Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

Blofeld

Skvělý film s bezvadnou gradací napětí. Keanu Reeves je můj velký favorit a tady mu to vážně jde, Charlize je jak jinak než skvělá a Al Pacino je ... ďábel. Jen mi trochu vadí, že už z názvu je patrné to, co film naplno vybalí až dvacet minut před koncem. Tak snad jen ve zkratce: nenechte si prozradit konec. Point je tu několik a jsou velice zdařilé. ()

corpsy

Al Pacino je herec, ktorý bol ako jediný predurčený hrať svoju postavu. Neviem si predstaviť v tejto úlohe nikoho iného - snáď ešte Jack Nicholson. A tak Al spolu s výborným scénarom a skvelou výtvarnou stránkou, spolu s dvojicou Keanu Reeves a Charlize Theron, tvoria jeden úžasný a nezabudnuteľný film. ()

Marek1991

Veľmi mysteriózne dielo, ktoré zakomponovalo boj dobra a zla, naše vlastnosti na reálny svet, aj keď tu z toho urobili čiastočne akýsi nadprirodzený svet. Je to rozporuplné, ale zároveň tajomné, naozaj to nabáda k rozmýšľaniu, je to strašidelné a hlavne herecky skvelé. Mne to dalo do života asi toľko, čo vystihuje citát Alberta Einsteina: "Žiadny cieľ nie je tak vysoký, aby ospravedlnil nečestné metódy." Taktiež to, že sa máme snažiť pomáhať dobru a nie zlu. ()

PauloZ

Teda čekal jsem mnohem větší filmový kalibr, ani při nejmenším bych nečekal, že mě Ďáblův advokát takhle zklame. Velmi průměrná podíváná. Úvodních velmi dlouhých a také dost slabých a chvílemi nic neříkajících 110 minut, kdy děj v podstatě nikam nesměřujem, pouze naznačuje nějaký vztah ústřední dvojky, záhadný Pacino a nějaká ta Keanova obhajoba ... nechápal jsem, takhle slabá atmosféra a nevýrazný děj byl opravdu šokující. Je pravda, že scéna, kdy se poprvé "objevil" démon v černošce, se kterou Theron nakupovala, mě dostal do sedadla a nakopl, ale rychle se to zas utopilo ve slabém dění. Theronine psycho stavy byly taky dobré a výborně zahrané, ale nějak to v té dlouhé stopáži vyšumělo. Závěrečná půlhodinka, kdy se konečně objasňuje nějaká pointa, je dobrá, ale dobrá je za tři a nechala mě úplně chladným. Samotý Keanův konec mě vůbec nepřekvapil, čekal jsem to, protože bych udělal to samé. Celý dojem potom zkazil následný Happyend, který neměl být. Mělo to skončit u hořkého konce. Mysteri prvky během filmu jsou povedené a udržují nějaké to napětí, pointa o nápravě lidskosti a zasazení do reálného světa je pěkná, ale průměrně zpracovaná, hercké trio na úrovni, zato Keanova matka je totálně nesympatická herečka. Když to zhrnu jako celek, tak kromě skvělých herců tomu od všeho něco chybí a já musím s rozhořčením hodnotit 3*, uvažoval jsem i o dvou. ()

Anchi

Neskutečnej zážitek. Al Pacino musí mít něco z krve ďábla, protože přesně takhle nějak podle mě ON vypadá, jedná a směje se. / Ten film je tak dobrej na tolika rovinách... že i podruhý mě příběh odrovnal. Reeves tu opravdu hraje a Charlize je neuvěřitelně sladká. ()

Lokutus

Geniální satanský opus, který během několika vteřin překoná i takové modly jako The Omen nebo Rozmary má děťátko. Bravurní stupňování děje za mohutného přispění neméně kvalitní hudby Jamese Newtona Howarda činí tento snímek (v kombinaci s vynikajícími výkony všech zúčastněných) jedním z nejlepších a nejiteligentnějších hororů vůbec. Jenom škoda, že dabing ubírá minimálně 40% z působivosti snímku. ()

Johanka

Dvě vynikající herecké postavy, zkušený Al Pacino a mladý Keanu Reeves, v neméně vynikajícím thrilleru. Hudba J. N. Howarda a veškeré efekty jsou k nepřeslechnutí a nepřehlédnutí. Mám na DVD v originále a mohu vřele doporučit. ()

fannah

Mysterióznost, originalita, gradace po celou stopáž filmu. To jsou věci, které v málokterém filmu najdete. A tady právě ano, v čele s perfektním Al Pacinem! ()

NinonL

Film se mi docela líbí a nebýt v něm těch nesmyslných příšer, líbil by se mi moc. Al Pacino je určitě jeden z nejvěrohodnějších ďáblů, co jsem kdy viděla a Keanu Reeves se pro roli „morálně dospívajícího“ právníka hodí. Jen mám radši ponurejší a méně afektované filmy (o tomtéž). Ale abych nezapomněla, voodoo kouzelník se povedl. ()

