20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

Ayax

Áno. Dobre zmáknuté, Mark stále lepší, ale who is Dylan O´Brien uvedený ako druhý ? Každopádne doporučujem skuknúť. Určite neznudí. ()

KraLuban

Navzdory řadě mých oblíbenců (Wahlberg, Hudsonka, Russel), velmi dobré druhé části vlastně jen průměrný film. Příběh je příliš dokumentární, žádná velká zápletka nebo vývoj se nekoná - hrdinové přijedou, všechno se zmrší, stanice shoří. Nic víc, nic míň. Když vezmu jiný příběh s podobnou strukturou - Dokonalá bouře, tak tam diváka hrdinové zajímají a drží jim palce do posledního okamžiku a doufá. Tady si odškrtne, že obyčejní američtí hrdinové zaváleli a šli dom k rodinám. Na mě moc málo, na jedno dvě kouknutí ale stačí. 60%. ()

Al90

Asik jsem cekal neco vice,mozna jsem se spatne orientoval,protoze film hlavne tedy ta zajimavejsi cast je v noci,tudyz mi mozna uniklo spoustu informaci..mozna jsem chtel po svem oblibenci Markym Markovi neco vic,mozna film ma zdlouhavely uvod a cast,kde se pomalu ale jiste k ,,necemu,, chysta..Mozna..tomu filmu neco chybi.. Dlouho jsem se na film tesil a cekal,kdy ho budu moci zkouknout a vysledek je takovy,ze stacilo jedno vzhlednuti a vim,ze ve me temer nic nezanechal a vracet se k nemu nebudu..PS: To modleni na konci,to jsem se musel bohuzel zasmat a cekal jsem kdy Marky vstane a zacne zpivat ,,I want see more happy people,,..... Ostatne uzivatel Wacoslav1 to uplne presne tu vystihnul ,) ()

Yamatosan

Už dlouho jsem neviděl v jednom filmu tolik žánrových cliché - natočených a zahraných tak skvěle, že si jich ani nevšimnete! Hvězda dolu je hlavně za modlící scénu. ()

jizvoun

Dobrý film, akce, výbuchy, vše podle skutečnosti, ale prostře mi tam chybělo trochu víc té chemie mezi lidmi, trochu víc jsem si přál, aby se tam o trochu déle řešila ta následná vina bohatých parchantů, kvůli kterým to vlastně celé vzniklo. Trochu na mě u toho foukalo to americké vlastenectví, což je u tohoto filmu trochu zbytečné. Ale jinak na jedno shlédnutí vážně dobré. ()

Dumaru

Tak a konečne vyšiel dabing na Deepwater Horizon, na ktorý som čakal. Mark Wahlberg sľuboval s Kurtom Russellom v traileroch napínavý thriller, samozrejme v rámci normy, keďže sa jedná o film podľa skutočnej udalosti. Týmto sa nechcem dotknúť určite tých, ktorí túto katastrofu naozaj prežili ale ja som čakal od filmu viac akcie a prepracovanejšie detaily tejto katastrofy. Musím súhlasiť s kometmi podo mnou, plošina je v plameňoch ale poniektorí z členov tímu to vôbec neregistrujú, čo je dosť kuriózne a vymodlený záver nám neveriacim Tomášom tiež nič nehovorí. Dávam 3 hviezdičky len za herecké obsadenie, mne toto spracovanie nesadlo,,, ()

Mark1983

Film mě zaujal od samého začátku, ačkoliv je dobře zpracovaný, jehož téma bylo aktuální po celém světě stejně jako jiné i podobné mimořádné události, jenž si dokázaly získat svou absolutní pozornost. Myslel jsem si, že ve filmu bude i ta část oné události, kdy se snažili zastavit ropu unikající z mořského dna do podmořského prostoru, ale filmaři si vybrali jen tu část, kterou se ta celá katastrofa dala do pohybu. Avšak naštěstí je film natolik zajímavě zpracovaný, že divák ví, co bylo dál, a přesto mu to nevadí, ač o napětí není nouze. A podobně by se měl filmově zpracovat i teroristický útok na WTC 11. září 2001, i když se jedná o jiné téma, ale kdyby se děj filmu koncentroval na ty útoky, zřícení budov, záchranářské akce místo falešně podaných emocí jako ve filmu World Trade Center tak by to dopadlo alespoň stejně či podobně dobře jako s Mořem v plamenech. ()

durkes

Neviem, mňa toto efektné čudo vôbec nebavilo. Bolo plné zbytočných dialógov, obsahovalo veľa železa a ohňa na môj vkus. Pri porovnaní so staršími katastrofickými poctivými filmami neporovnateľne nudné. Mňa to neoslovilo vôbec. ()

zjs

Nejlepší katastrofický film, co jsem viděl. Opravdu povedené stavění kontinuálního napětí hrůzy, co ještě přijde. ()

Pavelkedar

Klišoidní katastrofický film hrubě ve stylu hraného dokumentu připomínající známou skutečnost zkázy ropné plošiny BP. Nic víc, nic míň. 2 a 1/2 *. Kdybych to neviděl, určitě bych o nic nepřišel......... ()

sRainer

Skvěle vystavěný film. Prolog vám dá na vědomí, jak hrozné to v tom hořícím pekle bylo a to bez jediného obrázku, stačí jen autentický hlas přešivšího. Rodinu hlavního hrdiny si zamilujete během prvních třech minut kdy se ukáže a to je dobrý zaklad pro další vývoj. A napětí budované tím že vy víte a oni ne může začít. Debatování o problému s cementem bych zkrátil na polovinu, ale jinak příjemná podívaná. ()

gatuso

Zajimavy inkurz do sveta hi-tech industry, musi se ocenit co vsechno clovek nevymysli aby trochu podojil maticku Zemi, ktera mu to ale zpravidla vrati zpatky. Finalni blow-up solidni, prekvapil vcelku svizny konec bez zbytecnych srdceryvnych a patetickych kudrlinek jak byvava u podobnych filmu zvykem. A jak psal verbal, zaverecna foto prezentace skutecnych lidi prozivsich tento pruser je na hony vzdalena tem co je hrali ve filmu. Si vsimnete jak byli ci jsou ti zamestnanci BP vyzrani... ()

Mrdada

nemam rad filmy podle skutecne udalosti,protoze vetsinou uz vite co se bude dit,takze to byva nudne a predvidatelne,ale tady me to prijemne prekvapilo,melo to spad a nebylo tam zadne velke prehnane hrdinstvi,vsichni se normalne chteli dostat pryc. ()

breebee

Dost působivé. Mám tyhle filmy ráda a ačkoliv tento asi úplně na špici nemá, jedná se o hodně slušný kousek. Bylo to opravdu šílené, jen mě mrzí, že jsem to nestihla v kině, protože tam by to bylo stokrát lepší. Mám ale opět velký problém s titulkama. Rozkoukala jsem to v Regiojetu a ty titulky tam vůbec nedávaly smysl, pak když jsem to dokoukávala doma, zjistila jsem, že ty jiné titulky říkají ještě něco úplně jiného. Takže ve výsledku tam mohli mluvit o čemkoliv. Jako anglicky umím, ale sorry, tuhle buranskou angličtinu s jižanským přízvukem fakt nedávám. Takže k tomu doporučuju anglický titulky. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)