Mestečko Rose Creek neustále ohrozuje banda lotrov bezohľadného priemyselníka Bartholomewa Bogua (Peter Sarsgaard), ktorý sa v honbe za ziskom nezastaví pred ničím. Zúfalí obyvatelia pod vedením Emmy Cullenovej (Haley Bennett) sa rozhodnú požiadať o pomoc siedmich mužov, pre ktorých rovnako ako pre Bogua nijaké zákony neplatia. Nesúrodá skupina pištoľníkov, hazardných hráčov a nájomných lovcov sa podujme nevinných ľudí ochrániť a zastaviť Boguove vyčíňanie. Počas príprav na rozhodujúci súboj si títo siedmi najatí žoldnieri postupne uvedomia, že v tomto prípade pôjde viac ako o peniaze. (Forum Film SK)

dopita

Kdybych to bral jako film, kterej není remakem klasiky, tak to vlastně není uplně špatnej biják. Sice by potřeboval trochu zkrátit, ale jinak je to solidní, průměrnej western. Původní film je samozřejmě stokrát lepší, v porovnání s ním působí tento film nedodělaným a jednoduchým dojmem. Akorát nechápu, proč museli tvůrci ze sedmi statečných udělat guláš splácenej ze všech možnejch ras: černoch, mexikánec, jakejsi žlutej asiat a indián. Kdyby tam tvůrci nacpali třeba ještě ET mimozemšťana, kterej by se v dojemnej chvilce Denzelovi svěřil, že je řiťopich, tak by mě to snad ani nepřekvapilo. ()

SpaceOdyseus

Je to prijemne klukovske. Presne ty trademarky, ktere jsem mel rad jako kluk, davkuje Fuqua opravdu poctive: neohrozene a spinave hrdiny, sverepe pohledy, holky v nesnazich, kolty, kone, litry whiskey, prestrelky. Ale proc to ma proboha pres dve hodiny? Akce je sice fajn, ale neni natocena az tak moc zajimave, aby nezacala po nejake dobe nudit. Takze jsme dostali dobry soucasny update klasickeho westernu. Ale priste si radsi pustim tu klasiku. ()

Litvicek

Strašně tuctové a obyčejné. Kromě akčních scén nic moc nevyčnívá a nebo jednoduše nefunguje, jak by fungovat mělo. Jinak řečeno, kdyby tam nebyl Denzel a jeho herecký úm, pak bych se na to asi ani nepodíval. Dost zbytečných řečí, dostávám hlad. ()

Zmrv

Já jsem celkem mile překvapen. Scénářem a režií to na starou verzi jednoznačně nemá, obzvlášť sedm hlavních postav tentokrát k srdci moc nepřiroste a jejich smrt moc nezasáhne. Na druhou stranu to zachraňují herci, od veteránů Denzela a D'Onofria, přes Hawka a Pratta, až po nepříliš známého Sensmeiera. V čem naopak tato verze nepřekvapivě dominuje, je akce. Obě přestřelky jsou vizuální pochoutka. Remake to je zbytečný, ale díky bohu ne ostudný a já si to celkem užil. 65% ()

Ripley

Zrealizovat remake původních Sedmi statečných-klasiky a kultu westernového žánru bylo sice odvážné gesto rovnající se však sebevraždě.Navíc natočit to jako mainstream byla vyloženě hloupost.Špatný scénář,režie i herecké výkony.Nezachránil to ani můj oblíbenec Denzel,který zde hrál beztak jen z kamarádšoftu s režisérem.Filmu chybí věrohodnost,atmosféra a charisma postav.K sestavě sedmi jen ještě dodám,že mi tam chyběl muslimský pistolník s dynamitem kolem pasu.Fakt jsem trpěl! ()

MatoFILM

Super casting. Ostatné je len priamočiary western s krásnou kamerou a luxusnou prestrelkou na konci. Scenár a hlavne chémia medzi postavami slabá, čo je teda od tvorcu True Detective docela sklamanie. ()

kill-tec

Přestože si se svým starším bratříčkem bohužel v ničem nezadá, špatně natočenej western to rozhodně není. Bohužel v tom chybí ty emoce a duch jejího předchůdce. Doslova mě deptá, leč nejsem žádným zarytým rasistou, složení oné slavné pistolnické sedmičky - černoch, pár bělochů, mexikánec, asiat, indián... ach ty americké filmové zákony. Přesto si pár z nich zamilujete - vtipkující Faraday nebo tlusťoch Horne, a dokonce i toho indoše s lukem. Někdy se na to určitě podívám znovu, protože westernem jsem byl odkojen a Fuquův snímek nestojí za hození mezi odpadky. Slabší ale zasloužený 4* ()

