Vyšetřování případu série vražd se blíží ke konci, všechny díly skládačky do sebe logicky a naprosto přesně zapadají. Přesto major Remeš (J. Langmajer) upozorňuje na malou, ale zásadní nesrovnalost. Otevře tím Pandořinu skřínku. Novopečený milionář Emil Zachariáš (M. Donutil) zjišťuje, proč mu australský farmář odkázal část značného jmění. Policistům se podaří rozluštit zkratku na prstenu se zeleným kamenem. Místo řešení ale přichází další otázky. Co za temná tajemství ukrývá luxusní kufřík? A co vlastně čeká dítě, které se má v budoucnu teprve narodit? (Česká televize)

sharka.68

Při nedotaženém finále jsem si řekla,že Jirka Strach už určitě chystá Labyrint III. a tam dotáhne neuzavřené linie z Labyrintu II. a ty se uzavřou ve chvíli,kdy lobbistu osvoboděj, novinářka porodí dceru, archeoložka zveřejní odvážnou hypotézu o rodové linii Přemyslovců, Kobzu uštkne had, k Remešovi se nastěhuje mrňavá policajtka, Suchardu označej za komplice Fraňka, Donutil se konečně posere a skončí to posledním dílem, kdy Fraňka pustěj z lochu... A stejně dávám 5 hvězd, bylo se na co dívat..... PS: historické detektivky by JS slušely.... ()

TadashiCZ

Epizoda zachránila celý seriál a posunula celé hodnocení výrazně nahoru stejně jako u minulé série. Škoda, že to opět celé vypadalo příliš uspěchaně, konec se může rozklíčovávat klidně přes dvě epizody, aby se to celé jen tak nezfouklo. Je to trochu škoda. Stejně jako v minulé sérii. ()

Jarda68

Druhá série Labyrintu nebyla tak vtahující,napínavá,tajemná jako první(případně Mamon,Pustina)..Co se týče zpracování,nelze však prakticky nic vytknout(až na chatrnější scénář)....Dobře odvedená práce...80% ()

Mistr119

Tak poslední díl pecka!! :-O Hotové Game of czech Throne!! :)) S veškerými zvraty, překvapením a rozuzlením dějů a akcí!! :)) Díl super, jen za celou sérii škoda, že celá série se táhla jako normální krimi a všechno si nechávali až na konec..! :/ ()

starman

Dojmy rozpačité. V prvom rade by ma zaujímal zmysel rádu ochraňujúceho kráľlovského potomka. Dokedy a prečo ho chceli ochraňovať. Zmysel by to malo snáď iba vtedy, ak by chceli tohoto potomka dosadiť na trón. Veľmi by ma však zaujímalo, ako by to chceli urobiť. To by sa jedného dňa prebudili, naklusali by do parlamentu, rozpustili vládu a vyhlásili monarchiu? Čo malo byť tým impulzom? V skutočnosti čím dlhšie potomkov ochraňovali, tým menšia šanca bola, že by niektoý z nich mohol zasadnúť na trón. Proste rád len ochraňoval potomkov, ale bez zjavnej vízie a nejakého plánu. Samotný seriál mal kopec logických a aj technických nedostatkov a chýb. A zbytočne veľa mŕtvol. Možno z toho mohol byť skvelý celovečerný film. Niektoré dejové línie by som úplne vypustil. Nemali v podstate žiadny význam. ()

Kosir

Celkově považuji za slabotu, nicméně poslední epizoda mě trochu udobřila, protože, ač zdaleka ne všechno, tak přece jen něco dala do souvislostí. To "strukturované" vysvětlení za pomoci fotografii napomohlo k personální inventuře, protože v průběhu celé série se to nedalo ukočírovat. Ten primární nápad s potomky Václava byl docela dobrý, sjejně jako jeho pokračování v poslední scéně, ovšem ta vata uprostřed byla nejen nepřehledná, ale častžo nelogická, tudíž málo uvěřitelná. Celé to rytířstvo nakonec vyznívá jako parta slabomyslných zoufalců. ()