Horná Dolná

• Česko Horná Dolná (festivalový názov)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

mikla

Velmi príjemné prekvapenie..dávka skvelej oddychovej zábavy..pri tomto si človek oddýchne po ťažkom dni v práci viac ako pri otrepanom Búrlivom víne či neatraktívnych Divokých konoch... ()

Bufty

Skvela davka jednoducheho humoru.V poslednej dobe najlepsi slovensky komedialny serial.A Pomajbo moslimsky kamionista...tento diel bol zatial najviac.Nechapem tu drsnu kritiku a 47% je zalostne malo.Mozno sa treba proste uvolnit... ()

xmaster22

Polnišová má už najlepšie obdobie "slávy" za sebou. Už ma nebaví pozerať sa na ňu. Prvý diel bol veľmi slabý, no trošku sa to zlepšuje, a po troch dieloch môžem povedať, že je to pozerateľné. Aj keď tie hlášky, ktorými chcú byť vtipní sú už hrozne otrepané a zasmejem sa možno raz pri celom dieli, no na slovenské pomery je to celkom fajn seriál na zabitie času. ()

mikinko51 odpad!

Už pred pár dňami som videl úryvok z tohto "diela" ale len pár minút. Včera som si len tak zo srandy toto prepol, reku dám tomu šancu. Cca 15 minút som to vydržal a potom som bol vyslobodený reklamným blokom (na ktorý som sa už tak dávno netešil ako včera). A musím priznať, že ten reklamný blok mal väčšiu umeleckú hodnotu a dokonca bol aj vtipnejší ako tento "komediálny seriál". Celkom by ma inak zaujímalo, či si tvorcovia po sebe to čo natočia aj pozrú, ale skôr je to tak, že len zhrabnú prachy a to je asi tak všetko čo ich zaujíma .... Ale by som to teda zhodnotil - bolo to 15 minút totálnej nudy a trápnosti, kde aj naša 20 rokov stará kazeta zo stužkovej je neskutočne vtipná. Nemalo to ani hlavu, ani pätu, chýbali tam domixované výbuchy smiechu, lebo ja som teda skutočne vôbec nechápal, kedy sa to mám smiať a že čo to má byť akože vtipné. A od hercov, ktorí dokázali občas urobiť aj dobrý humor som teda čakal oveľa viac ... ()

Bassko

Možno to nie je až také vtipné, že by si to tie 4/3 hviezdy právoplatne zaslúžilo, no osobne to považujem za celkom podarené dielo slovenskej tvorby. Veď my vlastne už v tých televíziách nemáme nič dobré, všetky sračkoidné sprostosti idú ako cez kopirák a presne z tohto dôvodu dávam takéto hodnotenie, konečne niekto odbočil od tých hrozných nekonečných, bezduchých a bezcieľnych seriálov typu búrlivé víno, chlapi neplačú, panelák a neviem aké ďalšie seriálové stoky. A taktiež to má príjemnú, oddychovú atmosféru a aj keď to nie je stále vtipné, niečo na zasmiatie alebo aspoň na milý úsmev sa tam nájde. ()

gramofonix

Tak som dal ** po zhliadnuti 4 dielov. Cakal som, ze sa to nejako zlepsi, ale z mojho pohladu su tam dost nevyrovane herecke vykony. Ma to potencial, aby to bolo lepsie, ale je to take umele, nasilu ako skoro vsetko nove co sa dnes nataca. Hmm, uvidime, este po par dieloch ci sa to zlepsi alebo nie, ale skor si myslim, ze nie. Skoda, mohlo to byt lepsie. Moje sympatie/ nesympatie : (+) Polnisova, Sklar, Majesky, Kozka, Sladeckova (-) Brajercik, Kubovcik (+/-) Sebova,Heriban, Landl ---------------------------------------------------------------------- Takže po zhliadnutí 8 dielu dávam 3* , nie je to až také zlé, alebo som si nato proste zvykol. Ale tá úvodná skladba od "Kuka" je super. Uvidíme čo príde na jeseň. ()

