Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa nula87 k tomuto seriálu (7)

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Přijde mi to rozehrané až na moc linií, ale třeba se pletu, a začne se to postupně skládat dohromady tak, aby to dávalo smysl. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Puzzle se zatím spíš pořád rozkládá, než skládá. Ale těch dost linií je rozehráno poměrně dobře, a jsem zvědav na to, až se začnou propojovat. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Trochu zklamání, protože v tomhle díle se skoro nic nestalo! ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

Po minulém nemastném neslaném dílů se nám trochu roztrhl s mrtvolama pytel. Očekávám, že teď už se to začne skládat do nějakého výsledku. Akorát linka s lobbistou je divná... ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

No nevím, děj a rozplétání záhady jsou spíš dílem náhody než skládáním faktů, některé postavy se nechovají úplně logicky ... Snad to vyvrcholení napraví. ()

Epizoda 6 (2017) (S02E06)

Nevíme toho vlastně o moc víc, než na konci minulého dílu, takže jsem dost zvědavý, jak se jim to podaří ve finále poskládat. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

No skončilo to jak to skončilo. Mnoho věcí bohužel nedává moc smyslu, mnoho postav tam vlastně bylo navíc, mnoho se jich zase chovalo při zpětném pohledu značně nelogicky. ()