X-Men 2

• USA X-Men 2 (viac)

X-Meni. Narodili sa s jedinečnou genetickou mutáciou, ktorá im umožňuje vládnuť nadprirodzenými schopnosťami. Pod vplyvom profesora Charlesa Xaviera (Patrick Stewart) slúžia ľudstvu. Chránia svet. Ten im však nedôveruje a bojí sa ich. Po nezmyselnom pokuse o atentát na prezidenta Spojených štátov, ktorý údajne spáchal neznámy mutant, sa verejnosť dovoláva zákona, ktorý má mutantov dostať pod kontrolu. Na čele antimutantského hnutia stojí armádny veliteľ a vedec William Stryker (Brian Cox), o ktorom sa tvrdí, že na mutantoch robil pokusy. Mutantov nenávidí a chce ich totálne zlikvidovať. Keď zistí, že jeho vlastný syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker mal v minulosti do činenia tiež s Wolverinom (Hugh Jackman) a pozná tajomstvá jeho minulosti. Keď Wolverin pátra po svojom pôvode, uvedie Stryker do pohybu svoj antimutantský program. Sú však aj mutanti, ktorí sa postavili proti ľudskej civilizácii. Jeden z nich, Magneto (Ian McKellen), práve ušiel z väzenia. Je nepriateľom X-Menov. V situácii, keď sa všetci mutanti stali štvancami, navrhne X-Menom spojenectvo proti spoločnému nepriateľovi – Strykerovi. X-meni a ich spojenci sa vydávajú na najnebezpečnejšiu misiu v živote... (TV JOJ)

Reesam

Mnohem lepší, než samotná jednička. Výkony nebyly tak rozpačité, především musím ocenit dabéry, že oproti jedničce nepřekládali jména jako je Storm, Wolverine atp. Co se týče děje, byl promyšlenější, nebylo to tak rozpolcené. ()

OG_Swifty

Kelly Hu v celym filmu rekne jen jednu vetu, presto je to dost na to, aby to cely totalne zabila. Ty fatality Wolverine prezil jen proto, ze bez nej by ten film proste nesel.. a je samozrejme skoda, ze jsme nedostali vic z pozadi Deathstryke, ktera byla viditelne ovladana Strykerem. Jinak Cerebro je zabezpeceny 4 mistnym kodem, lol. A bylo to jednoznacne lepsi nez jednicka. A skoda, ze Logan Mystique nevomrdal, bylo by to dobre zvraceny. ()

iHyik

Jednička mě bavila víc, ale jenom o kousíček (stejně jako píše golfista). Je to rozhodně kvalitní film, ale ten kousek mu prostě chyběl ()

Chen

Pro fanoušky comicsů je toto božská mana. Pro diváky, kteří s papírovou předlohou seznámeni nejsou jde o vynikající film, který je mistrně zvládnutý ve všech svých aspektech. ()

MartinNDL

Bravo. Takhle by měla vypadat pokračování. Propracovat postavy po psychologické stránce, přidat další postavy, některé udělat kompliklovanější. A hlavně neztratit nic z toho, co dělalo jedničku tak dobrou, ba co víc, v některých místech ji posunout ještě dál. Velký problém komiksů bývá v nelogičnosti a v přehnanosti, tady to kupodivu funguje správně. ()

Nuala

Musím říct, že se jedná o jedno z nejlepších filmových pokračování, jaké jsem viděla. Většinou bývá totiž druhý díl jen slabým odvarem s nepříliš originálním dějem a jeho jediným účelem je vydělat ještě něco málo na slávě dílu předchozího. Ovšem u X-menů naštěstí tato smutná statistika neplatí. Druhý díl je stejně nabitý akcí, perfektními hereckými výkony, smysluplným a zajímavým dějem a dokonalými efekty jako tomu bylo u jedničky. Setkáváme se s novými postavami a jejich schopnostmi (některé jsou opravdu hooodně efektivní a nečekané) a staré postavy ukazují zase trošku jinou tvář. Mou velkou slabostí je zde postava Deathstrike. Upřímně, takové šikovné nehtíky bych taky chtěla :) ()

lekr

Jednoznačně nejlepší z celé trilogie. Prvních dvacet minut byla sice nuda ( koneckonců málokterý film chytne diváka od samého začátku ) ale od napadení školy to byla neuvěřitelná jízda....špičkové efekty, neokoukaná a dechberoucí akce v kombinaci s propracovaným a logickým příběhem nad kterým se musí občas i zapřemýšlet....a ještě k tomu skvělý Hugh Jackman a jeho stylové podání Wolverina a vzniká jeden z nejlepších komiksových filmů hned po Hellboyovi!!! ()

