V roce 1942 jednotka mladých námořních dělostřelců opouští svou vlast. I když jsou připraveni k boji, jejich úkoly nesplňují to, nač byli vycvičeni. S příchodem roku 1944 jsou však povoláni do skutečného válečného boje (oficiálny text distribútora)

majo25

Výcvik postáv a nasadenie v akcii sú celkom fajn, aj keď netvoria jadro príbehu. To tvoria mikropríbehy jednotlivých vojačikov, s ktorých najzaujímavejší je ten s Aldo Rayom. Množstvo mladých budúcich hviezdičiek si tu zahralo, ale najviac som si popri Heflinovi užíval práve frajera Raya, ktorý postupne mäkkol. L.Q Jones zasa tradične v roli baviča jednotky. Žiadne svetoborné vojnové dielo, ale svoje si zastane. ()

Malarkey

Už od začátku nám film představí ústrední postavy, které jedou do války, a kde je každá postava naprosto jiná. Intoš v brejličkách, co čte nějakou tlustou bychli. Správnýho Amíka, co je borec jako sviňa, chudýho kluka, co je snad ještě větší borec s kapkou skromnosti a indiána, ze kterýho si dělaj prdel. Pak naběhne příběh z války s velkou dávkou milostných příběhů, které vyplní asi 125 minut filmovýho času a já je po chvíli popřepínal, protože se to vydržet nedalo. No a nakonec proběhne hodně masivní závěrečná válečná scéna, která je masivní hlavně v počtu herců a komparzistů a na rok 1955 to v ní docela slušně bouchá. Pak si ale vzpomenu na 70 minut dlouhý Kubrickovi Stezky Slávy, kde to válkou sršelo, natočilo se to ve skoro stejném roce a bylo to nabušený napětím jako svině a prostě nemůžu jinak, než dát dvě hvězdy. ()

Dale

Asi bude veľa divákom vadiť, že na vojnový film je tu príliš málo akcie, tej sa dočkáme len v zhruba poslednej polhodine, dovtedy sledujeme príbehy vojakov či v cvičnom tábore v USA, alebo na základni v Novom Zélande, hlavne ich romantické vzplanutia a problémy s tým spojené. No mňa to celkom bavilo a až tak mi tá streľba a výbuchy nechýbali. Pekný film 70% ()

kinderman

Když jsem film viděl před mnoha lety, odbyl jsem ho jako slabý, protože válečné akce je v něm skutečně sotva čtvrthodinka. Dnes oceňuju psychologické prokreslení postav, výborné dialogy a brilantní režii R. Walshe, díky které Battle Cry vůbec nepůsobí nudně nebo utahaně. Tu pátou (nezapomenutelnou) hvězdičku přihazuju za Dorothy Maloneovou v rudém svetru (bez podprsenky) a záběr, v němž se převléká do plavek a který Walsh a Hickox báječně vymysleli a zrealizovali. ()