Danken

7,5/10 Solidní zpracování klasiky pro nové generace. Akorát ten záporák stál za starou bačkoru. Calverovi nesahal ani po kotníky. ()

Strandmon

Nechápu proč tento za mě povedený remake nemá aspoň přes 70%.. Fuqua už je pro mě sázka na jistotu, a jsem ráď že se tak velké události jako je remake 7 statečných zhostil právě on. Téměř celou dobu a to i přes delší stopáž mě tento snimek bavil a překvapoval. Noví herci fungovali naprosto skvěle a akce byla více než dobrá, takže když to shrnu , rád jsem si zavzpomínal ma tuhle starou žánrovku. ()

Lefty86

Tak to by šlo, původní Sedm statečných je pro mě snadno zapomenutelný western ze 60. let. Tohle se povedlo, žánr je téměř mrtvý ale občas se něco vydaří a tenhle "remake" k tomu patří. Jako skoro vždy musím souhlasit s Elmariachim a hlavně Figuskem. Postava "Sama Worthingtona" :-D je výborná a skvěle zahraná. Ano, já si myslel celou dobu že Chris Pratt je Sam Worthington. TVL vždyť ty dva jsou jak dvojčata :-D ()

peetriss

Svižný western s bouřlivým finále na jedno podívání, který nijak neuráží. Stojí na sympatickém obsazení a padá na souvislosti s klasickým originálem, k němuž se hlásí. ()

Prochy38

Jsem rád, že se to nepokusilo ani v jediném dohnat nebo snad napodobit originál. O to lepší jsme měl z toho po delší době kvalitního westernu dobrý pocit. Super sestava. Vtipné, akční, nenudilo ani chvilku. Líbilo hodně a jsem za to, aby se točily další a další podobné filmy. Vůbec mi nevadí, když to chytne název nebo vzor v něčem, co za to stojí, jen ať se to nesnaží trumfnout. ()

Asmodin

Je to moderní, je to zajímavý a když už nic jiného tak je to nadupaný zajímavým obsazením. Nemohu porovnat s původní verzí, protože ta mě nedokázala zaujmout natolik, abych to dodívala do konce. ()

filipvrbik

Jak může dopadnou pokus o natočení remaku k neslavnějšímu z nejslavnějších (a nasadit ho navíc v září) ? Fiaskem- a chyba lávky. Nových sedm statečných je brilantním remakem staré klasiky, nechybí nic- napětí, akce, skvělá kamera a obraz, střih, úžasné herecké obsazení v čele s fenomenálním Denzelem Washingtonem. Člověk by řekl , že notoricky známý příběh bude minimálně nudný, ale ani minutu jsem si neoddechl. Anakonec konec skvělý- všechno skvělé...nejlepší remake (hlavně proto, že opravdu remake a ne jiný film) všech dob...viděno v kině...98% (jo a vlastně, kdo neví už původních 7 statečných je remakem sedmi samurajů) ()

Jaro_slav

Je to remake. Dobrej, ale furt jen remake. Fuquův Equalizer je tak přehnaně cool, až se stal jednim z mejch nejoblíbenějších filmů. Tady ale Denzelova póza vyrovnávače moc nefunguje. A hlavní hrdinka je prostě moc hezká – a to furt. Vůbec se to do filmu nehodí. Proto tolik vynikne nadčasovost předlohy. V kontextu současný tvorby čtyři rudý, při srovnání s předlohou jen tři. ()

Mikino00

Scenáristická katastrofa, kde je vše přehnané a postavy vedou nesmyslné a prázdné dialogy zasazené do nepříliš smysluplného děje. Herci nemají co hrát, film postrádá jakýkoliv vtip a jediná pořádná akce je až závěrečná přestřelka. Do té doby dostaneme nudnou výplň, která nám postavy nijak blíže nepřiblíží a rozhodně to nezachraňují ani proporce Halye Bennett. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (viac)