Miliardy

USA, (2016–2023), 78 h 58 min (Minutáž: 49–61 min)

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney (viac)

Držitelé cen Emmy® a Zlatý glóbus® Paul Giamatti a Damian Lewis excelují ve spletitém dramatu o mocenské politice v newyorském světě velkých financí. Mazaný a protřelý státní zástupce Chuck Rhoades (Giamatti) se dostane do ostrého střetu s geniálním, ambiciózním králem spekulativních investičních fondů Bobbym "Axe" Axelrodem (Lewis). Oba využívají veškeré své moci, vlivu a taktik, aby se navzájem přechytračili. V tomhle aktuálním, provokativním seriálu jde totiž o miliardy. (HBO Europe)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (60)

Sic Transit Imperium (2017) (S02E09)

Narozky, ze kterých vzejdou řádné komplikace. Asi se není čemu divit, že Axe na tyhle slávy není. ()

S tebou nebo bez tebe (2017) (S02E10)

Ani mi ze začátku dílu nenapadla ona konexe mezi názvem dílu a bangerem od skupiny U2. A ve finální scéně to na mě extrémně zafungovalo. ()

Čas Zlaté žáby (2017) (S02E11)

To retrospektivní a zároveň stále současné, kontinuální vyprávění natolik naboostilo tempo celé epizody, že sledovat to v klidu doma, tak u toho ani nestačím dýchat. Takhle se dělá televizní drama! ()

Ball in Hand (2017) (S02E12)

Myslel jsem si, že z výrobny Showtimu mi navždy bude na prvním místě figurovat klenot jménem Shameless. Billions jsou ale velmi silnou konkurencí a jestli budou takhle vyšperkované i nadále, budu možná zase muset překopat zdejší top desítku. ()

Smyčka pro uprchlíka (2018) (S03E01)

Vlažnější rozjezd, který trpí hlavně tím, že vývoj událostí prozatím hodně pozměnil Bobbyho pozici, to se ale může brzy změnit a snad se zase budou dít velké věci. ()

Pojistka (2018) (S03E02)

Nejhezčí seriálová policajtka je zpátky, svět je v rovnováze! Jinak stále trochu stagnace, ale musím uznat, že čím dál tím víc sedám na lep postavě Taylor. ()

Kvantová analýza (2018) (S03E03)

Po letošním 4. Johnu Wickovi jsem si říkal, že bych zase rád někde uvítal současný badass look Clancyho Browna a rozhodně jsem nečekal, že si jej budu moct dopřát zrovna tady. Vím, že to k seroši nepatří zcela právem, ale ještě jsem nestihl vyzdvihnout, jak dobře HBO zvolilo u Billions český dabing. A to i u vedlejších postav. ()

Hell of a Ride (2018) (S03E04)

Beef mezi Chuckem a Bobbym se přenesl mezi dvě generace Rhoadesů a je celkem síla to sledovat. Zvlášť když se opravdu nedají predikovat kroky ani jedné strany. Do toho se skvěle angažuje postava Bryana Connertyho, jen je škoda, že už zase bez přítomnosti mé slabosti pro blonďatou policistku. ()

Skulina v Hvězdě smrti (2018) (S03E05)

Po skoro měsíci dozrál čas se konečně zase věnovat seriálu o vysokých číslách nejen v byznysu, ale i politice a s tím spjatých i vztahových problémech všech zúčastněných. Konkrétně u jedné osoby, které jsem začal přicházet na jméno, mě ale milostná linka až zděsila. Proto průměr. ()

Třetí strnad (2018) (S03E06)

Mnoha potřebnými momenty nahuštěná epizoda, která vrcholí jedním z těch, pro které tenhle seriál máme tak rádi. Následující dění bude víc než zajímavé. ()

Vy ne, pane Dakeu (2018) (S03E07)

Intriky vládnou tomuhle seroši a pro přežití se nedá hrát čestně, ať jste doposud byli sebevíc poctiví. I Wendy najíždí na hru, co by jí do teď šla proti srsti. ()

Všichni Willburyovi (2018) (S03E08)

Poslední 2-3 epky se ve mě akumulovaly pocity, že už to tu zase dostává řádné grády a nejedno vyústění událostí si to už opravdu zasloužilo. ()

Prolomené ledy (2018) (S03E09)

Cením na Billions, jak často se strefují do různorodých filmů. Průserem je, když mi prozradí snímek, co jsem ještě neviděl, ale plánuju jej už roky. Tak se mi to při pohovoru Connertyho do nové práce hezky vymstilo. ()

Spása (2018) (S03E10)

Trochu to teď stagnuje na místě, ale přítomnost Johna Malkoviche dodává řádnou šťávu. I to, k čemu se, dle toho co jsem si prozradil, schyluje mezi Bobbym a Taylor. Čtvrtá série z toho snad vytěží maximum. ()

Odměny (2018) (S03E11)

Takové neoficiální rozloučení s Malin Åkerman, nechci nic spoilovat, ale je fakt škoda, že se tvůrci rozhodli vykonstruovat vývoj seriálu tak, že se zrovna postava, na níž tak stál konec předešlé série, s touhle se seriálem nadobro loučí. ()

Elmsley Count (2018) (S03E12)

Trochu jsem si to prozradil dopředu, ale i tak jsem skoro až šokován, jak k té obrovské změně, na níž bude stát čtvrtá série, nakonec došlo a co to znamená pro všechny zúčastněné. Koho to posílí, koho to zlomí a kdo na tom bude třeba jen z pozadí paratizovat. ()

Nejlepší hra Chuckyho Rhoadese (2019) (S04E01)

Čtvrtá sérka rovnou husťácky navazuje tam, kde třetí skončila a intriky na sebe mezi nově vzniklými rivaly nenechají dlouho čekat. Malkovichův ruský oligarcha ještě neřekl sbohem, to si rovněž nechám líbit. ()

Šablona vzrušení (2019) (S04E02)

Nová ofenzivní obchodnice s tváří Niny Ariandy mě baví, doufám, že se po ní jen tak neslehne zem, přeci jen mi nějaký ten ženský element vedle Bobbyho celkem chyběl. Až mi přijde neuvěřitelné, že už jsem za půlkou seriálu. ()

Chickentown (2019) (S04E03)

Kelly AuCoin a jeho Dollarovka Bill mě nikdy nebavili, možná proto epizoda, zaměřující se primárně na tuto postavu, mě nebavila skoro v celé své délce. ()

Podtext (2019) (S04E04)

Návrat do těch změtí vyšperkovaných dialogů a špinavých intrik ve vysoké newyorské politice. Jo pro tyhle faktory jsem začal Billions sledovat. ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

Hank Azaria ztvární Tima Cooka

22.08.2021

Slavný herec a komik Hank Azaria ztvární jednu z vedlejších rolí současného šéfa Appleu Tima Cooka v novém antologickém seriálu Super Pumped od stanice Showtime. Projekt se bude zabývat vzniky… (viac)