X-Men 2

• USA X-Men 2 (viac)

X-Meni. Narodili sa s jedinečnou genetickou mutáciou, ktorá im umožňuje vládnuť nadprirodzenými schopnosťami. Pod vplyvom profesora Charlesa Xaviera (Patrick Stewart) slúžia ľudstvu. Chránia svet. Ten im však nedôveruje a bojí sa ich. Po nezmyselnom pokuse o atentát na prezidenta Spojených štátov, ktorý údajne spáchal neznámy mutant, sa verejnosť dovoláva zákona, ktorý má mutantov dostať pod kontrolu. Na čele antimutantského hnutia stojí armádny veliteľ a vedec William Stryker (Brian Cox), o ktorom sa tvrdí, že na mutantoch robil pokusy. Mutantov nenávidí a chce ich totálne zlikvidovať. Keď zistí, že jeho vlastný syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker mal v minulosti do činenia tiež s Wolverinom (Hugh Jackman) a pozná tajomstvá jeho minulosti. Keď Wolverin pátra po svojom pôvode, uvedie Stryker do pohybu svoj antimutantský program. Sú však aj mutanti, ktorí sa postavili proti ľudskej civilizácii. Jeden z nich, Magneto (Ian McKellen), práve ušiel z väzenia. Je nepriateľom X-Menov. V situácii, keď sa všetci mutanti stali štvancami, navrhne X-Menom spojenectvo proti spoločnému nepriateľovi – Strykerovi. X-meni a ich spojenci sa vydávajú na najnebezpečnejšiu misiu v živote... (TV JOJ)

snebka

Nebývá podmínkou, aby byli pokračování lepší než původní film. X Men 2 je jednou z výjimek. Vývoj postav, plno akce, skvělá zábava. Upřímně jsem moc nečekal, že mě X Men zaujme, ale opak je pravdou! 86/100 **** ()

Bezda22

Musím říct, že při sledování X-Menů podle toho, jak do sebe dějově filmy zapadaj jsou ty starší kousky mnohem lepší. Tady není, co řešit. Wolverine to drží nad vodou a to hodně. Je to stěžejní postava a i nejzajímavější. Ale díky tomu sledování podle dějový osy je vidět, jak s každým filmem děj graduje a je zajímavější. Nemůžu říct, že bych byl nějakým X-Menovskym fandou, ale tahle lehká komixová zábava mě dost oslovila. 85% ()

papadoce

Zvonové nohavice, kotlety, z vláskov čertíkovské rožky. Starý dobrý Voloverín je späť. Tentokrát sú triky o poznanie kvalitnejšie. Napriek tomu je pre mňa jednotka lepšou. Celé by som to zjednodušil na mám rád nemám rád systém. Teda, mám rád Magneta, Mystic, Storm, nemám rád Rosomákov účes, Famke Janssen, gaya so zapaľovačom. Xmen nie sú môj šialok kávy. ()

Najt

Líbilo se mě to skoro stejně jako jednička, v jedničce bylo i více akce, takže teoreticky se mě jednička líbila i více. Tak jakto že jsem dal jedničce 3* a dvojce 4? Je to prosté, u jedničky jsem se nedokázal rozhodnout mezi 3a4, u dvojky to samé, jenže dvojka měla už to, co jednička ne a to je parta, která teď působila sebejistěji, semknutě a už ne tak naivně až možná hloupě, jako v jedničče, kde téměř nic nepředvedli i když byla 1 akčnější. Tam to zachraňoval Logan, ale ostatní postavy ať už očkopaprskomet, bouře, nebo doktorkatelekinezis místy působili jak v parodii, což mě nevadí, ale je to ten důvod proč teď o * více. Když to řeknu stroze, tak v jedničce se jako divák seznamujeme s postavami a některé se seznamují mezi sebou a ve dvojce už táhnou za jeden provaz a divák už ví co čekat. Takže filmy bych ohodnotil stejně, ale tady mi to více sedlo.. ()

wege

Oproti prvnímu dílu o parník, o dva lepší. Daleko více se pracovalo s charakterem postav, což je přesně to, co já v komiksovkách potřebuji. Zároveň to bylo takové celé dospělejší, už jsem si nepřipadal jako v kulisách levného sci-fi seriálu, ale jako ve skutečném filmu. I ta akce vypadala mnohem lépe, ne tak jak ji uměl později Marvel, ale prostě k době vzniku a k tématu to bylo fajn a nijak nekazila celkový dojem. ()

