Quoyle (Kevin Spacey) se vydává po smrti své bláznivé ženy Petal (Cate Blanchett) na cestu k poznání sebe sama - návratem do domu svých rodičů na Newfoundlandu. Bezvýznamný Newyorčan se stává důležitou osobou rybářské vesnice a redaktorem místních novin, zároveň potkává i zvláštní a půvabnou Wavey (Julianne Moore). Drsná krása severské přírody, magické místo krajiny předků a zaujetí pro nové zaměstnání smetává Quoyleovy vzpomínky na špatné věci v minulosti, dává mu sílu se s nimi vyrovnat a nachází zde naději, budoucnost a vlastní sebeúctu. (oficiálny text distribútora)

LucMosss

Nádherný snímek podbarvený laskavou kamerou. Příběh je sic trochu neuvěřitelný, však o to krásnější a povzbudivější... A nejlépe jej vystihují právě poslední Quoylova slova: "Mnoho věcí jsem stále nepochopil. Ale když může uzel na provázku rozpoutat bouři a utopenci můžou obživnout, tak věřím, že se zlomený člověk může uzdravit... Titulek: Smrtící bouře si vzala dům. Otevřel se nový obzor..." Mně mohou nadále oči i po skončení toho skvostu přecházet a snít... ()

imaginer21

Významný posun Hallströma od vysloveně citlivých témat k drsné severské divočině, a to jak výpravou, tak i prostředky vyprávění. Kevin Spacey opět podtrhává svou hereckou genialitu, když jinak poměrně komorní příběh dotahuje k takovým výšinám. Významná role pro Judi Dench a záverečná myšlenka - ač není úplně ze zlata - dává tomuhle snímku víc, než na co si prvoplánově hraje. Překrásná Julianne Moore a až meditačně mrazivá hudba mi nedovolují jít s hodnocením níž. ()

tomino28

Mám rád oba hlavní herce, ale navzdory jejich dobrým hereckým výkonům mě tento snímek asi nechytil tak, jak by měl. Atmosféra krutého severu a divočiny je fajn, ale jinak je to jen "obyčejné" drama, u kterého mě nenapadá, čím by vynikalo mezi ostatními. ()

silvusaak

fuha, drama co me celkem desilo. Hudba vyborna - tak akorat na husi kuzu, kdyz je ve filmu bourka. I kdyz jsem moc nepobrala ten pribeh a nektere souvislosti, melo to neco do sebe. ()

Perunwit

Tak tenhle film mě naprosto rozstřelil. Nevinnej Spacey v kombinaci s femme fatale Moore, ostrovy na severu, duchové a moře. Naprostá pecka, nechápu, jak mi bylo tak dlouho utajeno. Btw. nevím, jak je možný, že zde někdo z hodnotitelů vidí snahu o pochmurno. Tohle je mystika, na to už musí mit člověk anténky. ()

rigby

Velmi sympatický film, který se nese spíše v poklidném duchu. Ačkoli se jedná o pohodové odpočinkové dílo, divák odchází s pocitem, že viděl něco kvalitního a silného. Tak dobrou práci odvedl Kevin Spacey. 3+ ()

PTuranyi

Perfektne vyrozprávaný skvelý príbeh. Netypický hrdina, netypické okolnosti, zaujímavé charaktery a každý má tajomstvo. Výborný Kevin Spacey. ()

Dvojirakri

Spoiler: Rodinné prokletí které je symbolizováno velikým dřevěným domem přivázaným ocelovými lany k zemi, nad útesem kdesi v Newfoundlandu kam odchází muž s malou dcerou. Jenže za prokletí nemůže onen dům, nýbrž lidé, předci, kteří byli vychováváni v nenávisti, majetnictví, povrchním sobectví, zvyklí přemýšlet hlavně nad vlastním ukojení. Cesta z tohoto vede jen přetráním pout které nás drží přikované k zemi jež přináší jistotu. Pokud toto neuděláme, výsledkem je přenášení prokletí na další a další členy rodiny, blízké, na celé generace, dokud se neobjeví někdo jako náš hlavní hrdina. Quoyle by nikdy nepřišel na to že má talent pro psané slovo kdyby zůstal sazečem ve městě kde poznal samé ústrky, jak od vlastního otce, tak od manželky, kterou "získal" protože si sám sebe nevážil jelikož byl ponižován, a kdyby nepřišel na to že má talent pro psané slovo tak by nepoznal co je to mít sebevědomí, tím pádem by film/jeho osud nemohl mít šťastný konec. Protože bez sebevědomí jsme jen chodící zombie nucené kvůli tomu co jsme zkusili šířit to zlo dál, tak se nám alespoň trochu uleví... Když jsem Ostrovní zprávy viděl kdysi poprvé, tak jsem si tohle všechno nebyl schopný uvědomovat, byl jsem ve fázi kdy jsem také roznášel zlo a nerad na to období vzpomínám. Snímek se mi tehdy ale líbil svojí ponurostí, záběry na nehostinnou přírodu a jednoduchými vysvětleními jednotlivých příběhů. Dnes film dokážu ocenit mnohem víc, ale nedokážu ho po shlédnutí po více než 17 letech spravedlivě ohodnotit, jelikož se pro mě stal víc osobním než bych čekal a zároveň nejsem zcela spokojený se stylem vyprávění. Takže časem dost možná změním hodnocení, spíš k lepšímu. ()

