Izba

• Česko Room (viac)

Pre päťročného Jacka je izba celým svetom. Je to miesto, kde sa narodil, vyrastá a kde žije v bezpečí so svojou mamou Joy. Spolu si čítajú, učia sa a hrajú. O svete sa Jack dozvedá len z niekoľkých detských kníh a detských televíznych seriálov. Všetko, čo je mimo izby je fiktívne, len izba je skutočná. V noci ho mama ukladá do bezpečia šatníka, v ktorom zaspáva rýchlejšie, než pride starý Nick, ich väzniteľ. Izba je pre Jacka domovom, ale pre jeho mamu väzením, v ktorom ich starý Nick drží už viac než sedem rokov. Vďaka odhodlaniu, vynaliezavosti a vrúcej materskej láske sa Joy podarilo pre Jacka vytvoriť život, v ktorom si neuvedomuje limity ich väzenia. Joy však vie, že takto to nemôže byť stále. Vymyslí preto odvážny plan úteku, v ktorom sa spolieha na statočnosť svojho syna a nutnú dávku šťastia. Keď plán naozaj funguje a obidvaja sú konečne slobodní, Joy si s hrôzou uvedomí, ako nepripravená je na to, žiť mimo štyroch stien malej izby a byť svojmu synovi oporou aj v skutočnom svete. Ich izolovaný svet sa naraz rozšíri a ako malý Jack, pre ktorého je všetko nové a neuveriteľné, tak aj Joy sa musia naučiť, ako žiť v reálnom svete... (Continental film)

zahadum

Film ktorý mal dve roviny...predtým a potom....a obe boli stvárnené na jednotku ! veľmi smutný a miestami až brutálne krutý pohľad na človeka a jeho trápenie. ()

adriane9

Jeden z těch druhů filmů, které se neskutečně špatně hodnotí. Námět i zpracování je výborné, herci excelovaly ve svých rolích ačkoli zahrát tuhle srdcervoucí roli muselo být velmi těžké. Nedokázala bych přečíst knižní předlohu, protože na tuhle psycho situaci přiznám se prostě nemám koule a i ve filmu jsem musela určité pasáže přeskočit. Nechci to vidět znova a bylo to výborné. Asi tak. ()

Košoun

Předlohu jsem neznal, ale film mě po emoční stránce naprosto dostal. Ten kontrast stísněnosti v místnosti a následné "svobody", která může být víc stresující než samotné vězení, je dokonalý a tvůrcům se ho podařilo skvěle přenést na plátno. Oscar pro Brie Larson je skutečně zasloužený, stejně tak Jacob Tremblay byl skvělý. Skvělá kamera se projevila hlavně v první půlce v pokoji - člověk by neřekl co vše se dá v malé místnůsce natočit. A plusové body za to, že to není prvoplánová citová vydíračka, kterou se to mohlo mrknutím oka stát. ()

Saur.us

Skvělé, citlivé, dojemné a v jednu chvíli neuvěřitelně napínavé! Úžasný J. Tremblay a jeho pohled na svět za zavřenými dveřmi. Vynikající adaptace románu, který jsem zrovna naklikal na eshopu. ()

ink flo

U tohoto filmu jsem dal na rady a nic si nezjišťoval o ději. To bych poradil i vám, prostě je to dobrý - řekněme že je to o jednom malém klukovi a jeho tak trochu jiném světě. V pár momentech jsem byl napnutej podobně jako nedávno u Victorie, prostě nervák a doják dohromady. Jo a hlavně se NEDÍVEJTE na trailer (a ani si nečtěte popis děje na csfd), teď po shlédnutí jsem se na něho podíval a demence stříhačů opět pokořila další level, protože kdybych ho viděl před filmem, tak moc nechápu, proč se na něj vůbec koukat, protože 90 procent spoilerů a zajímavých momentů je tam nasázených... ()

