Miliardy

USA, (2016–2023), 78 h 58 min (Minutáž: 49–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney (viac)

Držitelé cen Emmy® a Zlatý glóbus® Paul Giamatti a Damian Lewis excelují ve spletitém dramatu o mocenské politice v newyorském světě velkých financí. Mazaný a protřelý státní zástupce Chuck Rhoades (Giamatti) se dostane do ostrého střetu s geniálním, ambiciózním králem spekulativních investičních fondů Bobbym "Axe" Axelrodem (Lewis). Oba využívají veškeré své moci, vlivu a taktik, aby se navzájem přechytračili. V tomhle aktuálním, provokativním seriálu jde totiž o miliardy. (HBO Europe)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (60)

Pilot (2016) (S01E01)

V práci mám momentálně možnost sledovat filmy/seriály (přestože jen s dabingem) a protože mě celkově minisérie příliš netáhnou, chtěl jsem vyzkoušet nějaký běh na delší trať a Miliardy se mi naprosto přesně strefily do vkusu. ()

Přidělení práv (2016) (S01E02)

Kromě naprosto skvělého ústředního dua (Damian Lewis zatím lepší) se tu hned zkraje nezapomíná ani na vedlejší postav a dost se těším, kam se budou jednotlivé osudy ubírat dál. ()

YumTime (2016) (S01E03)

Tenhle vysokými čísly i životními standardy protkaný seroš je pro mě fakt to pravé ořechové. Ne, že bych si žil stejně jako zdejší osazenstvo, ale o to víc mi ten intrikářský snobský život fascinuje. ()

Krátký stisk (2016) (S01E04)

Jak jsem viděl 3 díly v rychlém sletu za sebou, tak si už přesně nepamatuju, zda Chuckova konfrontace s psovodem byla zde či už v předchozím díle. Ale rozhodně tady byla skvěle vykonstruovaná úvodní sekvence s popisem Bobbyho všedního dne a už jen pro takové chvilky Billions hned takhle zkraje skoro až zbožňuju. ()

The Good Life (2016) (S01E05)

Ač se na Billions zatím dostávám jen poskrovnu v práci, extrémně mě to baví sledovat a ještě víc poslouchat, protože tak dialogově nabušený seriál jsem neviděl velmi dlouho. ()

Dohoda (2016) (S01E06)

Ani jsem nečekal, že k jejich prvnímu skutečnému střetu přijde tak brzy a o to větší byla celá scéna velká síla. Takhle se tvoří pořádné seriálové drama! ()

Rvačka (2016) (S01E07)

Státnice hotovy, pomlka končí, začínají prázdniny a s nimi možnost věnovat se všemu, na co do teď nebyl čas. Hlavně tedy Miliardám, seriálu, který jsem zkusil jen kvůli dabingu do práce a teď už jej sjíždím kdykoli. Až tak mě chytnul. ()

Boasts and Rails (2016) (S01E08)

Semtam stále trvá se zorientovat, kdo je kdo a na jaké strany vlastně hraje, ale jinak jsou Billions fakt poutavý seroš, od něhož bude těžké se odtrhnout. ()

Kde je k sakru Donnie? (2016) (S01E09)

Kdyby se mi to dařilo sledovat bez těch šílených několikatýdenních mezer, možná bych se v postavách i lépe orientoval, takhle jsem až doposud netušil, kdo Donnie vůbec je, byť po zhlédnutí dílů následujících už chápu jeho důležitost. ()

Kvalita života (2016) (S01E10)

Na diváka ono loučení asi nezapůsobí tak srdceryvně, jak možná tvůrci zamýšleli, ale co se děje na pozadí, dost láká do dalších epizod. Napětí totiž zase houstne. ()

Magické myšlení (2016) (S01E11)

Jsem dost rád, že seriál nekašle i na vedlejší postavy a ačkoli na to jde mnohdy opatrně, prostor už se otevírá i třeba Lařině sestře, která v civilu vypadá extrémně dobře. ()

Rozhovor (2016) (S01E12)

Jestli jsem si tenhle seriál zamiloval pro ony mocné dialogy, tak tuhle epizodu naprosto zbožňuju. Husí kůže střídala šibalské úsměvy na tváři. Hned se vrhám do druhé řady. ()

Zacházení s riziky (2017) (S02E01)

Jsem rád, že po tom napjatém finále první řady můžu rovnou navázat, protože to tu vypadá, jak kdyby bylo už všecko naspadnutí, každý krůček obou stran může lámat vaz dominovým efektem i spoustě jen částečně zapojených. ()

Odraz mrtvé kočky (2017) (S02E02)

K té potřebě zakomponovat nesmyslné pohlaví “oni” radši komentovat dále nebudu, nenechám si tím zkazit jinak fakt skvělý seriál. Myslel jsem, že Damiana Lewise už nemůžu mít radši, ale zraje tu každou epizodou jako to nejkvalitnější víno. ()

Optimal Play (2017) (S02E03)

Zajímavé zakomponování hazardu do celého rozjetého vlaku zdejšího dění. Pohlavně neidentifikovatelná postava bude mít ještě značný přínos pro Bobbyho stranu boje. ()

Přísaha (2017) (S02E04)

Na mě prostě ty scény, kdy se oba sejdou a nejraději by vrhali nože, extrémně fungují. Vždyť v tom tkví jádro samotného seroše. ()

Currency (2017) (S02E05)

Co víc ještě dodávat k tomu, jak ty dialogy hrají neskutečně silně v celém tomhle kolotoči intrik a úhybek. Závěrečný Axeův manévr zkrátka brilantní. ()

Indian Four (2017) (S02E06)

Jsem rád za niternější fokus na vztahové peripetie, užuž to vypadalo nadějně, ale kdo v tomhle napínavém dramatu čekal klid, seriál ještě pořádně nepoznal. ()

Vítězné kolo (2017) (S02E07)

Noha trochu polevuje z plynu, i tak je ale radost ne ani tak sledovat jako hlavně poslouchat tuhle seriálovou pecku, u níž jsem fakt rád, že můžu trávit celé dopoledne při práci. ()

The Kingmaker (2017) (S02E08)

Jsem možná až zaslepený omámením tímto skvostným televizním dílem, ale ta scéna vyhrocení v pánském klubu (jméno jsem bohužel vypustil), zase nastolila husinu na každém kousku těla. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

22.08.2021

Slavný herec a komik Hank Azaria ztvární jednu z vedlejších rolí současného šéfa Appleu Tima Cooka v novém antologickém seriálu Super Pumped od stanice Showtime. Projekt se bude zabývat vzniky… (viac)