Miliardy - Série 4

(séria)
USA, 2019, 11 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Damian Lewis, Paul Giamatti, Maggie Siff, Toby Leonard Moore, David Costabile, Dola Rashad, Asia Kate Dillon, Jeffrey DeMunn, Kelly AuCoin, John Malkovich (viac)

Lachtaan

V létě jsem jel Miliardy rychlostí blesku, jelikož byly akurátním seriálem, co se dá hravě sledovat více jen poslechem, než plnohodnotně i s obrazem a v práci to šlo raz dva. Pak léto pominulo, začaly povinnosti a já se odvrátil v omezeném časem k poutavějším seriálům. Ne že by Billions stále nebavily, ale kouzlo prvních dvou sérií je fuč. Přesto hodlám dojet. [viděno na SkyShowtime] ()

neo93

Další série z prostředí americké burzy, obchodu a vysoké politiky je tu. Není zrovna lehké se po delší odmlce se znovu napojit na tento specifický svět, zvláště pokud neoplýváte znalostmi z tohoto oboru, avšak stačí pár prvních dílů, abyste se opět ponořili do osudů hlavních postav. Chuck Rhoades vypadá po vyhazovu na dně, ovšem netrvá příliš dlouho, aby se znovu a se vší vervou, pustil do vysoké politiky, tentokráte jako člověk kandidující na post generálního prokurátora státu New York, a tím se začal mstít všem svým nepřátelům. Také Bobby Axelrod není na tom příliš dobře, potom, co se odpojila Taylor Mason a založila vlastní společnost, která nyní konkuruje právě jemu. Ale ani on neskládá zbraně a zahajuje rovněž ofenzivu proti ní a jejímu společníkovi Grigoru Andolovovi. Válka na všech frontách může pokračovat. I ve čtvrté řadě sledujeme všechno to, co jsme viděli v předchozích sériích. Intriky, lsti, podfuky, podplácení, mocenství, spolupráci, společné zájmy, osobní útoky, všechny možné metody pro dosažení moci, zisku, úspěchu a celkového vítězství. Kromě toho v této řadě pozorujeme nejen některé pokračující spojenectví jako např. mezi Bobbym a Chuckem, ale i jiné, nové vztahy, které pořádně zamotají dějovými linkami, což je případ milenky Bobbyho a zároveň obchodní společnice Rebeccy nebo naopak součinnost Taylor a jejího otce. A nebyl by to Billions, kdyby v úplném závěru nedošlo k nečekanému odhalení. Opět výtečně zvládnutá řada, která znovu dosahuje vysoké kvality. Budu se těšit u páté řady. ()

Davies182

Jako, furt šíleně dobrý, ale snad se z mýho oblíbenýho seriálu časem nestane politická variace na rádoby šokující detektivky, kdy jsou hlavní vrah a pointa ve finále vždy odhaleny s tak pečlivě utajovaným překvapením, že tomu pak nevěřím ani nos mezi očima. Prostě se bojím, aby se v dalších sezónách Billions ve vší té překombinovanosti neztratily. Je dobré, když divák jakž takž stíhá sledovat intriky akcionářů a státních návladních v jedné obří hře o moc, ale nesmí se to přehnat do té podoby, že na konci jen nevěřícně kroutím v dokonalém zmatení hlavou. "Even the Losers" scéna pořád vede, asi ji jen tak něco nepřekoná. ()

Hpatrik

Pro mě zatím nejslabší série. Tentokrát víceméně nevýrazné, včetně slabého finále. Některé postavy začínají dělat věci, které se naprosto vymykají jejich morálním limitům (Wendy, Taylor), spojenectví Chucka a Axe skýtající velký poteciál, byl doslova zahozen, no a to věčné pletichaření, podrazy a zrady, odehrávající stále ve stejném prostředí už se mi začínají pomalu zajídat. Chce to trošku radikálnější změnu, nové a neotřelé nápady. ()

Kaka

Bezesporu nejsebestřednější, nejukecanější a nejsamoúčelnější série ze všech. Pryč je nápaditost a brilantní charakteristika postav jedničky i šíře a množství postav z dvojky. Tohle je jenom marketing a útok na namlsaného diváka. Pár světlých míst tam je, standartně dobří herci, ale nic, co by bylo možné bez přetáček vidět znovu. ()