Vital

Filmy s Kevinem Spaceym začínám výdávat až v poslední době,a vždy mí tento herec ukáže,že i ze dna se dá vstát a jít dál,např. zde mu umře manželka,i když je to pěkná mrcha která ho podvádí a sama mu řekne ať si taky najde bokovku,ale on nechce,protože jí miluje,když se pak manželka při autonehodě zabije tak jede ke svým domovským kořenům začít znovu.. ()

Trevize

Asi nejvíc na mě působilo prostředí filmu. Vše je výborně zahráno a záběr ukotveného domu vystrelil film raketově nahoru. Dát neživé, obyčejné věci olbřímí duši u mě vždy sklidí úspěch- 100 % ()

Janebuschka

Manžel přinesl domů tenhle film se slovy, "trochu romantiky neuškodí, miláčku"!!! A já jen zírala!!!! Nic tak naprosto neromantického a depresivního jsem dobrovolně neviděla!!! Pesimisticky optimistický film, na který však nedokážu ani po letech zapomenout a který mě naučil, že vždycky může být hůř. Perfektní herecké obsazení. ()

FireFox

Jeden z náhodných objevů v půjčovně - příjemné překvapení. O tom že je dobré mít a ctít své kořeny, protože bez nich nejsme ničím. Film je nabitý hutnou, snovou atmosférou, umocněnou prostředím drsné severské krajiny, přesto však nesklouzává k duchařině (ač by mohl). Jednu z hlavních rolí má dům. A hraje zatraceně dobře. ()

JoudaCZ

Nejpůsobivější film Lasse Hallströma s celkem temnou, leč přesto optimistickou atmosférou, které se drží těsně nad hranou kýče, ale nesklouzne pod ni. Film má výborné herecké obsazení v čele s ústřední čtveřicí, jimž zdatně sekundují Rhys Ifans, Pete Postlethwaite či Scott Glenn. Po skončení filmu vám v paměti zůstanou krásné obrazy krajiny, atmosférická (byť mírně vlezlá) hudba a velmi působivá scéna Quoyolů táhnoucích dům přes moře. ()

palailogos

Dalo by se říct, že Quoyle je zbytečný člověk. Neschopný vzdorovat městskému, velkoměstskému světu, bez dravosti a bezohlednosti, využíván až k absurditě. Domů se vrací jako čistý ztroskotanec a první záběry míst vzbuzují dojem, jako by se vracel do trestanecké kolonie. Ale setkání s odkazem předků, s místem, kde jméno Quoyle NĚCO znamená, ať už z jakéhokoli důvodu, jako by mu postupně vlévalo do žil TO, co mu část života chybělo. A tenhle fenomén postupného ožívání mě držel u obrazovky a střídavě jsem se divil, usmíval, ale hlavně jsem to Quoylovi PŘÁL. A musím říct - Kevin Spacey mě v téhle roli uchvátil. Pro tyhle okamžiky se vyplatí být dobrým hercem ...Ještě douška k určité myšlence filmu - pro mnohé lidi opravdu platí, že jsou spojeni se svým krajem, s určitým místem a jen to jim dá možnost vyniknout, nebo se prostě jen umístit ve společnosti. Jinde strádají a hynou. Miluju tenhle film ()

Martazoe

Lasse Hallstrom patří mezi mé oblíbené režiréry, ale tomuto filmu jsem moc na chuť nepřišla. Děj šel tak nějak kolem mně a nemohla jsem se do něj ponořit, vizuální stránka filmu je ale pěkná. ()