SallyZen

Tento díl se mi zdál o něco lepší než předchozí. Je akčnější, možná i efektivně zdatnější. Samozřejmě mě celkově všechny díly zaujaly, především skvělým nápadem. Herecké obsazení je úžasné, hlavně "Magneto", který je ztvárněn Ianem McKellenem je skvělý, ale i ostatní. Myslím, že patří do skupiny nejlepších snímků o nadpřirozených hrdinech. 95% ()

Havaj8

Skvělý 4 hvězdy za luxusní pokračování. V jedničce jsme se tak nějak seznamovali s postavama a teď už se děj mohl rozvinout o dalšího padoucha dál, dokonce se přidali další do party, s kterýma se dá počítat do budoucna. Nedá se srovnávat, prostě famózně rozjetá série X-menů. Jediný vylepšení bylo na českym dabingu, kdy už se každýmu řikalo tak jak je to správně... ()

Martin741

Videl som to, po pozicani z pozicovne. A to som uvazoval medzi tymto a 28 days later - 28 days mi niekto vyfukol. No a co napisat k filmu? Stacilo! Kopa zbytocnych kecov, velke a neprehladne mnozstvo postav..... akurat rezia mala miestami nieco do seba a sem-tam nejaka akcia potesila. A za to, ze tam hrala sexica Halle Berry 60 % ()

shyster

O mnoho lepší než 1 (což se jen tak nestává). Konečně i povedené triky - úžasná úvodní scéna v Bílým domě (to klobouk dolů). Bohužel to nestačí na lepší ohodnocení, neboť dál je to opravdu jen průměr. ()

Elyssea

Konečně se mi povedlo dokoukat do konce bez toho, aniž bych byla nucena televizi vypnout. A stálo to za to. X-men jsou pro mě vysoko v třídě zpracovaných komiksů, těžce válcují Spidermana a Superman jim nesahá ani po adamantinové drápy. Navíc to obsazení.... Tuhletu jízdu jsem si naprosto užívala. ()

Petoss1

Nestáva sa často aby pokračovania prekonali prvé časti ale X2 je lepšie skoro vo všetkých ohľadoch, viac akcie, je to rýchlejšie a k tomu noví mutanti, bol som veľmi spokojný. 88% ()

O´Neill

První byl rozjezd, dvojka už ale šlape na plné obrátky! To, co chybělo prvnímu dílu je již vyšperkováno snad k dokonalosti a můžeme si užívat tu jízdu. Soundtrack dobrý, akce spousty a nuda žádná. Plný počet jak by smet. ()

DrBuznička

S odstupem času více než deseti let, které nám přinesly First class a Days of the future past, působí první dva díly x-menů neuvěřitelně umělohmotně. Nejde jen o úroveň digitálních efektů, které jsou zejména v X2 "předváděny" bez toho, aby byly příliš ospravedlněny příběhem. Jde zejména o dynamiku vztahů a plastovou přítomnost figur na plátně. Jinými slovy: Všechny postavy mají poměrně dost prostoru, ale jejich motivace a psychologie je natolik osekaná, že všichni působí pouze jako figury plnící svou roli ve velké dějové šabloně. X2 také klade i na poměry komiksového filmu příliš silný důraz na to, aby divák vypnul mozek, což ještě podporuje retardující střihová skladba (vyloženě mě iritují návraty do paralelních dějových linicíh přesně do stejného momentu, kdy jsme je opustili). Zatímco nejnovější dva díly série pojaly své finále jakožto situaci, která na soužití lidí a mutantů bude mít zásadní vliv až časem, první dva díly se nespokojily s ničím menším než s hrozbou efektní okamižité a totální anihilace jednoho druhu. (V prvním díle v závěru hrozí, že vyhynou všichni lidé, v druhém díle nejdřívě hrozí, že vyhynou všichni mutanti a následně hrozí, že opět vyhynou všichni lidé.) Všechny tři díly, které režíroval SInger tak ve výsledku nepůsobí jako rozvíjení jednoho příběhu a tématu, ale spíše jako neustálá aktualizace toho samého a hledání ideálního tvaru (který podle mého našel v The days of the future past). ()

Attta

Chci se vyvarovat porovnání jedničky a dvojky, protože to nemá cenu, oba totiž mají hodně co nabídnout. Tady snad jen překvapí to že dvojka stojí za zhlédnutí a kvalita oproti prvnímu dílu výjmečně neklesla. ()

bourec

Jednička měla prakticky všechno. Nosnej příběh, mutantí akci. Dvojka má první jakousi akci v devadesátý minutě. Navíc nemá dobrej příběh. Pořád se motáme v telepatickým mišmaši Cerebra. A to je vlastně vše. Tohle je čistokrevnej průměr. 60%. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (viac)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz