Izba

• Česko Room (viac)

Pre päťročného Jacka je izba celým svetom. Je to miesto, kde sa narodil, vyrastá a kde žije v bezpečí so svojou mamou Joy. Spolu si čítajú, učia sa a hrajú. O svete sa Jack dozvedá len z niekoľkých detských kníh a detských televíznych seriálov. Všetko, čo je mimo izby je fiktívne, len izba je skutočná. V noci ho mama ukladá do bezpečia šatníka, v ktorom zaspáva rýchlejšie, než pride starý Nick, ich väzniteľ. Izba je pre Jacka domovom, ale pre jeho mamu väzením, v ktorom ich starý Nick drží už viac než sedem rokov. Vďaka odhodlaniu, vynaliezavosti a vrúcej materskej láske sa Joy podarilo pre Jacka vytvoriť život, v ktorom si neuvedomuje limity ich väzenia. Joy však vie, že takto to nemôže byť stále. Vymyslí preto odvážny plan úteku, v ktorom sa spolieha na statočnosť svojho syna a nutnú dávku šťastia. Keď plán naozaj funguje a obidvaja sú konečne slobodní, Joy si s hrôzou uvedomí, ako nepripravená je na to, žiť mimo štyroch stien malej izby a byť svojmu synovi oporou aj v skutočnom svete. Ich izolovaný svet sa naraz rozšíri a ako malý Jack, pre ktorého je všetko nové a neuveriteľné, tak aj Joy sa musia naučiť, ako žiť v reálnom svete... (Continental film)

Dvojirakri

Snímek, jehož vyvrcholení možná přijde až nečekaně brzy, ale správně se zaměřuje i, nebo hlavně na návrat do normálního života. Nejhorší je ten pocit že nikdo neví, kolik může být lidí kteří jsou právě teď v takové situaci jako Joy a Jack. ()

fila_B

Četl jsem předlohu. Která je absolutně úžasná o to více mě mrzí jak film sklouznul do hollywoodské vypočítavosti. Bohužel je z něj cítit více zamíření na oskara a další ceny než věnování se té jemné psychologické hře, která je v předloze. Herecké výkony jsou dobré v tom problém není, ale scénaristické zjednodušení film posunulo více k něčemu umělému než živočišnému a více skoro až do klišé ()

De Large

Konečne dostala Brie "svoj" film, tvorcovia vsadili všetko na herecké výkony oboch hlavných postáv a scenár. A urobili výborne. Skvelý herecký koncert, výborne napísané, zrežírované... ()

hanca.uh

Tak to bylo velmi silné, citově a psychologicky vypjatý film, takže jsem po celou dobu promítání seděla v sedadle jako zařezaná a ty vlny a emoce zdatně masírovaly i mě (i coby jinak celkem otrlého diváka:-)). Naprosto skvělé brilantní a uvěřitelné herecké výkony těch dvou - Jacka a jeho mámy Joe. Krásně kamerově zpracované záběry a podané detaily života v pokoji. Překvapily mě i kontrastní situace, chování, zpracovávání mozkových pochodů "před" a "po". Dvě hodiny filmu utekly strašně rychle a snímek vám zůstane v paměti. Jako podobné srovnání také doporučuji knihu Květy z půdy - také silný zážitek. Za mě tedy doporučuji a hodnotím plným počtem bodů. ()

bigmatko

tomuto filmu som nedával moc sance a myslel som že len tak bez povšimnutia prepláva cez moju filmotéku. ale nakoniec som bol velmi milo prekvapeny. jednoduchosť príbehu je doplnená psycho dramatickým kontextom a kriminálnym podtonom a velmi dobre pracuje s emociami hlavnych postáv a to predovšetkým malej deckej hviezdy o ktorej budeme v buducnosti asi este pocuť. Malé dieťa tam hralo asi najlepsie zo vsetkých a aj to dodoalo filmu špesifický formát. určite sa to oplatí vidieť. ()

kolikkulda

Čekal jsem normální drama co v TV dávají pořád, ale ono prd... Tohle bylo plné emocí co musí dostat každého. Osobně mám ještě teď pocit, že bych chtěl vědět jak to bude dál s jejich životem... 90% ()

slavushik

Keďže som čítala aj knihu, tak musím povedať, že kniha bola lepšia, no aj toto je presne ten druh filmu, kde nemusia hrať najznámejší herci, nemusia tam byť super vizuálne efekty, perfektná grafika, či okúzľujúce prostredie, dôležitý je tu príbeh. Príbeh, tak trochu iný. Príbeh, ktorý vás chytí za srdce a zamýšľate sa nad tým, či je to naozaj možné v reálnom svete. A čo je to vlastne reálny svet? Chlapec s mamkou žili len v jednej izbe, chlapec päť rokov nepoznal okolitý svet, nevedel ani, že nejaký svet existuje. Bola tu pre neho iba jedna izba, jedna skriňa, kde chlapec prežil päť rokov svojho života a aj napriek tomu bol šťastný. Po piatich rokoch spoznal svet. Spoznal iných ľudí. Uvidel svetlo, stromy, trávu, nebo. Nič také dovtedy nepoznal. Poznal iba jednu izbu a to, čo bolo v nej. zrazu sa musel prispôsobiť tomu, čo je vonku. Naučiť sa žiť v našom svete. Podarilo sa mu to? Ale áno, on to zvládol, ešte lepšie ako jeho mama. Chlapec sa prvý krát ocitol v "našom" svete. No jeho mamka sa doň vrátila po siedmich rokoch väznenia. Bol to ťažké. V niektorých momentoch veľmi dojímavé, keď si malý Jack dal ostrihať vlasy, aby ich poslal svojej mamke ako silu. Neviem, proste zaujímavý príbeh. Zaujímavé spracovanie. ()

bohyyy

Emocionální hurikán, které stojí na vynikajících hercích víc než cokoli jiném. Jacob Trembley podává nejlepší dětský herecký výkon od Osmentova A. I. [95%] ()

Djflash

K filmu Room je zbytečne cokoli psát to musí člověk PROSTĚ VIDĚT !!!!!! Hlavní kouzlo tohoto snímku totiž paradoxně tkví v tom, že čím míň o něm víte tím větší je celkový emocionální zážitek po jeho skončení ()

gandie

Každý kdo tomuhle snímku dá méně než 5 hvězd... Každou hvězdu zdvojnásobte dvěmi a na tolik let se zavřete do jedné místnosti, ať máte čas přemýšlet. Jsem zvědav zda názor změníte po druhém shlédnutí. ()

Gabis

Emocionáoní zážitek který se snad ani nedá popsat, tohle bych nechtěla zažít nikdy a ani nejhoršímu nepříteli bych to nepřála!!! Ač nejsem matka, tak tohle na mě dýchlo nebývalým způsobem.... Nejkrásnější bylo když poprvé uviděl pejska, to bylo něco!! Celý film jsem sledovala v napětí, co přijde... Tenhle film snad nikoho nemůže nechat chladným a kdo si u toho nezabrečel, tak snad ani není lidská bytost se srdcem na pravém místě. Emoce.... tak to jsou ty správná slova pro teno film!!! Knižku si přečtu, až si koupím dostatečně velké balení kapesníku, dorostou mi nehty a budu mít partnera, neboť všechny idioty bych zabila! Co všechno v té ženě muselo být když věděla, že měla dítě s tyranem a milovala ho. Tak to pro mě klobou dolů!! ()

Starejsi

Mladému sa zrejme budú ponuky len tak hrnúť, dúfam, že ho to nepohltí ako Mac Caulkina, jeho detský hlas bol odzbrojujúci. Brie vie hrať, aj bez make-upu vyzerala žensky a pekne, mala by sa uberať touto cestou, nebrať podradné béčkové komédie. Hviezdu som ubral za ten hype okolo toho, čakal som po tej propagácií naozaj niečo dychberúce a postrádal som tam nejaký kľúčový moment. Každopádne, film bol skvelý, to postupné zvykanie na svet bolo perfektné a ľudia by si mali viac vážiť aj to málo, čo majú. ()

knoxwile100

Líbí se mi především to, že Room nekončí vysvobozením Joy a Jacka z boudy, ale zobrazuje psychyckou stránku problému po vysvobození z boudy. Perfektní herecké výkony Brie Larson a Jacoba, které na tolik realisticky zobrazují vztah matka-díťe a vyborná režie, dělají z "Room" psychologicko-emocionálně-melancholicko-přesvědčivý nezapomenutelný dráma-masterpísss !! ()

TheReflektor

Fuuuu. Takhle emocionálně náročný film jsem dlouho neviděl. Strhující tragédie o nebezpečném světě okolo nás, o jeho vadách i nepřístojnostech. Z tématu takového typu únosu by leckdo vytvořil nezáživnou dokumentaristickou lekačku, scénář samotné spisovatelky Emmy Donoghue ale vede jinudy. Záměrně obchází postavu únosce a soustředí se spíše na dvě stránky dopadu sociálního odloučení, odcizení, které prožívají jinak obě hlavní postavy, Maminka a Jack. Larsonové rozpolceně ztvárněná maminka se po útěku musí srovnávat s vytržením z reality, změnách ve své rodině. Doufajíc, že jednoho dne se vrátí ven, vytvořila si pro sebe představu neměnícího světa, který na ni čeká. Naopak pro svého syna Jacka vytvořila vesmír kolem Pokoje, kde jsou Postel, Skříň a Lednička středobody a vše kolem je nereálný, televizní svět. Jack se po útěku musí srovnat s trumanovským krokem do světa. Musí se dívat do světla, uvědomit si skutečnost, realitu a její nepopiratelnou náročnost. Kouzelný, smutný, nekompromisní snímek. ()

scintilla

Tenhle film si zaslouží i nezaslouží plný počet. Zaslouží si ho zejména tím psychem... já vůbec netušil, na co se koukám. Po asi 20ti minutách filmu jsem to přerušil, jelikož mi přišlo, že tady něco nehraje... možná jsem to měl nechat běžet, aby mě to samo oslovilo, ale našel jsem si recenze. Teprve pak jsem zjistil, na co to koukám a najednou mi všechno došlo... a bylo mrazení... Věřím, že kdo jde s čistou hlavou na ten film, aniž by věděl o čem to je a co čekat, nemá šanci si o tom něco v průbehu přečíst, tak bude tak ochromen... tahle myšlenka je geniální a krutá. Pak se to samozřejmě začne odvíjet jako průměrný film. Proto tomu nedám 5, ale stejně je to perfektní film, v poslední době něco nevídaného. Jo a ten oscar za hlavní ženský herecký výkon je možná oprávněný, ale ten kluk by si taky něco zasloužil. Hraje neskutečně a bez jeho výkonu by to nebylo ono! ()

lola10

Uchvacující zpracování celé situace z Jackovy perspektivy... Téma je velmi citlivé, bolestné a nepříjemné. Snímek ve mě zanechal spoustu pocitů, ale faktem zůstává, že na takto nepříjemné téma, to bylo skvěle zpracované. Wow ! ()

Marlo

Perfektní...režie, scénář a hlavně herecké výkony...nelze nic vytknout. Snad jen osud únosce nám mohli tvůrci prozradit. Ale jinak opravdu jedno z nejlepších dramat za poslední dobu co jsem vyděl. Emocionálně slabším povahám doporučuji balení papírových kapesníku. Jen snad bych vytkl akademii že nenominoval mladého Jaoba Tremblayho ze jeho perfektní výkon. Hned bych mu šoupnul sošku a na Lea vztyčil prostředníček :D Jsem rád že alespoň Brie vyhrála. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (viac)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016

14.01.2016

Letošní Oscary budou duelem Revenanta se Šíleným Maxem. Výlet do divočiny s DiCapriem sesbíral dvanáct nominací a našlapaná jízda s Hardym deset, ze zálohy přitom útočí Marťan se sedmi a Spotlight,… (viac)

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Po bizarním a ceněném Frankovi se irský režisér Lenny Abrahamson pouští do další netradiční látky. Adaptuje ceněný knižní bestseller Emmy Donoghue s lakonickým názvem Room (česky vyšlo v roce 2011… (viac)