KNTRFKT

To se takhle jednou v neděli necháte vylákat ven z pokoje na líbezné volání té zločinecké korporace Cinestar, jež hlásá "lístek za pade". Než se stihnete proklikat na jejich stránku, zjistíte, že už je většina promítání kompletně nachcaná, ale Room ještě ne, tak dobrý. Přijdete tam a myslíte, že tentokrát z vás tu kůži nestáhnou, jenže pak dostanete žizeň a jelikož jste přijeli autem a nechcete přijít o zuby, koupíte si to vyjebaný Nestýčko. Říkáte si: "no jo, tak tě zas dostali, to bude aspoň za 40 Kč". Jo a ono HOVNO! Na kase se objeví 59 Kč!!!!!!!!! A aby toho nebylo málo, jakožto člověk s rozvinutou demofobií si proženete kulku hlavou, jakmile vyjedete eskalátory. Každopádně film to byl vskutku na úrovni, člověk se na chvíli odprostil od zajeté klasiky typu uřízlých čuráků, nevtipných vymatlaných kokotských emogayů a jednou taky nemáte chuť přetáhnout si třeba kůži ze zad přes hlavu. Jediný, co mě vysíralo byl ten idiot vedle, který se rozhodl přijít se do kina navečeřet. Room sice začne ztrácet v druhé polovině tempo, ale konec to bohatě vynahradí. Navíc záhřev u srdce vám zaručí ten kluk, kterého taky jednou nevybrali z řady uslintaných choromyslných halywůdských zmetků a který teda předvádí "po piči výkon".Víc takových filmů a míň HITMANŮ a FANTASTICKÝCH ŠKVAREK. ()

Wargoo

Vynikajúca dráma ! Síce autorka uvádza, že sa nenechala inšpirovať konkrétnym reálnym prípadom, my však vieme, že na svete sa pár podobných nájde... človek ani nemusí chodiť ďaleko, stačí sa pozrieť za rakúske hranice. Najväčšie tromfy má režisér v podobe skvelého scenára od samotnej autorky, a fantastického Jacoba, ktorý najmä vizuálnym herectvom, a hlasom, ktorý nás sem-tam sprevádza obrazom dokonale dopĺňa paletu hereckej mozaiky obrovských mien a nestráca sa ani na sekundu. Brie Larson je rovnako skvelá, postava uveriteľná, a scény s matkou Joan Allen sú pre filmových kajšmentke. Pri 2-3 scénach som predýchaval hrču v krku, nespočetne veľakrát som sa prichytil, ako mám ruku z celej sily zovretú napätím... aj to sú "príznaky" fantastického dramatického zážitku ! Vrelo odporúčam. Ak mohli byť v minulosti nominované deti vo veku 8-9 rokov, prečo nie Jacob? Scenár je už samozrejmosť (aj keď u akademikov človek nikdy nevie) 5***** , po všetkých stránkach dokonalé ! 85,729% ()

Ivua

Vaau, tak toto bolo neskutočné, za mňa asi najlepší film roka. Knihu som síce čítala pred štyrmi rokmi, no stále si detailne pamätám ten dych vyrážajúci príbeh a nával rozličných emócii pri jej čítaní.. človek by si až myslel, že niečo tak dokonalé a skutočné sa snáď ani nedá zadaptovať, ale Izba to dokázala na plnej čiare! :) Jackov vymyslený umelý svet, ktorý pre neho vytvorila vlastná matka je vo filme rovnako ohromujúci ako v knihe, jeho pohľad na realitu (tú nepravú) je vykreslený myšlienkami podanými unikátnym detským jazykom "knihového" Jacka, čo filmu len pridáva na úžasnosti. Jack bol úplne ako vypadnutý z mojich predstáv a mimochodom, mimoriadne talentované dieťa, dúfam, že sa ešte niekde objaví. :) ()

cmuchalprvni

Možná, že kdybych měl za sebou četbu předlohy, nebudu zdaleka tak kladně hodnotit film. zaujal mě velmi originální námět. Zajímavě poetické vyprávění z perspektivy pětiletého dítěte. Trailer jsem před zhlédnutím neviděl, čekal bych od příběhu i nějakou brutálnější scénu. Při samotném úniku z "místnosti" mě celkem překvapilo, že se udál tak snadno a "Čert" hloupě dítě nechal na ulici a po střetnutí s náhodným kolemjdoucím se ho ani nesnažil nadále honit. Při scéně, kdy se malý Jack vymotá z koberce a je paralyzován náhlým množstvím vjemů, byť hledí jen na oblohu a dráty elektrického vedení, jsem nedýchal a vnímal jen svůj tlukot srdce. Tak intenzivní empatické cítění s hrdinou už se mi u filmu dlouho nestalo. Spisovatelce/autorce scénáře bych vytkl nerealisticky až příliš rozvinutý jazyk malého Jacka, na fakt, že mu je pět let podle mě by sám ze svého přesvědčení neřekl věty typu:„Podstata mé síly je v mých vlasech“ či „Nikdy už to nedělej,“ (po pokusu o sebevraždu) nebo „Pokoj není pokojem, když nemá dveře.“ a další slovní spojení, které si nyní už nevybavím. ()

owwidius

Z cista jasna super filmik. A nevedel som dopredu o nom vobec nic, takze o to prijemnejsie prekvapenie. Odporucam nepozerat trailer. Skvely napad aj skvele spracovanie, od prvej minuty. Super kolko roznych podnetov na rozmyslanie ponuka, az sa mi zdalo, ze sa az zbytocne chcel dotknut kazdej z nich. Hlavne ta 3. stvrtina filmu sa mi pacila o trochu menej, ako inak vynikajuci zvysok. U mna 9 z 10, ale za ten pocit po skonceni jednoznacnych 5 brmbolcov. [#46/2015] ()

