20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

potok.009

Kde se mihne Mark Wahlberg, to se povede. Katastrofický snímek popisující skutečné události na vrtné plošině Deepwater Horizon v dubnu 2010 je tomu příkladem. ()

hujerita

Pecka Pecka a ešte raz Pecka. Užil som si to. Napätie, akcia a málo blbých kecov, ktoré som si ani v podstate nevšimol. Čakáte kedy to nastane, a to čakanie nie je vôbec nuda. Kurt v poslednej dobe VÁLÍ a Mark je tiež celkom v pohode aj keď je tam v podstate American Hero, ale fakt že my to vôbec nevadilo ma len prekvapilo a to veľmi príjemne. Pecka. ()

Cezar209

Katastroficka snimka zachytavajuca skutocnu udalost z roku 2010 na jednej z vrtnych plosin. kvalitne herecke zastupenie, trochu roztrasena kamera a strih mi uberali z pozitku takychto filmom spracovanych nametov. tym, ze sa za necele 2 hodky musime dozvediet vsetko...ma stopaz tempo a ide to ako z kalasnikova. v zavere trochu presladene, ale na jeden kuk sa da. ()

Dawar

Výborný film plný napětí, dobrých hereckých výkonů, kvalitní hudby a strhujících efektů. Musím pochválit i ideální délku a přímočarost filmu. Byl jsem příjemně překvapený. ()

lukas_flek

jo super plameny, spousta výbuchů, hrdinství v takovém množství, že o něj člověk zakopává a modlitba nakonec, přičemž v pozadí to ještě dovybuchuje. ufff podle mě citová vydíračka. obrazově to bylo ale pěkný. nemám tyhle hollywoodký onanie rád, preferuju střídmější zpracování skutečných událostí - např jako bylo v sullym, v united 93 nebo v kapitánu phillipsovi ()

KcarlosK

Tak tohle byl od Berga slušný propadák, hraničící skoro až s trgédií. Neskonalá nuda, která nám nic neřekla a nic nového nepřinesla. Možná to mělo buchnout hned na začátku a pak bych se soustředil na byrokracii. Ale to by to musel natočit spíš Oliver Stone. ()

Lazy87

Zase víceméně další katastrofický film s srdcervoucími vložkami. Ten scénář se asi nikdy nezmění. Ovšem dokavaď to funguje. A vlastně, co tam jinak dávat, nějaké ufonky? Prostě tata jde do roboty, cosi se posere, jde se zachraňovat životy a rodinka zatím doma trpí, naříká a shání informace. Klasika. Ale funguje. ()

Bruce0659

Film je režijne zvládnutý na jednotku, hudba dotvárala napätú atmosféru a celé to správne fungovalo. Nemám ani čo vytknúť, Deepwater Horizon je jedno z mála prekvapení roka 2016 a jeden z najlepších katastrofických filmov vôbec. ()

Denzen

Zaujímavý film o výbuchu americkej ropnej plošiny. Začiatok bol pre mňa celkom dosť zmätený, no po výstreku a následnom horení sa všetko stáva výbornou zábavou, v ktorej som cítil obrovské napätie, čo sa bude diať ďalej. Mark fajn, no najlepší bol pre mňa Russell. Skákanie do časti so zúfalou manželkou nepotrebné a zdržujúce. Záver je ako z Titanicu, bezohľadný Malkovich si nastúpi do plavidla a hlavných hrdinov nechá tak na horiacej plošine. Záverečné zhrnutie o osobách nemuselo byť, no asi si na to pri filmoch o skutočných udalostiach budem musieť zvyknúť. ()

Matrix44

Silná pripomienka katastrofických filmov z 80. a 90. rokov. Dal by som možno aj 4 hviezdičky, ale celý film ma vytáčal zmenený dabing Marka Wahlberga, takže to bude za 3. ()

lukas.pukas.

Pěkný film ,stojí za shlédnutí , realisticky natočeno, děj průhledný a přímočarý herecké výkony na průměru, je to natočené dle pravdivé události a u toho to snímku si myslím že ji nijak neuráží dějem ani efekty. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /digitální plameny vždy a všude byly trochu dětinský a zas to rozdělení na kladný a záporný.../, + /postavy Marka a Johna byli celkem ucházející, podle skutečnosti/, hodnocení - životopisnej, katastrofickej film o tom, že vrtat se tam, kde se vrtat nemá, občas dopadá dosti špatně, celkem to šlo, ale zázrak to není teda, nějaký moc digitální, či co ()

Oxytocin

Pro mě skvělý film ve stylu Kapitána Phillpse, kdy jsem u vrcholu děje napětím ani nedýchal. Od první minuty v krátkém seznámení a uvedení postav se rozvijí výtečně představená havárie naftařské společnosti BP. Skoro jako bych viděl u režie Eastwooda. Výborné herecké obsazení. Palec nahoru. ()

Dr.S

Dobrý film katastrofického žánru podle skutečné události. Jeden z mála filmů které si bez problému zapnu znova ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)