Čtvrtá světová shinobi válka dopadla pro spojenecké vesnice dobře, takže se Naruto pokojně navrátil zpět do Konohy. Na odpočinek však nemůže mít ani pomyšlení, protože se začnou dít podivné věci okolo Měsíce. Věci, které je nutné neodkladně vyřešit, neboť pokud se tak nestane, čeká planetu Zemi zkáza. Naruto tak čelí své největší zkoušce a to nejen jako ninja, ale také jako někdo, kdo se musí naučit opětovat lásku Hinaty Hyuugy. Dívky, která je mnohem důležitější, než se na první pohled může zdát. (P. J. D.)

Gromnir23

No čekal jsem větší pecku a důstojné loučení s jednou generací anime hrdinů. Loučení nakonec není vlastně vůbec a i jinak je The Last pro mě zklamáním. Ne že bych zrovna musel Sasukeho, ale to že tam skoro nebyl wtf, Hinatina stydlivost mi jen drásala nervy, Naruto se chová nejtupěji v historii anime a ani nepoužívá svůj nej. mód, ale radši si bere příklad z Rock Leeho. I humoru není mnoho a je spíše nucený a až příliš založený na tuposti účastníků. Shikamaru ovšem nezklamal, NaruHina jede :) a nostalgie, kdysi čtené mangy působí na mé hodnocení více než výtky nahoře. Jo a ta pitomá šála a jakási metafora s ní hmmm... ()

blade23mc

Tohle je film vyloženě pro milovníky Naruta a aby jim konečně uzavřel velkou kapitolu Naruto+Hinata, takže jakožto fanda týhle dvojky nemůžu jinak, i když tam toho bylo dost ..no zvláštního.. každopádně se k tomu dá přihlédnout, když se pak dohledá za jakých okolností byl tenhle film točen vůči seriálové verzi Shippuudenu..no animace, hudba a romantika na nejvyšším levelu :) akce zadrhávala, hodně osob oželelo..no jsem zvědavý na film se synáčkem Borutem... 90% ()

Optical

Kishimoto tvořil a produkoval, ale ve všem tom výrobním procesu Shippuudenu jaksi opomenul rozvinout Narutovu romantickou linku. A tak přichází na řadu Naruto: the Last Chance for Love, což byl zřejmě pracovní název tohoto filmu. Naruto by raději obdělával zahrádku u Sakury, ale ta ho nechce! Zbývá Hinata, a tak darované klisně na zadek nekoukej. Hinata je milá i velmi plachá dívenka, navíc zamilovaná do Naruta už od útlého dětství. Jasná volba pro Kishimota, nikoliv však pro Naruta. Náš hrdina je pozvolna podnícen do něžného náručí... byakuganem obdařené následnice hlavního rodu Hyuuga. Hinata se dočkala! Jen to tak nějak působí v tomto filmu uspěchaně. Zvláště, když se Hinata poprvé vyznala už kdysi dávno při souboji s Peinem. ()

Tumbik

V tomto filmu nešlo moc o děj, ale hlavně o to, aby lidé věděli jak se vlastně Naruto a Hinata dali dohromady, ale to neznamená, že se mi to nelíbilo :). ()

Updated_Cake

Naruto filmy se dlouhodobě drží vyšší kvality než samotné anime, možná i proto, protože do 2 hodinového filmu tvůrci nemůžou narvat 4 hodiny fillerů :) Každopádně film jsem si hodně užil. Ze začátku jsem se bál, aby to nebylo něco přecukrovaného, ale nakonec to je velmi povedený kousek. Vlastně nějak rozuzlení příběhu po konci anime chce asi každé větší anime, ale ne každé dostane film, protože většina fan base odejde, než skončí, protože je to nebaví. Naruto ale má filmy jako vedlejší kánonickou dějovou linku už od začátku a opět nezklamal. Je tam romantika, akce a závisláci na Sasukeho postavě se dočkají celých 5 vteřin jeho záběrů. Bylo to důstojné a povedené završení příběhu, které asi lidi, kteří nesledovali dlouhodobě anime nebo neviděli mangu, nepochopí a nepředpokládám, že si to v Česku najde tolik fanoušků, protože tady je jiná kultura. ()

prdec

Myslím si, že pro ty který sledovaly anime naruta od úplného začátku a fandily Hinatě, že naruta klofne je to pomyslná tečka za celou serií naruto a naruto shippuuden (co ukáže Boruto to se ještě uvidí). Naruta sleduji už celou dekádu a stále mě naruto naplnuje pocitem dětského štestí a naivity jako na začátku. Po zhlednutí jsem byl přijemně potěšen, i přesto že místy se jednalo o čistý umělecký bahno velice dobře známé z nekonečných fillerů, tak mě naruto nezklamal a dávám díky nostalgickému nádech a hlavně díky suprovému hudebnímu doprovodu, který mě nepřestane překvapovat ani po 10 letech. Je tak dobrý, že se s ním mnohdy nemohou měřit ani filmové soundtracky velkých holywoodských blockbusterů, za film 5* za hudbu 50* :D :D Pozn. Co se týče děje nebudu tak kritický jako někteří, protože Naruto filmy mají děj vždy na hovno a totálně mimo příběh a tak velký, speciální a tak "hustokrutopřísný" rasengany jako ve filmu se v serialu nikdy neobjevý. Přesto to byla vždy příjemně strávená hodina a půl s mím hrdinou z dětství :D :D ()

mpet

Tak tento film mě rozhodně přesvědčil, že éra Naruta už skončila. Díky bohu za to, neboť toto už nebyl film, který by se mi nějak zvlášť líbil. A ta klesající kvalita filmů a celé série se už nedá vydržet. Naruto tady působil rozpačitě a aby byl příběh zajímavější vůbec nepoužil své síly naplno, což mě dost rozčilovalo. Navíc to bylo občas dost zmatené a některé scény mi přišly jakoby ustřižené v půlce. Slabý průměr. ()