Krissty

Rozjezd byl sice pomalejší, ale druhá část filmu byla vážně fantastická! Všechny ty pocity, vidiny a představy hlavních postav se skvěle prolínaly s realitou a herecké obsazení se vážně povedlo. Úžasný byl samozřejmě Al Pacino, on je prostě frajer a to už mu nikdo nevezme! Ovšem nebyl to sám Ďábel, kdo mě zaujal nejvíc.. Charlize zahrála svoji roli schizofrenické a nevyrovnané Mary Ann opravdu skvěle! Čím víc film gradoval, tím lepší a lepší byl její herecký výkon.. A ta scéna s dítětem nebo v kostele.. Je prostě dokonalá! Co se týče závěru, něco takového (řekla bych skoro až pohádkového :D) jsem opravdu nečekala a ač mě to překvapuje, hodně se mi to líbilo.. To mystično na konci bylo prostě super! :) ()

Cimr

Film začíná jako typicky americké soudní drama, pak přejde přes komedii k erotickému psychothrilleru až hororu a fantasy, aby byl zakončen ironickou tečkou. To je přesně to, proč nakonec nedávám plné hodnocení, protože mi vadí určitá nekompaktnost, osobně dávám přednost žánrově čistým filmům. Hodnotím ho ovšem nadprůměrně, hlavně co se týče technické stránky - kamera, hudba, senzační jsou i herecké výkony. Uznávám jeho kvality, nicméně jsem nebyl vtažen, nebyl jsem fascinován a místy jsem se dokonce trochu nudil. ()

Krt.Ek

A nejsympatičtějším ďáblem všech dob se stává Al Pacina. :-) 95% Dodatek: Doufám, že se nezlobíte za tento spoileroidní výkřik do tmy, já jsem to jednoduše musel říct. Pokud uznáte, že jsem Vám zkazil zážitek z filmu, napište do pošty. Nemám problém svůj "komentář" smáznout - hodí se říct, pošlu ho do horoucích pekel internetového (ne)prostoru. I když vzhledem k oficiálnímu názvu, odpovídajícímu českému překladu, zde nabízenému oficiálnímu textu distributora (synopse) a také díky mé čtenosti-nečtenosti (ruku v ruce s tím, že zde má film více než 650 komentářů), myslím, že tato možnost nenastane ()

agentmiky

Je podivuhodné, že jsem tak dobře hodnocený film viděl až osmnáct let po jeho první premiéře. Keanu Reeves je jedním z mých hodně oblíbených herců, a tak mě zajímalo, jak se popasuje s takovým typem role. Film byl precizní ve všech ohledech, ale hlavní osa filmu byl bezpochyby Al Pacino, který zahrál roli Ďábla a zároveň majitele právní firmy na výbornou. Nejlepším faktorem filmu byla bezpochyby atmosféra. Také jsem prožíval pocit nejistoty, neboť jsem si nebyl jistý, co v následujících minutách mohu očekávat. Konec mi přišel trochu přes čáru. I kvůli tomu filmu dávám 85 % ()

zdepapepa

Co si budeme povídat - Al Pacino má charisma odjakživa (a tady to pěkně "hamuje"). Keanu Reeves je sympatický, univerzální hlavní hrdina. Prostředí pro mě, obyčejného evropana, je hodně nudné. Ale kvůli tomu se na to lidi nekoukají. Proč se na to lidi tedy koukají? Nejspíš všechny ty "duchaplné" monology/dialogy "nabité filozofií". Samozřejmě - je to do určité míry /r/Im12andthisisdeep, ale i takové filmy mají místo na světě. ()

SaNcHeZ_cz

"Satan!" "Call me Dad." Skvělý herecký koncert, hlavně vynikající Al Pacino co by samotný ďábel. Taylor Hackford ve svém snímku pracuje výborně s atmosférou ve které mísí chladnou realističnost s mýtickými podklady. I přes pekelnou stopáž se u filmu nenachází slabá místa a inteligentní scénář táhne od začátku až do konce. ()

Z0oMb3E

Highway to Hell! Ten diabol, ktorý mi sedáva na ľavom ramene a nahovára ma na zlé veci dodnes nemal tvár, odnes je to Al Pacino. Moralizovanie od začiatku do konca. Nielenže kvalitne vybraté prostredie právničiny, ktorá už sama o sebe má v mnohých očiach bezchrbticovú až diabolskú povesť, ale i výborné herecké výkony robia snímok rozhodne hodný aj niekoľkonásobného zhliadnutia. Nedá mi nevyzdvihnúť však Charlize, ktorej postupné zošalievanie bolo až učebnicové. Celkovo je film ako na hojdačke slabé chvíľky striedajú extrémne silné. Táto nevyváženosť bráni najvyšším hodnoteniam. Nebyť hereckého obsadenia bol by film jednoznačne nižšie. O záverečnej respektíve predposlednej scéne sa radšej vyjadrovať nebudem a tvárim sa, že vôbec neexistuje. Pretože 2*, ktoré som mu chcel po jej skončení chcel dať si film naozaj nezaslúži 3a pol*. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)