Miliardy - Série 2

(séria)
USA, 2017, 11 h 33 min (Minutáž: 56–60 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Malin Åkerman, Kelly AuCoin, Marko Caka, David Costabile, Nathan Darrow, Christopher Denham, Stephen Kunken, Toby Leonard Moore (viac)

swinevenca

Krásně se to střídá, každej je chvíli dole a chvíli nahoře, všichni dostanou nějak nařezáno, ale jen masochista Giamatti se při tom tetelí blahem. Druhá série je výjimečně lepší než první, přestože Lewisovi už došly pózy a osoba jménem Taylor má tolik prostoru, až je mi z ní, teda z něj, teda z nich blbě. ()

neo93

Válka dvou nesmiřitelných stran pokračuje i ve druhé řadě. Státní návladní za jižní okresek New Yorku se svými oddanými obhájci proti Axovi a jeho krvelačným vlkům z firmy, tak i jeho ještě důležitějším skrytým a loajálním právníkům, kteří stojí na jeho straně. Do popředí se také dostává otec Chucka, Charles, jenž tajně popotahuje za nitky, čímž Chuckovi velmi pomáhá ale zároveň i ubližuje. I když se zdá, že každý řeší své vlastní problémy a je relativní klid, je to pouhý klid před bouří, která zanedlouho vyplyne na povrch. A když se vám zdá, že epizody až příliš pomalu plynou a vůbec nespějí k žádnému vývoji v hlavní dějové lince, tak vás v nezpozorovaném okamžiku zasáhnou přímo do srdce, ani o tom nevíte. Tak neskutečně provázaná a soudržná vyprávěcí struktura se v seriálu jen tak nevidí. Vše, co z každá z postav udělá má svůj určitý důvod, a tím přesně ovlivní průběh celého příběhu. A závěrečná epizoda je jen sladkou třešničkou na tomto velkolepém kolotoči. Nemůžu se dočkat třetí řady. ()

Kaka

Učebnicové pokračování. Více promotané, s novými a chytlavými postavami, vše tak trochu level up. Ale jednička byla lepší. Soustředěnější na hlavní postavy a jejich motivy a pohnutky. Lépe vyvážená dramaturgicky a se silnějším emocionálním dopadem. Dvojka je příliš moc utržená ze řetězu a to jí úplně neprospívá. Pořád ale sakra chytlavá, promyšlená a na všech frontách famózně zahraná. ()

Rocky88

Ještě o chlup lepší než první serie, hrátek s trhem je tu víc a Axovi či Chuckovi se ne vždy něco podaří. I tak jsem ale nedostal úplně tu pochutinu, kterou jsem chtěl (viz můj komentář k první sérce) a místy mi vadil až přílišný telenovelismus. Nehledě na to mi ani u jednoho páru nepřipadaly důvody natolik závažné, aby byly vztahy takto vyhrocené. Tohle se vysloveně nepovedlo... Jo a Wags je moje nejoblíbenější postava. Tenhle týpek je parádní hovado. ()

Benedygtus

Snad dokonce lepsi nez serie prvni. Mne tenhle styl maximalne vyhovuje, bavi. Je to napinavy, je to vtipny, nic to neztratilo na svym "drivu" a to klobouk dolu, protoze jsem to uprimne moc necekal. Ohromne prijemni heci (i Taylor uz mam rad), snad vsichni a na spravnych mistech, soundtrack je taky peckovej. Jen to vyvrcholeni teto serie bylo pro me trochu rozpacite, ale i tak se Billions stava mym oblibenym serialem. ()

• Když se Lara (Malin Akerman) vrací s chlapci domů a Chuck (Paul Giamatti) se vrací k Wendy (Maggie Siff) a vzápětí Bobby (Damian Lewis) smaže své hlasové zprávy v Lařině telefonu, slyšíme po celou dobu skladbu „With or Without You“ od irské kapely U2 z jejich pátého alba „The Joshua Tree“, které vyšlo v roce 1987. (Trajektt)