Amos, Clarissa a gang zlodějů spolupracují, aby opustili Zemi. Avasaralaová se pokouší odvrátit brutální vojenský zásah. Vazby nové rodiny Drummerové projdou zkouškou, když život Naomi visí na vlásku. (Prime Video)

warrenur

"Mierna napinacka". :) To bol oxymoron. Naivne, ale pobavilo. Kym na Zemi banda amaterov planuje totalnu odvetu a vsetko sa im rozsypava pod rukami, Amos s partickou chcu spojazdnit raketoplan v sidle miestneho zbohatlika. (ako prihodne :) ). Nuz a survival Naomi z minuleho dielu ma time-out a zatial bezi hra o cas, kto k nej dorazi prvy a co spravi. Nadpriemer. 65% Som zvedavy, ci do zaverecneho dielu vsetko narvu a uzavru sa aspon niektore linie. Mohli by to zakoncit kvalitnejsim dielom. ()

Anderton

Komu chýbala v druhej polovici série akcia, tak v pred finále sa jej rozhodne dočká. Ide síce skôr o westernovú prestrelku, ale keďže naša planéta v The Expanse pripomína tak trochu divoký západ, tak je to logické. Štartujú aj rakety, robia sa rozhodnutia, ktoré ovplyvnia budúcnosť ľudstva a Naomi si stále vo svojom "hniezdočku" ide svoje, preto aj epizóda končí presne tak, ako končí tá predchádzajúca. ()

Ronkar

Schválně jsem si pro srovnání pustil několik dílů druhé série. Výsledek? Asi třikrát rychlejší tempo než v aktuální sérii. Během jednoho dílu se stane asi tolik, co zde ve třech. Mnohem víc napětí, zvratů, akce. Člověk tam má dojem, že i dialogy stále přináší něco nového, nebo zajímavého. Expanzi mám opravdu rád, ale tohle už tvůrcům neodpustím, protože jsme ve finále, napětí má už běžet na plné obrátky, věci se mají hýbat, emoce sílit. Předposlední episoda a co jsem dostali? Další natahovanou výplň, kde se kromě toho, že Amos konečně opustil zemi NIC NESTALO! Jediná bitva ve vesmíru je mimo scénu. Všichni jen žvaní a žvaní a mě to už vůbec nebaví. V každém dobrém seriálu jsou pomalejší episody, kde se víc řeší vztahy, emoce atd, aby pak o to silnějši vyzněly chvíle, kdy jde do tuhého, přichází na akci a těžká rozhodnutí... Ale těch episod je v 5. sezóně asi tak 5 na jednu akční... Jak je to možný? Já to nechápu. Popravdě jsem četl jen první knihu, takže netuším, jaké jsou ostatní. Řekněte mi někdo, kdo to četl, jestli jdou tvůrci seriálu podle knih. Podle mě je to buď špatná předloha, nebo špatná adaptace. Tenhle díl měl (čistě z hlediska logiky děje) vyřešit průser kolem Rocinante a Naomi. Finále řešit Marca. Jedna hvězda za triky a řemeslo obecně, druhá za přestřelku (ačkoli nebyla nijak výjimečná). ()

Praxis

Nějak se nám to natahuje. Všechny hlavní postavy z předchozích sérií jsou tu upozaděny tak šíleně, že kromě Amose tu sledujeme jen uřičenou Naomi a její mrdací holku z druhý lodi a strašně nesympatickýho Inarose & son. Fajnová akce "na jeden záběr". Já nevim, příští díl končíme pátou řadu a tady jsou tu politický machinace rozhozený tak, že to vypadá jako na dalších pět dílů. Vypadá to jako Hra o trůny v opačném extrému. Podle všeho to vypadá příští díl na pořádný twist a čekání zase minimálně rok na poslední sérii. Kouzlo prvních tří sérií je tu tam. Škoda ()

Necrotongue

Hmmm, tak to je poprvé, kdy mám u sledování Expanze radost, že příštím dílem sezóna končí. Už to totiž není ten seriál, který mě (i přes občasné nedostatky) bavil; teď mám dost často pocit, že se v tom všem tvůrci poněkud ztratili, dynamiku nahradila nudná vata a rozhození členů posádky do jednotlivých dějových linií nebylo šťastnou volbou. ()