papez12

Clovek si chce v pondelok po vikende po robote doma vecer oddychnut pri telke a toto je docela vitany sposob ako si v pohodicke oddychnut a dokonca sa aj pobavit. O tom co tu pisu na csfd "odbornici" tak to je zumpa, ktora by mala byt ignorovana, pretoze je lahke hodnotit nieco co tito "experti" ani nevideli, ale vidia ze slovenska produkcia, temu a to ze je to popularne, tak len z principu HATE. O tom, ze to kopiruje Troskove Slunce Seno to sa ani netreba bavit, dokonca aj niektore pesnicky zo slunce seno su tu pouzite, je to skoda ze nedozeme vyprodukovat nieco originalne, ale musime vsadzat na klasiku (ktora sa na csfd aj tak netesi oblube). K obrovskym pozitivam by som priradil to, ze to nie je ziadna romantika, ani vyslovena traposina, mojsejovci a podobne, ale ide o komedialny serial, z dedinskeho prostredia kde si divak nemusi lamat hlavu s tym ze koho vlastne miluje Diego a koho Emanuela. Jednoduchost, az detinska naivna sprostost pri niektorych scenkach, docela v poriadku obsadenie - to je proste pozeratelny pocin. Dalsi obrovsky poklad tohto serialu su Sklar + Heriban !!!! Snad to nespackaju a aj ostatne casti budu taka pohodova oddychovka pri telke. ()

tomuleee

Já se bavím každým dílem. Co bychom od komediálního seriálu v pondělí večer čekali? Já nečekám nic a občas se i zasměju. Bystro, rapidečka, nádherná Šebová no 100% a poserte se všichni intelektuálové :D ()

MrDuri

Príjemný vtipný seriál, ktorý na našich obrazovkách rozhodne chýbal. Kvalitné herecké obsadenie a krásne prostredie malebnej slovenskej dedinky. Ktovie ako si povedú ďalšie série, verím, že si udržia kvalitu tej prvej. ()

janci351

GeorgieMT82 to vystihol úplne presne: Keď sa opica pozerá do zrkadla a vidí tam opicu, čia je to vina? Je to vina zrkadla, či vina opice? ()

glaybass

Seriál hodný slovákov a taktiež čechov. Musí to byť o pití, jednoduchých dialógoch, jemných nadávkach, musí tam byť škodovka, opilci a nejaká tlstejšia žena, aby sa v tom každá rodina našla. Bravó.. Prestali sme na chvíľu točiť filmy o tom aké to tu bolo za komančov a točíme to aký sme teraz, keď bývame v Bratislave a všetci ostatní za ikeou a avionom sú už dedina. ()

cartyci

Kameňak to ma tak ďaleko od seba ako oheň a voda.Slnko seno ako tak ale Babovresky tiež nie .Sranda ako na dedine.Kukova hudba super. ()

viper65

Námet síce nie je objavný ani nový. Humor je jednoduchý. Dej ujde, ale keď si uprostred epizódy odskočíte, nič sa nestane. Prostredie je pekné dedinské, no ja som z mesta. Postavy sú totálne zjednodušené... Problém? Pre „recenzentov“ možno. Ale pre mňa sú všetky tieto negatíva vlastne jedna dobrá správa za druhou. Tvorcom Hornej Dolnej sa podarilo vyrobiť niečo, čo si pozrie akýkoľvek divák – jednoduchý aj múdry, dedinčan aj mestský, muži aj ženy, tridsiatnici aj dôchodcovia, rodiny, váš sused a nakoniec i vy sami. Jednoducho, univerzálny produkt. A vymyslieť ho je umenie. Akurát namiesto cien kritikov prináša dobrý inzertný biznis. Natočiť tak kvalitný seriál je umenie – a dnes by ho mala robiť verejnoprávna televízia. Pre komerčné televízie je dôležité niečo iné: vedieť, čo očakáva najviac ľudí. ()

Herrydos

Je to zajímaví mix slunce seno a babovřesk se slovenskou osobitostí a humorem. Obsazení není co vytknout a je hodně podařené. Humor je někdy dobrý někdy horší ale do trapnosti zabředává jen zřídka. Horná dolná je příjemná komediální jednohubka u které se člověk pobaví pokud čeká že zde nic intelektuálního nenajde a jen se baví tohle ztřeštěnou vesničkou. 5* ()

Andreso

Pre mňa to je absolútne nezaujímavé, no chápem, že pre starších nad 40, ale aj pre niektorých mladých je to dobrý seriál. ()

MySch017

Po Susedoch konečne (pre mňa určite) niečo vtipné a na odreagovanie dokonalé. Herecké obsadenie výborné a kvitujem hlavne Peťu Polnišovú (ktorú osobne veľmi nemusím, o to viac ma v tomto kúsku baví) a úplná hviezda Dano Heriban tomu dáva ten správny šmrnc. Je mi jasné, že takýto druh zábavy nie je pre každého, ale ako sa hovorí: "100 ľudí, 100 chutí." ()