Toustovač

Můj nejoblíbenější komiksový film (UPDATE 2009: Už ne... Watchmen!). Odlehčenější a přitom temnější než jednička, která mě vlastně příliš nezaujala, se spoustou povedených scén (nejen akčních) a navzdory délce většinou solidním spádem. To vše mi dává dohromady velmi silné čtyři. Pět nedávám kvůli některým dialogům a místy nezdravé míře patosu (i když se jedná o komiks). ()

Pai-Mei

Slušné pokračovanie, ktoré v akčných scénach predstihlo prvú časť. Jednotka je ale jednotka. Tentokrát sa Xavierova družina musí pridať k Magnetovi a jeho modrej priateľke aby prekazili plán Briana Coxa vyhubiť všetkých mutantov. Aj v druhej časti vyzdvihujem parádnu hudbu, vizuálne efekty a našponovaný dej. Famke Jansen sa úloha Jeane Grey nesmierne hodí a hlavne v závere je fakt hot. ()

RobbieM@N

Stejně tak jako u prvního dílu a celkově režie Bryana Singera je perfetkní, vytknout se toho dá málo, možná trochu okatě patetická Famke Janssen, ovšem akční stránka je o moho lepší než u prvního dílu, počínajíc přepadem školy atd., využití schopností mutantů asi nejvíce zaujme v podobě zlobivých granatů (nedá se nevzpomenout na Leona a jeho "This is from Mathilda"). ()

DominikCZ

Předevšim díky více násilí je film značně lepší, než první díl, nevyužít jej je u tohoto námětu úplně plýtvání. Přesto ale nemohu dát 4*, ikdyž to už má blízko. ()

HarlanWade

Typický ukázka toho, když dvojka ještě o fous předčí už tak perfektní jedničku. Všeho je tu víc, ale není to ani trochu na škodu - Bryan Singer do toho dal veškeré své pracovní zaujetí a na každé scéně je to kurevsky znát. ()

Pavel_Pan

Film používá veškerých klišé a hvězdu mu dávám pouze za vizuální řemeslo. Obsah by se dal shrnou na jednu stranu a zněl by asi takto: Nelogicky definovaný nemutant (podle logiky příběhu nositel mutantího genu) se nakrkne na všechny mutanty a protože má k dispozici armádu je o akci postaráno. Hodní a zlí mutanti dají hlavy dohromady a je tu jasné kdo má jaký dres. Ovšem jen do prvního přestupního termínu. Násilí a erotika naplňují formu a obsah je takřka totožný s jedničkou - to jest mizivý. Ovládání se mutantů navzájem prodlužuje stopáž filmu aby nakonec zvítězila zmutovaná pravda a láska nad nezmutovanou lží a nenávistí. Což jsou bez obsahu jen prázdná slova, která se ráda opakují. Stejně jako u stoupenců církví, národů a ostatních krásných myšlenek. ()

Tuniak DF

Už je tých mutantov veľa, a už tu riešia Wolverinov charakter, a zisťujeme, že on v skutočnosti nie je taký zlý... pre mňa dosť zásadná chyba, pretože jednotku som mal rád iba kvôli Wolverinovi, ako antihrdinovi, ktorý bol sviňa-charakter. Takto je z toho prehľad rôznych x-menov a tých zlých, čo všetko dokážu a ako to dokážu tvorcovia zakomponovať do príbehu, a tiež morálny odkaz ťahajú ťahajú, ale vyzerá to že nevedia, čo tým presne chcú symbolizovať. ()

Belbas

O X-Meny jsem se nikdy nějak moc nezajímal. Tohle je můj první díl, který jsem viděl celý a musím říct, že se mi moc líbil. Vizuální efekty schopností jednotlivých mutantů jsou úžasné. Celá atmosféra filmu je báječná a i hudba se celkem vyvedla. Dávám 4.5 hvězdičky. ()

kubas369

Už po pár vteřinách mi bylo jasné, že mám před sebou diametrálně odlišný film od první části, která na mě působila na daný žánr poněkud komorně zatímco druhá část je slušivě efektní a pompezní, a jelikož vše dobré z jedničky zůstalo ba naopak je propracovanější, mě nezbývá než dát plný počet a těšit se na třetí část. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (viac)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz