Izba

• Česko Room (viac)

Pre päťročného Jacka je izba celým svetom. Je to miesto, kde sa narodil, vyrastá a kde žije v bezpečí so svojou mamou Joy. Spolu si čítajú, učia sa a hrajú. O svete sa Jack dozvedá len z niekoľkých detských kníh a detských televíznych seriálov. Všetko, čo je mimo izby je fiktívne, len izba je skutočná. V noci ho mama ukladá do bezpečia šatníka, v ktorom zaspáva rýchlejšie, než pride starý Nick, ich väzniteľ. Izba je pre Jacka domovom, ale pre jeho mamu väzením, v ktorom ich starý Nick drží už viac než sedem rokov. Vďaka odhodlaniu, vynaliezavosti a vrúcej materskej láske sa Joy podarilo pre Jacka vytvoriť život, v ktorom si neuvedomuje limity ich väzenia. Joy však vie, že takto to nemôže byť stále. Vymyslí preto odvážny plan úteku, v ktorom sa spolieha na statočnosť svojho syna a nutnú dávku šťastia. Keď plán naozaj funguje a obidvaja sú konečne slobodní, Joy si s hrôzou uvedomí, ako nepripravená je na to, žiť mimo štyroch stien malej izby a byť svojmu synovi oporou aj v skutočnom svete. Ich izolovaný svet sa naraz rozšíri a ako malý Jack, pre ktorého je všetko nové a neuveriteľné, tak aj Joy sa musia naučiť, ako žiť v reálnom svete... (Continental film)

Zoltar78

Ještě před pár dny jsem o existenci tomhle filmu neměl ani páru a dnes ho řadím mezi vrcholné filmy tohoto roku. Svět z pohledu pětiletého klučiny, pro kterého svět představují 4 stěny a světlík na stropě (dál je pochopitelně už jen vesmír :-)) je natočen velmi citlivě a v kombinaci s nádherným soundtrackem mi film naservíroval nejemotivnější letošní kinozážitek. Tady chválím naprosto vše. Parádní práce. Ale jednu věc musím přesto přes všechno vyzdvihnout. A tou je Jacob Tremblay jako Jack. Ten kluk je NEUVĚŘITELNÝ!!! Pro mě osobně největší herecká hvězda tohodle filmu. Silný, dojemný a moc krásný film. Pro mě jednoznačně FILM ROKU! ()

darkphoenix

Po veľkých očákvaniach prišiel tak trochu väščí pád než som očákval. Izba ma nedokázala ani na chvíľu presvedčiť o tom, že sila jej deja (a tá je miestami emocionálne skutočne silná) vychádza z precíznej a dobre vedenej réžie a nie len z naliehavosti a citového vydierania samotnej témy, ktorá by sa snáď emočne dotkla i sociopata. A v podstate druhá polovica, na ktorú som sa tešil viac ako na tú prvú mi to potvrdila. Zatiaľ čo tá prvá vyvolávala skvelú hru s tichom, ktoré okrem občasného dialógu prekrirkujú vnútorné strasti a bolesti, tá druhá je formálne i obsahovo nedotiahnutá, nelichotivo televízna a vpodstate nikde nevyvrcholí a ani sa uspokojivo neuzavrie (kam sa odrazu podel William H. Macy?). Film, ktorý stojí na šikovnosti hercov (Larson, Tremblay aj Joan Allen sú výborní), a ktorý požehnane nasýti radového diváka avšak ten obrovský hype okolo neho je tak trochu nezaslúžený. Po všetkom tom pochvalnom čítaní a rozhovorov s tvorcami, sklamanie. ()

maniacxl

Silný a dojemný příběh,který se možná stal a možná taky ne.Když nic jinýho,tak inspirace u našich rakouských sousedů je zjevná.Herecký výkony na oscara,hlavně pak výkon chlapce Jacka!!Hodně emocí ve mně film zanechal,místy mi bylo fakt divně,při pomyšlení,že by se něco podobnýho stalo mé rodině.Proč takových filmů není víc,žádný efekty a přehnaný střihy,jen poctivá a "normální"filmařina s mega hereckými výkony!80%. ()

akcul

O křehkosti a síle člověka. Silný snímek, který bych úplně nedoporučovala jemnějším povahám. Stejně jako hrdinové je lepší popřít pravděpodobnost a realitu filmu si moc nepřipouštět. ()

Kub_ees

Nádherný film, jeden z najlepších aké som kedy videl. Oceňujem hlavne pre mňa originálny dej, štýl rozprávania a vlastne celkovo je podobných filmov veľmi málo. Všetky filmy o únosoch končia buď vyslobodením hrdinu, alebo inou možnosťou. Na Room je práve to super, že sa od polovice filmu zameriava na psychyku postáv. A navyše bol film veľmi dojemný. ()

Radyss

Herecký výkon Brie famózní. Námět jak hovado, ale to je tak všechno. Když se na film podíváme jako na celek, tak je to moc velká bída. Sedm let vězněna v boudě s oknem a žádný pokus o útěk? Přenesení emocí na diváka absolutně nulové. Člověk čeká při takovém příběhu něco tak emocionálně vypjatého, že by měl celý film brečet a dva dny nespat. Nedočká se. Se mnou film neudělal absolutně nic a to je škoda, jelikož jsem velkým fanouškem tohoto žánru. ()

x_ander

Mrazivé drama o jednom pokoji a dvou lidech v něm žijících mi přinesl sakra silný zážitek. O filmu jsem si předem vůbec nic nepřečetl (a už vůbec ne zdejší plně spoileroidní obsah filmu), takže jsem první půlhodinku měl tu možnost odhadovat, o co vlastně ve filmu jde. Brie Larson i ten malý klučina hrajou neuvěřitelně, při některých scénách by se ve mě krve nedořezal. Škoda druhé poloviny filmu, kde napětí zcela vyprchá a místo rozehrání drsného existencionálního dramatu film přešlapuje na místě. Na 80% to ale stačí bez problému. ()

matolos1

Veľmi dobre zobrazený pohľad na svet detskými očami ktoré sami nepoznali skutočnosť. Až na to, že sa mi nepáčilo že aj po opustení IZBY sa príbeh zväčša odohrával v dome u starkých. ()

Karlos8

Velmi pěkné. Je až s podivem, jak skvěle dokázala Brie Larson zahrát tuto roli, která v sobě nese ty nejtěžší možné herecké výkony (zaslouženě si odnesla zlatou sošku). Na druhou stranu nesmíme zapomenout ani na malého Jacka, kterého hraje zdá se vycházející hvězda Jacob Tremblay. Tento dramatický snímek má snad všechno, co od něj můžete očekávat. Já se pozastavím u třech maličkostí. Tou první je rozhovor pro televizi, který je natolik chladný, až z toho mrazí. Jednotlivým otázkám bych rozhodně čelit nechtěl. Dalším aspektem je setkání Jacka s opravdovým psem, které jsem si od první chvíle přál a doufal, že nastane. Poslední věcí je samotné ostříhání. Říkal jsem si, že něco takového musí přijít, aby změnou vizáže hodil svou minulost za hlavu. Nakonec to mělo daleko hlubší význam, než jsem čekal. O to víc jsem byl ale spokojený. ()

DonBraso

Kdybych byl matkou či ženou,tak mě to zasáhne do srdce všema deseti,ale nejsem.Celý snímek je o tom,že 9letý klučina zahrál Jacka mistrně.Já jen doufám,že nedopadne jak Haley Joel Osment,který šel strmě dolů,což by byla škoda,protože klučina neskutečně umí projevit emoce.Jelikož je po Oscarech,tak vím,že Brie si odnesla sošku zde za roli mámy Joy,ale hodnotit sošky zde nechci.Film už v názvu má něco,co si divák řekne,že to bude slušná klaustrofobie.Do toho docela pan domácí,který je zavřel na zahradě v boudě.Tady už mi bohužel vrtalo hlavou jedna věc a to byla,proč tvůrci sice málo,ale přesto vykreslí postavu nějakýho hajzla,aby lusknutím prstu naprosto se po něm zlehla zem.Mám za to,že ve střižně toho zůstalo nějak moc,protože i minuta by stačila,abych měl svatej klid a pořád nečekal a nedočkal se celýho 30 minutýho příběhu na začátku.Inu tohle je příběh,ale úplně z pravdivého měřítka určitě ne.Koho by to sakra nezajímalo,když Vás někdo zavře na pět let do boudy.To si řeknete fajn,tak já radši jdu za synem a on až je třeba na Bahamách.Nejhorší iritující věc na celým filmu.Člověk to veme za hlavu,nejspíš tvůrci zbytečně nechtěly rozehrát detektivku,ale jen se držet dvou duší.Matku a syna.Bohužel otázka číslo dvě byla,co ten otec Joy byl vlastně zač?Další minela do travního porostu,která vyšuměla naprosto hozením outem do škarpy.Pak se naštěstí a hlavně dostavilo silné drama,kdy Joy trpěla sebe samou.Tady začal koncert,který mě neskutečně bavil,bohužel trval tak z fleku 20minut a byl konec.Bohužel opět konec zvaný "zítra možná se uvidíme".Bohužel,čekal jsem,že tenhle snímek,který je jak lakmusový papír naplní srdce mojí duší,bohužel moc ne.V jádru pudla je snímek docela obyčejný,má skvělý herce,pěkný začátek a pár minut ke konci,ale jinak to bylo hrozně děravý jak punčocháče neznámé pornoherečky :) 70% ()

thonic

V podstatě dva filmy v jednom. Jiní autoři by to asi fakt natočili jako dva filmy, ale takhle mi to dávalo smysl a dokonce se mi to i líbilo víc než kdyby dvě části příběhu byly oddělené nebo se film věnoval jen jedné z nich. ()

muti

Som rád že som sa nechal ukecat na tento filmik. Úvod ma iritoval správaním malého ale potom to už šlo. Síce ma film ako otrleho diváka nedojal, no chápem slzave údolie naokolo. Knihu som nečítal a asi ani nebudem. ()

lobo87

Silný námet, kvalitné spracovanie a skvelé herecké výkony. Brie Larson bola výborná, Jacob Tremblay ešte lepší. Film o utrpení, ktoré paradoxne nekončí, keď sa postavy dostanú von z izby. Skutočne je veľmi ťažké si predstaviť, aký to musel byť pre chlapca šok, keď všetko, čo sa o živote naučil a vedel bola lož. Som rád, že film postavu ich väzniteľa prakticky odignoroval a zameral sa len na ústredné duo a ich život. Silný filmový zážitok... 80% ()

AndrewNewman

Brie Larson nepatrí medzi moje obľúbené hviezdy a to najlepšie z filmu uvidíte v prvej polivici. Zvyšok je dosť priemerná nuda. Ale tak niekoho to možno bavilo viac ako mňa. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (viac)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016

14.01.2016

Letošní Oscary budou duelem Revenanta se Šíleným Maxem. Výlet do divočiny s DiCapriem sesbíral dvanáct nominací a našlapaná jízda s Hardym deset, ze zálohy přitom útočí Marťan se sedmi a Spotlight,… (viac)

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Po bizarním a ceněném Frankovi se irský režisér Lenny Abrahamson pouští do další netradiční látky. Adaptuje ceněný knižní bestseller Emmy Donoghue s lakonickým názvem Room (česky vyšlo v roce 2011… (viac)