Holden a Roci se vydávají na lov. Amos a Clarissa hledají úkryt na zdevastované Zemi. Bobbie a Alex bojují v zoufalé bitvě. Marco učiní Drummerové nabídku, která se nedá odmítnout. Avasaralaová se vrací na pozici moci. (Prime Video)

warrenur

Survival v postapo-podmienkach na Zemi v podani nezdolneho Amos-a a "nadanej", na druhej strane upevnovanie moci Inarosovych Belt-erov vo vesmire. Avisarala nakoniec bude zastavat "karmicku" rolu. ;) Filozoficka uvaha v zavere o "vrazde" nakoniec vyustila v to, co sme chceli pocut asi vsetci. A sice Amos-ov zaver vratit sa k posadke na Rosi. Mierny nadpriemer. ()

Anderton

Šiesta epizóda je zrejme dosiaľ najpomalšou súčasťou sezóny, vzhľadom na fakt, že sa v nej rozvíja to, čo sa v podstate minule začalo poriadne rozvíjať, to pre pozorných divákov, ktorí chcú mať jasno v motiváciách postáv, nemôže byť ani náhodou nuda. Pousmejeme sa nad tým, že pre najväčšieho svalovca z hlavných postáv je naaranžovaná scéna, kde sa musí vyzliecť takmer do naha, aby mohol iba ukázať vyšportované telo a zároveň spôsobil facepalm tým, že v zime nenosí pod svetrom ani poondené tielko. A zima mu nebola počas sneženia ani takto. Inak do smiechu nie je vôbec nikomu, svet sa totiž po teroristických útokoch radikálne zmenil. A radosť budú mať samozrejme tí, čo radi hľadajú paralely s aktuálnym svetom. ()

Necrotongue

Šestá epizoda mi sice zrovna nezpůsobila bujaré návaly štěstí a radosti, taky mě ale nedonutila k zoufalému bědování nad ztrátou času. Pravda, Amosova dějová linie se vlekla stejně jako jeho putování do Baltimoru, většina dílu ale ubíhala ve svěžím tempu, tvůrci se zase jednou odhodlali k nějaké té beztížné akci, takže ve výsledku jsem byl vlastně spokojen. ()

cyphercz

Pro mě doposud nejlepší díl páté řady, všechny zápletky konečně, až v 6. dílu z 10, začínají dobře nabírat na obrátkách a hlavně mě více zajímat... ale to tempo je fakt tristní, taková třetí řada měla jen o 3 epizody víc ale přijde mi, že se tam toho stalo tak 5x víc než tady, už jsme prostě za půlkou a pořád to působí, jakoby se show stále ještě rozjížděla, viz například Holden, který teprv teď nastartoval Rocinante a vydal se něco dělat... nebo Avasarala na Měsíci, vždyť tam akorát celou dobu sedí a sem tam si s někým zatelefonuje a to je vše... jediné linky co se dobře rozjely jsou Alex + Bobbi a Camina + Naomi + Inaros, a to je prostě sakra málo... co se Amose + té Asiatky, jejíž jméno si nepamatuju, týče, tak jejich linka i když je jakž takž zajímavá, tak stále působí celkem utahaně (čekal jsem, že v tomto díle dorazí do Baltimoru, shledají se s pižloručkou atp. a ne že to skončí v chatči v lese a prásk, titulky)... Kdyby tahle řada měla 15 epizod, tak ani nedutám a tenhle "pacing" mi neva, ale takhle prostě zbývají 4 díly do konce a mě přijde, že se tam skoro nic nestalo:/ ()