Nezdolná Kimmy Schmidt

• USA Unbreakable Kimmy Schmidt (viac)
USA, (2015–2019), 25 h 41 min (Minutáž: 24–54 min)

Tvorcovia:

Robert Carlock, Tina Fey

Kamera:

John Inwood

Ellie Kemper, Tituss Burgess, Jane Krakowski, Carol Kane, Ki-hong Lee, Jon Hamm, Adam Campbell, Tim Blake Nelson, Tina Fey, Martin Short, Dean Norris (viac)

Po záchraně z apokalyptického kultu odchází Kimmy do New Yorku, kde se setkává se světem, o jehož existenci neměla ani ponětí. (Netflix)

andalin

Ze začátku mě tento seriál hodně nudil, dlouho mi trvalo, než jsem se do něj dostala. Je ti ale vlastně velmi originální podívaná a poslední dvě sezony byly dle mého geniální. Hrozně mě baví ty postavy a ten věčně ulítlej humor. Například scény typu: Titus s Kimmy ječej při spatření skvrny na zdi připomínající satana a pak se o tom už nikdy nezmíněj. Fajn, že to má jenom čtyři sezóny, je to od jiných amerických komediálních seriálů příjemná změna. ()

Sagara

Výborná "feel good" komédia s mojim obľúbeným náhodným absurdným humorom. Okrem titulnej Kimmy, boli bez výnímky dokonalé všetky sekundujúce postavy (Titus, Jacqueline, Lillian) ako aj cameo Tiny Fey. Neviem sa dočkať ďalšej série. Pinoooooooot Noiiiiiiir! Tak druha seria snad este lepsia ako prva. Viac priestoru pre osobny rast postav, Neskutocne skvele a zabavne vedlajsie postavy Mimi (Amy Sedaris), Deidre (Anna Camp) a Andrea (Tina Fey). A uzasny humor, miestami celkom dark a miestami velmi dobre sa triafajuci, ale hlavne - kadencia vtipov aku v sucasnosti asi nenajdete nikde inde. A dalsi plusovi bod je, ze okrem toho, ze mozete ocakavat humor ala 30 Rock, coraz citelnejsi bol aj humor ala Arrested Developement a co moze byt lepsie ako skvela kombinacia dvoch TOP komedii? ()

Mimomisu

Cekal jsem vic od Netflixu, na druhou stranu od Tiny Fey vlastne ne, protoze mi nikdy jeji humor nesedel stoprocentne a z tohodle je samozrejme citit hodne. Na druhou stranu se na to kouka dobre, spousta povedenych vtipu (i kdyz jen spis k pousmani). Skoda jen, ze se pribeh a postavy nevyviji konstatne, ale skace se od jednoho ke druhemu. Na druhou stranu je to moc hezky natoceny, je videt, ze se na produkci moc nesetrilo a kdyz se clovek prenese pres zamerne prehravani vsech, tak se na to kouka vcelku prijemne. ()

LeitoSE

Výrazne odlišný druh humoru od ostatných komediálnych seriálov, kde sa všetky postavy zdajú byť nadopované minimálne desiatimi šálkami kávy. Nie je to niečo, kde by som sa smial od začiatku do konca, no je to výborné na odreagovanie a pousmiatie sa nad bizarnými situáciami. Je to taký ten inteligentný druh výsmechu spoločenským zvyklostiam, ktoré sú zažité v rôznych sociálnych vrstvách bez toho, aby sa to nejako snažilo moralizovať. Z hlavnej hrdinky navyše vyžaruje toľko optimizmu, že mi to vždy zlepší náladu. Výborné intro v štýle virálnych reportážnych videí, ktoré mi pripomenulo tento klenot. 26/26 – 80% ()

Loooki

Po 30 Rocku nám Tina Fey priniesla ďalšiu vtipnú a šialenú komédiu a ja som na jednej strane strašne rád, že NBC sa Kimmy vzdalo a skončila na Netflixe, lebo som mal vďaka tomu pozeranie na jednu šupu a tréning bránice z brilantne napísaných postáv a lá 30 rock. Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

zelda82

Rozhodne to neni serial pro kazdeho a obcas je to za hranou dobreho vkusu...To ovsem nic nemeni na tom, ze jsem se u Kimmy dost nasmal a uzival si tu absurditu nekterych scen ()

PedroPo

Něco jako 30 Rock, ale se samýma ženskýma (ano, i Titus). První série byla úžasná, každou chvíli jsem si pokládal otázku, jak je možný, že někdo vymyslí takovýto vtip nebo slovní hříčku. Pak už to bylo jen horší - druhou sérii klidně přeskočte, protože většina postav se začala chovat jako totální pitomci. To se trochu zlepšilo v poslední sérii, ale už to holt nebylo ono. Tak i tak, doporučuju, protože jako komedie to funguje a na hlavní hrdinku se dobře dívá. A pak je tam taky spousta cameo rolí, plus Tina Fey a Joh Hamm, kteří si to fakt užívali. PS - jo a pár bodů navíc za úvodní znělku a její text... ()

