Emanuel Pokorný, starý mládenec, má nastoupit jako profesor do venkovské církevní školy. Před odjezdem však nalezne ve svém pokoji odložené nemluvně. Protože nemá čas pátrat po rodičích dítěte, tajně pronese dítě do penzionátu. A jeho trampoty od té chvíle nemají konce… Role nesmělého profesora v komedii Děvčata, nedejte se! byla jako stvořená pro Huga Haase. Ten se také společně s Janem Alfrédem Holmanem podílel na scénáři a režii. Přísnou paní ředitelku penzionátu hrála Leopolda Dostalová; byla to její druhá filmová role. Studentku Vlastu, která je do Emanuela tajně zamilovaná, ztvárnila Adina Mandlová. Ve filmu se objevil i Ladislav Boháč, Jiří Dohnal, Světla Svozilová a Jan Pivec. Snímek měl premiéru v srpnu 1937. (Česká televize)

IvonaK

Nechápu to nízké hodnocení. Krásný příběh o tom že ikdyž slečny byly zlobivé, tak všechny když bylo potřeba pomoct měly srdce na pravém místě. Krásně Haasovi pomáhaly se podílet na péči dítěte.Hlavně dávám plus za to, že vztah Mandlové a Haase nebyl předvídatelný. ()

Rattlehead

"Tak tedy orgie! Vy jste se pěkně vybarvil." Dost naivní film, ale zároveň celkem fajnová oddychovka. Chaplinovský motiv muže, který se ujme osamělého dítěte, má do Chaplina samozřejmě pořádně daleko. Ale zase nesouhlasím s Karlosem, že kouzlo filmů z třicátých let je už dávno pryč. Naopak si myslím, že právě ta dětinská naivita jim dodává něco, co v dnešních (úchylných) filmech nenajdete. Sledování starých snímků je jako výlet do dob, kdy svět byl ještě v pořádku. Kdy se dokonce ještě smělo vyslovit, že dítě potřebuje mámu a tátu - řekněte tohle dneska před nějakou feministkou nebo lesbou a skope vás ze schodů. ()

ostravak30

Role asi byla psána přímo na tělo Hugo Haasovi. Jen on totiž dokázal naprosto přirozeně zahrát nesmělost a rozpaky. Nikdo v českém filmu to neuměl tak dobře jako on. A jak si povídal s miminem, to bylo něco úžasného. Snad jen díky tomuto herci dostal tento film tak jedinečný a neopakovatelný akcent a stal se velmi zábavným. Diváka z dnešního pohledu zaujme snad už jen to, kterak tato doba nepřála svobodným otcům a matkám a tlačila je ke zdi do nevýhodných pozic. ()

Danulinda

Ačkoliv mám staré komedie velmi rád, tak tento film nebyl ani vtipný, ale ani poutavý, tedy zcela bez děje a nudný a nevylepšil to ani jako naprostý ťunťa působicí Haas, dva body za Stáníka (Neumanna) a za roztomilého prcíka :-). ()

route60

Třicáta léta byla co se týče některých filmu kouzelná a krásně naivní, a film Hugo Haase Děvčata, nedejte se! je toho krásným příkladem, ten film mám docela rád. ()

honzic

Opravdu dojemný film s Haasem a Mandlovou. Sice je to trochu přehrávané, ale na druhou stranu námět a scénář se povedl a neurazí. Hodnocení: 60 % ()

JackieBliz

Film s mojí milovanou Adinou, který jsem viděla jako první. Jinak průměrná podivaná. Příběh téměř o ničem, ale vidět Adinu a Huga u sebe (někdo může namítnout, že uvidím i v jiných filmech, ale stejně) je pro mě příjemný zážitek. Komediální charakter se dá vydržet, není to nic nového pod sluncem a ani v oněch letech nebylo. Jenže, co Hugo zkazil na režii, dohnal v roli. ()

Groot92

Milá, naivní veselohra, která hlavně díky Hugo Haasovi úplně nezapadla a mě vždy potěší, když na ni v televizním programu narazím. ()

ladymarmelad

Mám ráda černobílé filmy teda jen některé a podle toho jaký tam hrají herci ale tenhle film je parádní.Od začátku do konce sedím a koukám.Prostě wow. =) ()

MirecRKK

no veru nečakal som ze tento film sa mi tak zalubi! :) ako vyborny Hugo Haas od sameho zaciatku dokonca, dej dobry len to dieťa bolo až do kým sa o ňom dozvedeli tie dievčatá bolo take kaziace dojem ale potom momente to bol uplne uzasny film! :) ()

milos.bradik

Naprosto nevěrohodný scénář. Ředitelkou přísně vedená církevní škola, kde si každý dělá to, co mu zrovna napadne. Všechny tři hvězdičky jsou pouze a jen za skvělého Hugo Haase, který z toho dokázal udělat komedii. ()