Rockerman

Ne, že bych byl úplně zklamaný, podobný průběh jsem čekal, ale přece jen jsem se tu a tam podíval na hodinky nebo poškrábal po hlavě a to by se při filmu s tak přitažlivým tématem stávat nemělo. Svou sílu má hlavně ve druhé, " svobodné " části, kdy se psychické trauma čekalo spíše u 5ti letého chlapce, než u jeho dospělé matky, ale logiku to má. Jack za svůj krátký život nepoznal nic jiného než ten svůj " rům ", televizi, stropní okno a " otce ", kdežto jeho máma po nabyté svobodě neví, co s ní. Dobrý film, který bych viděl tak na 70%, ale dávám jen tři *, protože nuda se občas vkradla. ()

bery71

Místy parádní thriller i dobře milé a dobře odpozorované scény a repliky. Pak ale zase velké sázky na jistotu, hlášky na první dobrou a trochu křeče. Dějově film nepřekvapí a nenabídne víc než trailer. Určité záběry a scény mi připomínaly klasické hollywoodské postupy a nedovolovaly si myslet, že koukám na nějakou nezávislou indie pecku. Hlavní role jsou ale vyvedeny velmi dobře a pro mě i uvěřitelně. První polovina celá za 5, ta druhá občas za 4 a občas taky za 2 hvězdy. ()

figliar

Veľmi zvláštny film. V podstate sa v ňom až tak veľa neudeje, teda čo sa týka prvej polovice, ale aj tak pomerne drží v napätí a divák čaká až do konca, čo sa stane s Joy a Jackom. Film však ťaží najmä z psychologickej hry na diváka a z hereckého výkonu Brie Larson a Jacoba Tremblaya. Aj keď sa mi film páčil, druhý krát by som si ho nepozrel. ()

skipercak

Filmove umenie v akcii. Vyborny film bez naznaku nejakeho klise. Je neuveritelne ze v dnesnej dobe mainstreemu dokazu dvaja herci (jeden z nich nema ani 10 rokov) plne nahradit 200 milionovy rozpocet aby ukojili niekolko filmovych dusi. ()

Lyžař

Srdceryvný příběh :-( nikdy by tohle nikdo neměl zažít. Jenže lidi jsou sv*ně:-( jedno špatné rozhodnutí a z života je....... uvěřitelné výkony herců, silný příběh, hudba která neruší... ()

BOURQUE

Neskutočne silný vizuálny šok na ľudské telo, psychiku a najmä na to najcennejšie – na ľudskú dušu. Pozadie príbehu tvoria skutočné udalosti - to je asi pre každého jasné, a ja by som to teraz nechcel nijak detailne rozobrať. Osobne si myslím, že L. Abrahamsonovi sa podarilo natočiť film, ktorý je vo svojom žánru výnimočný tým, že obsahuje čo najmenej „klišé“ momentov (ospravedlňujem sa za výraz). Najväčšiu silu (logicky) však film má vo výkonoch B. Larson (zaslúžené najväčšie ocenenie) a iba desaťročnej J. Tremblay. Z vedľajších postáv je najvýraznejšia J. Allen. Veľmi ma prekvapuje, že J. Tremblay nedostal nomináciu na Oscara – pýtam sa, je to iba za to, že má 10 rokov? Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (viac)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016

14.01.2016

Letošní Oscary budou duelem Revenanta se Šíleným Maxem. Výlet do divočiny s DiCapriem sesbíral dvanáct nominací a našlapaná jízda s Hardym deset, ze zálohy přitom útočí Marťan se sedmi a Spotlight,… (viac)

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Po bizarním a ceněném Frankovi se irský režisér Lenny Abrahamson pouští do další netradiční látky. Adaptuje ceněný knižní bestseller Emmy Donoghue s lakonickým názvem Room (česky vyšlo v roce 2011… (viac)