Miliardy

USA, (2016–2023), 78 h 58 min (Minutáž: 49–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney (viac)

Držitelé cen Emmy® a Zlatý glóbus® Paul Giamatti a Damian Lewis excelují ve spletitém dramatu o mocenské politice v newyorském světě velkých financí. Mazaný a protřelý státní zástupce Chuck Rhoades (Giamatti) se dostane do ostrého střetu s geniálním, ambiciózním králem spekulativních investičních fondů Bobbym "Axe" Axelrodem (Lewis). Oba využívají veškeré své moci, vlivu a taktik, aby se navzájem přechytračili. V tomhle aktuálním, provokativním seriálu jde totiž o miliardy. (HBO Europe)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (60)

Pořádný impuls (2019) (S04E05)

Ne tak napěchované údernými dialogy jako předešlý díl, ale stále skvělý důkaz toho, že po trošku slabší třetí sérce nabraly Billions nový dech a až dojedu zbylé resty, vrátím se k dohnání tohoto s velkou chutí. Přeci jen mi ke konci samotného seriálu zbývá ještě kus cesty. ()

Maximální hloubka relaxace (2019) (S04E06)

Opět skoro bezchybná televizní hodinka, v níž to vře nejen vysokými finančními kecy, ale i nelehkými vztahovými peripetiemi, které ty machinace s nevyslovitelnými sumami tak ovlivňují. Ústřední trojici, která je vepsána za sebou zde ve Hrají, naprosto žeru! ()

Nekonečná hra (2019) (S04E07)

Po čase návrat k restu, který mi vzhledem k nabobtnalému počtu epizod, ještě nějaký čas zabere. Ale je se na co koukat, hlavně co poslouchat. ()

Noční boj (2019) (S04E08)

Ty nejintenzivnější momenty Billions nasazují, když používaní dobře známé hudební motivy. Beef Axe s Taylor už snad nemůže víc ostřit. ()

Americký šampion (2019) (S04E09)

Ani mi nenapadlo, jak mi nakonec bude tahle sebranka chybět. Dlouho jsem si říkal, jestli to vůbec chci dokoukávat, ale stále mají Billions co nabídnout. ()

Nový rok (2019) (S04E10)

Nevím, jestli jsem k tomu už během té řádky epizod došel, ale tahle rozhodně patří celá Wendy. Sice to na jednu stranu smrdí tím, že tvůrci už nevědí, jak opepřit její vztah s Chuckem, na druhou stranu i takovýhle fakt může být život. ()

Na vážkách (2019) (S04E11)

Drama kolem Wendy je momentálně tím největším tahounem, jinak se linky spíše teprve slepují dohromady a já čekám, co z nich ve finále vyleze. ()

Vypjatá atmosféra (2019) (S04E12)

Asi jsme mohli čekat, že Bobbyho nečeká již spořádaný milostný život a že dorazí nějaký zlověstný zvrat, co jsem si ale trochu propálil předem je osud Bryana Connertyho. Úplný závěr slibuje ledaccos, ale zatím nevím, co si o tom mám myslet. ()

Elitní skupina (2020) (S05E01)

Pátá řada přichází přesně s tím, co už indikuje svými čísly - nudnějšími linkami, z nichž, doufám, se ještě vyhrabeme. ()

The Chris Rock Test (2020) (S05E02)

Je smutné, že mě tu nejvíc baví postava krásné černošky, u níž ale do teď vůbec nevím jméno. Až tak hektické Billions občas jsou. A je to jedině na škodu. ()

Škemrej, podplácej, šikanuj (2020) (S05E03)

Po delší době jsem si užil epizodu napříč celou stopáží, překlopení kusu děje nejen do střední školy, ale i na vysokou, která je mi samozřejmě nejblíž, se mi strefilo do noty a snad se v nadcházejících epkách příliš nepoleví. ()

Opportunity Zone (2020) (S05E04)

Vlastně teď ani nerozumím tomu, proč se tu objevují tak nízká hodnocení, sice se zatím neděje nic převratného, ale proplétání vztahů se tu nadále drží na vysoké laťce a hlavně proto jsem začal Miliardy v létě sledovat. ()

Dohoda (2020) (S05E05)

Poprvé jsem začal přicházet k mírným sympatiím vůči Rhoadsovi staršímu, třebaže je to kvůli velmi negativním okolnostem. Vlastně se tu oproti fakt dobré třetí epce zase tolik neděje, ale asi jsem se platonicky zamiloval do postavy Jade Eshete. Ukažte mi na hezčí afroamerickou herečku. ()

The Nordic Model (2020) (S05E06)

To, co začalo trochu upadat a přitom formovalo seriál ve svých začátcích je zpátky - Bobby a Chuck zase proti sobě jako největší nemesis. A ještě jsem to asi nezmiňoval, ale Frank Grillo tady hraje příjemněji než ve většině svých, mnohem profláklejších filmových rolí. ()

Všemocný (2020) (S05E07)

Z referencí na populární "sci-fi" snímek šlo určitě vytěžit víc, Bobby by se krásně hodil do role, kterou kdysi tak skvěle ztvárnil Bradley Cooper. Ale i zbytek epizod nijak nezaostává za nastavenou laťkou pro celou sérii. ()

Banka je má (2021) (S05E08)

Corey Stoll a jeho Mike Prince konečně pořádně vystrkuje růžky, už není jen onou na půl záhadnou postavou na pozadí, co si tu přišla rozestavět půdu pro šestou řadu, kde se stane postavou hlavní. ()

Implosion (2021) (S05E09)

Jediné, co mi na Billions vadí, je dost často nejasná motivace hlavních postav, kdy nikdy není zcela zřejmé, kdo proti komu vlastně stojí, kdo s kým peče a kdo by komu nejraději zapálil nejen dům, ale i všechna virtuální konta. Konec dílu slibuje zase řádný boj, ale nebudu mít přehnaná očekávání. Přeci jen jsem už pár epizod tohohle seroše viděl. ()

Liberty (2021) (S05E10)

Už se to konečně zase vrací do těch nervydrásajících kolejí, v nichž to jezdilo v prvních dvou řadách a já jsem dost nadšený, jak si ti tři největší hráči vjíždí do vlasů téměř rovnoměrně, ač to vypadá, že dva pečou proti jednomu. ()

Victory Smoke (2021) (S05E11)

Blíží se očekávaný, ale nechtěný konec a Axe je poprvé za celé své řádění zahnán do úzkých. Až mi ho bylo líto. ()

No Direction Home (2021) (S05E12)

Geniální tahy tvůrců, jak vymyslet Axeův odchod vlivem smutných událostí v Lewisově skutečném životě. Za mě dost možná vůbec nejlepší epizoda všech pěti řad a po tom konci jsem nažhaven i na tu zbídačelou šestou. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

22.08.2021

Slavný herec a komik Hank Azaria ztvární jednu z vedlejších rolí současného šéfa Appleu Tima Cooka v novém antologickém seriálu Super Pumped od stanice Showtime. Projekt se bude zabývat vzniky… (viac)