Vyšetřování případu série vražd se blíží ke konci, všechny díly skládačky do sebe logicky a naprosto přesně zapadají. Přesto major Remeš (J. Langmajer) upozorňuje na malou, ale zásadní nesrovnalost. Otevře tím Pandořinu skřínku. Novopečený milionář Emil Zachariáš (M. Donutil) zjišťuje, proč mu australský farmář odkázal část značného jmění. Policistům se podaří rozluštit zkratku na prstenu se zeleným kamenem. Místo řešení ale přichází další otázky. Co za temná tajemství ukrývá luxusní kufřík? A co vlastně čeká dítě, které se má v budoucnu teprve narodit? (Česká televize)

HonzaBez

Říká se konec dobrý všechno dobré... Rozuzlení mysteriózní zápletky považuji za fakt velmi nápadité. Konečně někoho napadlo využít námět z českou středověké historii. A rozhodně ta legenda není postavena na zcela nepravdivých informacích. Ty ostatky posledního z Přemyslovců se totiž skutečně nedochovaly. A napínavý ten díl rozhodně byl. I když některé kroky majora Remeše postrádaly trošku logiku a byly přeci jen dost riskantní A taky škoda, že se vůbec neozřejmila ta zápletka kolem lobbisty. Proč po něm Sucharda vlastně šel? Ale celkově se mi tento díl fakt hodně líbil a rozhodně vylepšil můj celkový dojem z celého seriálu. ()

otík

Konec druhé série byl rozhodně důstojněji ukončen než série první, ale i tak si nemůžu pomoct, že ústřední myšlenka je vycucaná z prstu a těžko uvěřit, že by něco takového šlo uskutečnit. Ale budiž, na hru jsem přistoupil a díl beru jako vyvrcholení úporného sedmidílného snažení. A jen tak pro pořádek. Major Remeš konečně pochopí důvod existence společenstva zeleného prstenu a také důvod, proč jeden mladík naráz přišel k tolika milionům. Bohužel se ale přepočítá a on i s mladíkem těžce dojedou na nejednotu řádu kolem zeleného prstenu. A pak už jen spousta vysvětlování, odhalení motivace Fraňka mít milenku z řad kriminalistů, jednoduché vysvětlení pronásledování lobisty Kříže, záhada kolem postavy advokáta Pavla Kříže s kufříkem za půl milionu a hezká tečka příběhu v podobě těhotné mladé ženy. ()

Autogram

Je mi jasné, že nemohli nič prezradiť skôr, a už vôbec nie to podstatné. Keby takto vyzerali všetky diely, bolo by to takmer dokonalé. Takmer, až na Vilhelmovú s pištoľou v ľavej ruke. Nie všetko je dokonané, škoda, že sa do toho viac neobula tá historička, jej vysvetlenia mohli byť niečo ako Trojan v prvej sérii. Ale záver má aj pekne našliapnuté na sériu tretiu. –––– Pokud je to tak, tak jediná osoba, která připadá do úvahy, je král. ()

stration

No konečně jsem v posledním díle poznal Labyrint! Sice byla opět povinná čtvrt hodinka, kdy jsem se orientoval v kupě postav, ale pak to začalo mít ty pravý obrátky a nakonec z toho vyklubal suverénně nejlepší díl série. Vysvětleno bylo asi vše, ale to nemůžu posoudit, protože v pár věcech jsem se prostě ztratil. Je hrozná škoda, že "Přemyslovská" linka nebyla v seriálu tou hlavní a dostala se do popředí až k závěru, protože to je IMHO to, proč jsou Jirkovy série tak dobré. Škoda zbytečných mafiánů, milostných motivů a různých odboček, které tentokrát zmátly trochu přespříliš a nerozvíjely zajímavější universum tajemna, záhad, spekulací a konspiračních teorií. I tak se ale jednalo o nadprůměrný počin, který asi až po druhém zhlédnutí dostane ten správný smysl (teda doufám). Jinak herci byli vybráni opět na jedničku, lokace také, Ondrova hudba pasovala a kdyby si pan Šec odpustil neustálé přibližovačky kamery, bylo by to pro očíčko příjemnější. Píšu to už poněkolikáté, ale scénář je přece jenom základ. Příště trochu zjednodušit, vystříhat zbytečné postavy, razantně přidat temnoty a tajemna a bude to zase na sto pro. Budu se těšit. ()

salahadin

Česká televize v obsahu dílu svádí ke sledování větou: "Co za temná tajemství ukrývá luxusní kufřík?" Tak si ten poslední díl pustím, abych se přesvědčil, co to v tom futrálu právník má, abych se dozvěděl, že se nic nedozvím. Zmizel kufr i jeho právník a tak si říkám, jestli nešlo ubrat tu hromadu vaty v předešlých dílech a trochu víc si povyhrát s rozuzlením. Parta středověkých hráčů larpu mě nechala mimořádně chladným. ()

• Filmovalo se na zámku Hradec nad Moravicí a v Brně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)