Alex (Ben Stiller) a Nancy (Drew Barrymoreová) žijú priam americký sen a tvoria mladý pár s budúcnosťou pred sebou. Nancy pracuje v prestížnom časopise, Alex pracuje na svojej druhej knihe, a hlavne – majú jeden druhého. Chýba im už len to jediné – ich vlastný domov. To platí až dovtedy, kým ich predajca nehnuteľností nezavedie do Brooklynu, kde objavia dom svojich snov – čarovný starý dvojpodlažný byt. Je dokonalý – krásne zariadený, starostlivo zrenovovaný. Alex a Nancy budú musieť hlbšie načrieť do úspor, než očakávali, ale kto by odolal dvom poschodiam a trom krbom s pôvodnými kachličkami? Ich nový domov má však aj niečo, s čím nerátali – starú pani Connellyovú (Eileen Essellová), ktorá býva na hornom poschodí. S ohľadom na jej vysoký vek a krehké zdravie Alex a Nancy predpokladajú, že nepohodlie spoločnosti tejto milej starenky bude len veľmi dočasné, stará dáma však nie je až taká nevinná a krehká, ako si mysleli. Množstvo jej požiadaviek pomaly, ale pravidelne rastie, a Alex s Nancy nakoniec šialene zariaďujú, vybavujú, opravujú, ubezpečujú a míňajú energiu na svoju nájomníčku viac, než človek znesie. Ako sa ich úžasný život začína rúcať, ich domov je nakoniec všetkým, len nie domovom ich snov. A vtedy si uvedomia, že v láske, vojne a nehnuteľnostiach je dovolené všetko. Rozhodnú sa babičku zniesť zo sveta, ale po niekokých nevydarených pokusoch si objednajú vraždu u profesionála Chicka (James Remar). Lenže na Connelyovú je krátky aj on... (TV JOJ)

ElizabethBay

Pro mě jedna z nejpovedenějších komedií s opravdu zajímavým námětem. Především vyzdvihuji výkon ústřední dvojky (Stiller-Barrymore), která se perfektně doplňuje a manželský vztah jim bez problému věřím. Rozhodně palec nahoru, přičemž nechápu, jak je možné, že mnohem hloupější komedie mají lepší hodnocení. ()

BlueZero

Prvá pol hodina bola vtipná, ale potom to už nebolo nič iné ako otravné. Starej dáme vôbec nikto nemusel pomáhať, ale oni aj napriek svojej nenávisti k nej jej pomáhali. A to ešte nehovorím o tom, že muž zákona zákon nerešpektuje, síce ho ospravedlňuje to čo uvidíte na konci, ale filmu to nič dobré nepridáva, skôr to kazí. ()

cab

Predvidatelna a tudiz prumerna komedie o vychytrale starence, jejich dvou kumpanech a trpicich sousedech. Okolnosti je donuti zajit az ke krajnimu reseni neprijemneho bydleni. Stridani lepsich, dobrych a spatnych komickych scenek. 50% ()

Hopper

Oj. Tak toto je šľapnutie do hnedého. Drew a Ben sa chovajú tak priblblo, že film by sa kľudne mohol volať Blbý a blbá a je až prekvapivo nevtipný ba priam trapný. Po drvivú väčšinu času len neveriacky zíram, či dobre vidím. Ježibaba to bola skvostná a ešte skvostnejšia pointa, ale medzitým nič. Škoda, de Vito sklama, Stiller tiež stráca dych, takže ak chcem komédiu, kde sa budem baviť, najdem si čokoľvek s Vaughnom, alebo Owenom Wilsonom. ()

Perry-

1* za sem tam dobrou scénku, 1* za konec. Jinak je to docela blbost, kde se hlavní hrdinové chovají řekněme "jako pitomci". Prostě měli tu babu ignorovat a né se ji pořád snažit vyhovět. ()

Pussycat18

Vcelku průměrná komedie. Neurazí, ale zase tak extrémně nepobaví. Člověk se zasměje, je ale fakt, že dostat se do takové situace je spíš k pláči...na druhou stranu, baba se má čile k světu, může jít příkladem, takže my všichni co se tak bojíme stáří, máme vcelku dobré vyhlídky na možnost přivýdělku v důchodových létech :-) ()

wosho

Mám rád černý humor okořeněný zlehka nekorektností. No a Baba na zabití mě ho dokonale dala. Opravdu nemám páru proč to má tak nízké hodnocení. Já se skvěle pobavil a to několikrát. ()

Paity

Super. Dvojice, kterou skutečně nemusím. Ben Stiller a Drew Barrymore, to jsou teda "sympaťáci", které bych už nikdy v žádném filmu vidět nemusel a líto by mi to rozhodně nebylo. ()

AdamesWWE

[6/10] V celku fajn komédia, ktorá pobaví aj viac krát, nemám nijaké väčšie výhrady. Je to celkom dobrá zábava a príjemná oddychovka, dobrý Ben Stiler v hlavnej úlohe, vedľajšie postavy nesklamú, réžia od DeVito slušná. Humor mohol byť lepší, ale dá sa to. ()

Radim

Hrozný blábol. Bez spádu, předvidatelné, nudné. Filmařsky sice dobře zvládnuté, komediální talent Drew je evidentní a spolu s Benem Stillerem se snaží, ale... ()

defagoo

NEJUBOŽEJŠÍ komedie na světě! Proč? Barrymore, Stiller, DeVito, zabíjení starý báby - to všechno slibuje suprovou podívanou. Ale není to tak. Humor je tu blbější než ve všech pitomoučkých epizodách špatných seriálů dohromady. Po celou dobu sem tak moc a moc chtěl tý bábě vyškrábat oči, že si to ani nedovedete představit. Už to nebudu rozpytvávat, od DeVita zkoukněte radši Smoochyho nebo Roseovi. ()

blues

vůbec jsem hlavním hrdinům nezáviděl jejich nelehký úděl, asi bych to udeělal pesně podle nich. a po shlédnutí tohoto filmu už jsem začal totálně nenávidět důchodce a začal být podezdřívavý vůči nim... ()