úžasný a strašně se mi to líbí. Celá epizoda je prakticky jedno velký napětí a těch emocí... no já myslela, že mě klepne. Fakt jsem to málem pustila do gatí, když přišlo odhalení, proč existuje Mr. Robot. Jeho vlastní táta, jeho kámoš... Tohle ne, to je moc. Jeden špatnej rodič stačí, ale dva? A musím říct, že sympatizuju s Verou, je to pěknej kokot, s prominutím, ale co se mu stalo, je šílený a ať je teď jakýkoliv, když se to stalo, byl malej nevinnej kluk. Tahle epizoda. Já nemám slov. Prostě se na to podívejte sami, ale varuju vás, asi vás to vysaje a chvíli budete emocionálně absolutně na dně, ale pro takovej zážitek se prostě musí trpět. (ಥ_ಥ) Hodnocení: sračky spadly do větráku tak moc, že mě to asi přeneslo do jiný dimenze (co to melu sama nevím)/10 ()