petite fille

apocalyptické kulty sú bezpochyby hrdou americkou tradíciou, už len preto je toto ich sarkastické sitcomové prevedenie hodné pozornosti. myslím si, že tento ďalší projekt, na ktorom sa podieľa už teraz legendárna Tina Fey, je vydareným krivým zrkadlom americkej spoločnosti dokonca aj vtedy, keď sa o to priamo nesnaží. najsilnejšia je, samozrejme, hlavná dejová linka s výbornou Ellie Kemper, reverendom a ostatnými ženami z bunkru. rodina Vorheesovcov sa podarila solídne, Jane Krakowski si úspešne strihne rolu občas silno evokujúcu Jennu Maroney z 30 Rock, čo fanúšika rozhodne neurazí. mužské postavy mi však prídu ako najslabší článok alebo skôr ako taký doplnok, a v tejto absencii naozaj dobre napísaného chlapa vidím najväčší nedostatok šou (oäť sa nemôžem vyhnúť porovnávaniu s 30 Rock, chýba mi tu podobná nesmiernosť ako bol Baldwinov skvelý Jack Donaghy). špeciálne miesto zaujíma Tituss, pri ktorom vzniká trochu rozpačitý dojem, že je tu dosadený z akýchsi politických gender korektných dôvodov, i keď aj on má svoje vtipné momenty (ale tých je najmenej). čaro tejto produkcie spočíva hlavne v dobrom scenári plnom skrytých gagov a slovných hračiek (tie najlepšie narážajú na 15-ročný výpadok Kimmy z vývoja spoločnosti a technológie), pri čom si hovorím, že keby takúto zápletku vzali do rúk iní ľudia, mohlo by to dopadnúť ohromným trapasom. snáď môžem oprávnene očakávať, že po takomto kvalitnom rozbehu sa v budúcnosti sa latka ešte zdvihne. ()

LukeKiller

Teplý černoch a slečna, ktorá bola v kulte a od 15ich nevidela zemský povrch. Šialená hipisáčka a zbohatlícka bitch... Môže to fungovať? Prekvapivo áno. ()

lmc

Poprvé, co mi Netflix nenadělil nekompromisní porci zábavy. Velice průměrný seriál, kde většina postav nefunguje jak má a humor Tiny Fey balancuje na hranici trapnosti. Pár skvělých okamžiků (Pinot Noir), většina průměrných dílů a pár scén, které by byli snadno zařaditelné jako odpad. Netflix by měl zůstat u dramat, protože právě tam exceluje. ()

DExUS

Skvelá zábava. Tretia séria je slabšia, štvrtá to trocha opravuje, ale všetka kvalita vyprchala v 2 sérii. Tak ci tak som sa skvelo bavil, mohlo byt menej "gay stuff" , Titus mal az privela screen time podla mna a mensi focus na Kimmy. ()

Hon2ar

Pravděpodobně nikdo v současnosti nevytvoří zajímavější a nápaditější komediální seriál než Tina Fey. Vládla už jako hlavní scénáristka SNL i autorka a hlavní hvězda skvělého 30 Rock. Nyní přišla s společně s Robertem Carlockem (Přátelé, 30 Rock) se seriálovou verzí filmu Dožeň co se dá. Kimmy Schmidt je ale ještě o něco lepší. Seriál, ze kterého dobrá nálada a optimismus přímo sálá. Kromě dobře napsaných dialogů je za to vina i Ellie Kemper, která je jako titulní Kimmy přesně a doslova k sežrání roztomilá. K otmu mnoho skvělých vedlejších rolí. No a na světě je první opravdu podařený sitcom digitálního věku aneb další skvělá trefa od Netflixu. ()

Olafa

Ellie Kemper obvykle hraje ty typy postav, které bych v reálu musela zabít - jejich pozitivita a zubatý úsměv mi prostě nedělá dobře, Kimmynu přeslazenost však velice dobře vyrovnává cynismus New Yorku. Tina Fey je v tomto počinu hodně citelná, ať už jde právě o onen cynismus, absurditu nebo barvité postavičky, takže pokud se vám líbil její 30 Rock, první sérii UKS taky zvládnete za jeden den. Obdobně jako 30 Rock i tady je spousta amerických popkulturních narážek, ale protože je počet jmen a referencí menší, je seriál průměrnému českému divákovi asi lépe stravitelný. ()

dragonfire

Na seriál jsem narazil zcela náhodou, ale stačila jedna epizoda a řekl jsem si jen: "Ano, prosím!" Dávka amerického humoru naaranžovaná na zlatém podnose servírovaná nikým jiným než Tinou Fey - tomu říkám delikatesa! Kimmy Schmidt je postava, která vám přiroste k srdci, ať už vám místy připadá sebevíc otravná. Titus Andromedon, ambiciózní spolubydlící hlavní hrdinky s velkými sny a vysokými nároky, nepřestává bavit svými hláškami, ať už koukáte na první nebo na čtvrtou sérii. Humor celkem pokulhává ve druhé sérii, ale naopak zde narůstá na dramatičnosti v životech jednotlivých postav. Třetí série hned ze začátku dohnala nedostatky té předchozí a opět vymrštila humornost seriálu do výšin. Je to opravdu milý seriál se spoustou skvělých postav a zajímavých příběhů. ()

Baerdeller

Na pět hvězdiček to na mě obsahuje moc estrogenu. :) Líbí se mi, že tady má Tina Fey pouze cameo a nikoliv hlavní roli, protože mám takový pocit, že tak má více času na psaní. A já preferuje její scénáristickou stránku nad její hereckou částí. O seriálu není třeba se rozepisovat, protože si to drží styl z 30 Rock, jenom je to o něco šílenější. Ale dá se říct - ne/líbil se vám 30 Rock? Unbreakable Kimmy Schmidt je prakticky to samé. A Ellie Kemper potvrzuje svoje komediální vlohy, které nám už ukázala v Office - je naprosto výborná. 4**** ()