Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

heisy

Příliš korektní film na težce nekorektní téma. Z toho tématu se dalo vytěžit 1000x víc kdyby tvůrci měli koule. Kdyby to dělal Cohen, tak si z těch židů legraci dělat bude. A prostě nejde udělat černou komedii o Hitlerovi, kde se slovo žid řekne dvakrát. ()

borohub

Pro mě příšerné zklamání. Čekal jsem spíše něco ve stylu iron sky, bohužel jsem byl zklamaný. Za celou dobu jsem se asi jenom dvakrát pousmál, styl natáčení byl prostě dost divný a celkově. Parodie na pád třetí říše? Pro mě asi nejtrapnější část filmu, na YT jsou desítky lepších videí s touto tématikou a prostě tento nápad už není ani trošku originální a aby pobavil tak musí opravdu stát za to. No nevím. Chápu že kdyby to bylo politicky nekorektní tak se sluníčka totálně poserou, kór v Německu kde tyto témata jsou dost citlivá, ale zase nějaká autocenzura to zabila. 20% ()

PAVLIS

Rozvleklá, trapná a nevtipná poloamatérština, u které jen matně tuším, co jí chtěli tvůrci vlastě říct, protože někdy po první třetině jsem přestal téměř vnímat a jen se těšil až to skončí. Měl jsem to radši rovnou vypnout. ()

SAINTS

A je tu zas je typicka komedia,ale ma hlbši presah a skryva rozlične formy humoru.Herec Oliver Masucci stvarnil Hitlera presvedčivo a svoju rolu zbytočne neprehrava.Mystifikacia na konci bola až priliš prekombinovana,6/10 ()

soviczka

Než mi došlo, že se nedívám na žádnou absurdní komedii, skvěle jsem se bavila. U scény, kdy Hitler popisuje současnou německou politickou scénu jsem se smála nahlas. Pak mi postupně začal úsměv lehce tuhnout... Je naprosto děsivé sledovat, jak Němci frustrovaní imigrační vlnou a dalšími problémy dnešní doby s Hitlerem sympatizují. Jak s nimi manipuluje a získává je úplně stejným způsobem, jako tomu bylo kdysi. A vy se jim vlastně ani tak moc nedivíte a to je ještě děsivější. Naštěstí pak dostanete "pár facek" od vyděšené babičky, která Hitlerova zvěrstva jako jediná zažila, a z jakýchkoliv sympatií se včas proberete. Co ale bude jednou, až všichni zbylí pamětníci vymřou...? Hitlerovy zločiny nesmí být nikdy zapomenuty, jen tak se vyhneme opakování historie. Jinak film samotný byl dobrý až na ten ultra mega super překombinovaný závěr a další hvězdu strhávám za to polidštění Hitlera. Ufff, teď si musím dát něco na odlehčení... ()

ostravak30

Hledáte-li na večer černou komedii, je tohle ta správná volba. Opravdu jsem nečetl knihu a nemohu tedy srovnávat, ale co víc dodávat, že se skutečně jedná o silně černý humor. Bohužel okem nezaujatého diváka musím říct, že tvůrci nejenže parodují celou řadu věcí a zajímavostí z jejich země, ale také politiků a to včetně Angely Merkel. A jejich kritika je silná natolik, že už skoro přestává být vtipem a pohybuje se na hranici silných urážek, nicméně to kvituju s povděkem. Tvůrci ale také, prostřednictvím Adolfa kritizují poměry v současném Německu a bez ohledu na názory skutečného A. H., ten filmový má v celé řadě věcí pravdu. Myslím, že by nebyl jediný člověk své doby, který probudit se dnes, asi by nestačil valit bulvy. Není to tedy jen černá komedie, nad některými věcmi diváku zůstává stát rozum, jak moc jsou pravdivé. Autentické reakce lidí z ulice a jejich názory na současnou Německou zemi a to co, s ní Angela Merkel zvládla provést, jsou pak už méně vtipné, o to více ale smutné. Takže znovu - není to jen černá komedie, je to černě zarážející komediální výpověď o současném Německu a Evropě jako takové. Trochu se divím, že film byl nominován na Evropskou cenu, bez pochyby ale správně. Takových film bychom ale v Evropě potřeboval víc. Bohužel je dnes jen málo takových, kteří se nebojí podobnou výpověď poslat do Evropy, ve které se o některých tématech veřejně nesmí mluvit, stejně jako se nesmí veřejně říkat některé názory. Nepřipadá vám, že tohle už tady jednou bylo? Třeba právě za Hitlera? ()

Sharleen

Vydarené, s celkom presvedčivým vodcom v hlavnej úlohe. Hitlerove myšlienkové pochody stáli za to... napríklad zhodnotenie súčasnej nemeckej politickej scény: Vedenie krajiny momentálne patrí ťažkopádnej žene, ktorá ma vyžarovanie ako smutná vŕba, táto matróna... alebo: Dnes vedie SPD tento roztrasený puding a staromódna vykŕmená sliepka. Jedinou útechou je čudná strana Zelení :)) Čo až také vtipné nie je, že mnohí Nemci (a samozrejme sa to týka pomaly celej Európy) zaplavení migrantami, sú stále ochotní pokladať Hitlerovo pokrivené videnie sveta za spasenie nemeckého národa. ()

Hemlock

Ja, näturlich, tento film je pořádným zrcadlem dnešního Německa, no vlastně již celé Evropy a ta novodobá katastrofa starého kontinentu, tedy tlustá píča Makrela, by si jej měla každý den pouštět k snídani... Když tedy nebudu brát v potaz veškeré to zlo spojené se sluníčkáři, migranty a milovníky ovčích řitních věnců ve jménu proroka, jedná se o dobře natočený kousek, který je více satirou, než-li komedií. Masucci se do role Führera vžil skvěle, já se dobře pobavil a to i přes to, že film je až mrazivě aktuální, což je důvod k zamyšlení. Rovněž jsem rád, že našim západním sousedům stále ještě nedošel smysl pro humor - jejich trpělivost bych chtěl mít... ()

Nathaniell

Na to že jde o satiru, se zároveň jedná o obdivuhodně střízlivý názor. Opravdu lze říct, že kdyby se Hitler měl skutečně vrátit zpět, vypadalo by to takhle... ... Jistě, nějaká ta nadsázka nechybí. Ale není jí moc a není na škodu. Takže proč ne? Celkově je příběh extrémní, extravagantní a... jaký by měl vlastně jiný být? ... Budu ho chtít vidět znovu a doporučím ho dál, stojí za to... ... Rozsah hodnocení vidím absolutní: Pochopím jak plnou palbu, tak odpad. Opravdu, chápu, že ten film může kdekoho pohoršit. Já však dávám to první zmíněné... ... 5* ()

nemer

A. H. je sympaťák ( v tomto filmu). Vyzdvihnout lze, podobně jako v knize, kritiku soudobé skomírající a bezzubé civilizace. V kontrastu s hlavním hrdinou ještě více narůstá sliz a bezpáteřnost celého našeho politického panoptika. Souhlasím s předzávěrem filmu, že Hitler je v každém z nás, i zvěrstva 2. sv. v. primárně utvářeli ochotní průměrní, tzv. obyčejní lidé, kteří se podíleli na budování Říše, stejně jako kolaboranti různých národností včetně naší. Ale lidé milují a zřejmě nikdy nepřestanou zbožňovat možnost svalit vinu zásadně na někoho jiného. Nepochybuji, že se AH vrátí zas, je naší biologickou podstatou. Za moralizující vztyčený prstík v závěrečných titulcích hvězda dolů. Kniha je mnohovrstevnatější, ale film se také povedl. Pokud by se dnes objevil člověk typu AH, člověk s konzistentní vizí, vsadím boty, že by ho masy opět s nadšením následovaly. ()

Jadro

Brilantne podaná "predtucha" doby. Po každej stránke minimálne dvojzmyselné. Škoda, že do filmu použili ani nie 40% pôvodných materiálov... ()

Stumbleine

V závěru se film klasicky začal ohánět sofistikovanou protinacionalistickou agitací, která se vám v podstatě snaží říci; "Ano, situace v Německu a v celé Evropě je sice vážná, ovšem vy se necháváte hloupě ovládat vlasteneckou a xenofobní rétorikou", neboli, " Akceptujte situaci takovou, jaká je, a nedopusťte radikalizaci společnosti".... Abyste pochopili, proč podobný nátlak dobroserů odmítám, přijeďte se podívat k nám na Sokolovsko, kde se počet ghett za posledních deset let ztrojnásobil, a kde stačí otevřít okno na ulici a už slyšíte neandrtálské skřeky cikánských asociálů. . Rok od roku je to horší a situaci nedokáží řešit jak pravicové, tak i levicové vlády. Čili i vy - "uvědomělí" voliči liberálů a všemožných dobroserů, jenž bydlíte v prozatím nedotčených krajích a městech, také přispíváte k tomu, že se celé západní Čechy pomalu ale jistě transformují v jedno obří Maroko s Bangladéšem dohromady. Díky ! ** hvězdy jen za Olivera Masucciho ()

pafka

Kdyz uz extremni napad, pak bych ocekaval i to same po deji. A nic takoveho se nedeje. Nejaky velky napad, scenaristicky vykrik, to rozhodne neni. A mozna ze i vim, jak film vzniuknul. Nejdriv dokumntarni rozhovory a pak celovecerni film. Ale je to, az na par zajimave saticickych chvil, prazdne. ()

papuchalk

Těžko se to řadí do konkrétního žánru. Nikdy bych si nepomyslel, že by mi zrovna tohle mohlo někdy vadit, většinou mě žánrová nevyhraněnost potěší, ale tady u toho filmu strašně dlouho nevíte na co se vlastně koukáte, a tedy jestli se tomu máte smát, nebo spíš dumat. Je to něco mezi sci-fi, mystery, a říznuté nekorektníma scénkama Saši B. Cohena. Často se střídají scénky nahrané podle scénáře, a scénky natočené jen tak na ulici, a celkem to ruší ve sledování. Proto bych film nemohl většině lidí doporučit. Ale pro fans Ády, kteří se rádi podívají na kterýkoliv film o něm, je to must see, protože je tam hodně zajímavých věcí k zamyšlení. Ono je vlastně jedno jak ten film dopadne, podstatné je to zařazení Hitlerovo postavy do současných situací. A najednou ta jeho postava nevypadá tak strašně jako doposud. Dokonce bych řekl, že to je první film, který neukazuje Hitlera jako totálního magora, ale naopak, spíš ti ostatní okolo něho vypadají jako magoři. Jen ten holocaust opravdu není vtipný. ()

srolyma

Fenomenální návrat muže s nejslavnějším podnosním knírkem na světě (ne toho s buřinkou, toho s ulízanou patkou). Boratovským stylem nám (většinou) bez obalu ukazuje, jak je Evropa momentálně v prdeli. Žádný div, že opět strhává davy, když má ten kluk knírkatá sakra recht. Bez těch pár trapných minut v závěru by to nejspíš smutná vrba Anděla nepustila do kin, takže to lze odpustit. Spíš mrazivě přesné než třeskutě vtipné, ale pár dobrých hlášek se taky najde. ()