Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

MrEdDy

Opět je to jen rychle natočený a doufá se,že se dlouhý monology diváka dostanou... A já opět komentuji - netočte nic o Jobsovi prosím,nechte to jen u knížek. Druhá hvězda je za výkony herců. ()

Wolftalon

Nejsem nijak velký zastánce vykousnutého jablíčka, ale je ignorant, kdo neuznává jeho význam ve vývoji počítačů a moderních technologií. Sice jsem se dozvěděl o historii Applu mnohem méně než v předchozím snímku z roku 2013, ale zato jsem dostal solidně sehrané drama, které na mě udělalo velmi silný dojem. Jsme tedy především svědky projevů Jobsovi despotické povahy a sporů mezi ním, jeho rodinou a spolupracovníky. I když je scénář postaven hlavně na dialozích, tak jsem se nenudil ani chvíli. A myslím že každý, kdo má smysl pro jistou sentimentalitu a drama, na tom bude stejně jako já. Perfektní práce! ()

hony23

Ač byl život Steva Jobse možná pozoruhodný, film o něm je spíše jen užvaněná nuda o sebestředném chlápkovi, který se nám snaží vnutit své předražené, nakousné jablko. ()

rigby

Ve třech epizodách můžeme nahlédnout do pracovního i osobního života Steve Jobse. Děj je vždy situován do několika minut před zahájením přelomové prezentace nového produktu. Byl by to skvělý třídílný televizní film, ale na filmové plátno mi to přijde docela málo. Navíc vše se odehrává pouze v rozhovorech, vizuálně je film téměř o ničem, stačí jen poslouchat. Ale soustředěně, protože se jedná o opravdový kulomet slov, informací a obratů. Kdyby to bylo o někom jiném, asi bych se ke sledování nenechal přemluvit. ()

ElFifo

Nefunguje na mne marketing ani produkty Apple a stejně na mne nefunguje film Steve Jobs. Životopis Jobse by byl dle mého daleko zábavnější než tahle kulometná salva dialogů, která (asi) pro větší dramatičnost vždy probíhá před lunchem nějakého iProduktu před zfanatizovaným publikem. No 2x fuj Danny za tohle. ()

tomino28

Mým skromným názorem je, že na filmy Dannyho Boylea musíte být tak trochu fajnšmekři. Někdy více, někdy méně. V tomto případě sledujete film prakticky bez děje, u kterého je potřeba ocenit jiné kvality. Je uměním, aby snímek fungoval jako celek, když se prakticky skládá pouze ze tří scén, to ale není jen zásluha samotného pana režiséra. Ve výsledku se nám dostává kvalitního zážitku, který je pro fanoušky technologií/Jobse povinností. Nedá mi ale nezmínit střízlivějšího předchůdce, který bude pro "běžného" diváka stravitelnější. ()

Dusty

Ve srovnání s předešlým jOBSEM je tenhle Steve Jobs komornější a nemapuje celou jeho kariéru, spíš se zabývá tím jaký měl Jobs vztahy s ostatníma lidma, a že je tedy měl zajímavé, hlavně se svojí dcerou. Musím hodně pochválit herecké výkony, obzvláště Fassbendera který by si zasloužil oscara. Stejně tak Kate Winslet která jako v každém filmu hraje na jedničku a pokaždé mě dostane. Ostatní herci taky dobrý. 8/10 "Think different" ()

ZetDaElO

Pozrieť si chronologicky spracovaného Jobsa z roku 2013 a túto efektne spracovanú konverzačku od Danny Boylea dáva pomerne ucelenú predstavu o živote marketingového génia. Keďže tu ale máme hodnotiť kvalitu filmov, treba uznať, že bez znalosti prvého filmu je pomerne komplikované vyznať sa v spleti siahodlhých dialógov a pochopiť konanie postáv. Hlavné herecké trio predvádza výborné výkony a filmové spracovanie je adekvátne menu režiséra, aj keď najlepšia scéna je až tá posledná. Takže pre znalcov Jobsovho života 7/10 a pre okoloidúcich o bod resp. hviezdičkou menej. ()

Georgeton

Prvá polovica neobsahuje skoro nič zaujímave ale ako sa blíži koniec je film pokrytý zapamätateľnými nezabudnuteľnými dialógmi, ktoré sa zobrazia ihneď v pamäti aj po rokoch zhliadnutia tohto filmu. ()

kokofek

Film se nezabývá fakty zda Stve Jobs byl nebo nebyl genius či vizionář.Představuje jeho osobnostní stránky a vztahy k ostatním.Zcela určitě byl silnou osobností,která se prosadila, byť za každou cenu a proti všem.Neuspokojené dětství bylo zřejmě příčinou neschopnosti navázat vztah se svou dcerou a pochopit ji,zvlášť když má povahu podobnou svému otci. Dalším problémem byla zřejmě jeho homosexuální orientace,která je v 80-tých letech v Americe přijímána s despektem. ()

Callie

Miluju filmy o někom. Tady však bych musela zkopírovat Verbala a jen bych jeho koment opakovala. Nudná ukecaná sračka mě zklamala. To, že Jobs byl sebestředný geniální zmetek není nic nového, Freudovské žvanění o opuštěném Stevovi, kterého někdo zavrhnul a jako mimino ho to poznamenalo jsou k uzoufání nudné. Stejně jako neustálé řešení jeho vztahu k Lise. Že jsem nedala odpad je jen o tom, že MF je mu fakt podobný a že ta celá pakárna stála asi pár peněz - když bych odečtela honorář za ty dvě hvězdy. Celý film se žvaní a žvaní na chodbách, jednou na střeše parkoviště. Neskutečná nudááááááááááááááááááááááá. ()

esmoke

Film se skládá především z okamžiků před třemi prezentacemi Stevea Jobse (1984 - uvedení Macintoshe, 1988 - uvedení NeXTu a 1998 - uvedení iMacu). Film není dokumentem, skutečné události i lidé je upraveno, nejedná se o realistický životopis. Režie není úchvatná a dokonce se mi zdá, že se ani k tématu moc nehodí (Boyle požívá tepající hudbu, sekundové flashbacky apod.), herecký výkon Fassbendera je velmi slušný, Winsletová je nudná - jen klepe Jobsovi na rameno, že už by měl prezentovat. Výsledkem sledování je otázka zda se dívat na dvě hodiny událostí ze života tohohle chlápka?! (2D dabing) Rozpočet: $ 30 miliónů, Tržby: $ 34,441 miliónů. ()

mouzi

Dve hvezdy jen za Fassbendera, ktery tu exceluje jako vzdy. Jinak me opravdu nebavi litat ocima zleva doprava po titulcich, abych prakticky nestihal sledovat FILM. To si zrovna muzu koupit knizku. Takze jednak je ten film desne zaplevelenej nicnerikajicimi dialogy a jednak mi obsah tech dialogu zustava zcela cizi. Tohle je zalezitost opravdu jen pro fandy iMacu a ostatnich i-sracek. A to jsem zhledl jen polovinu filmu.. ()

mikiqex

Film má dynamiku a dělení na tři období před velkými keynotes, navíc točené každé na jiný formát, byl skvělý nápad, ale dějem je spíše "na motivy života Steva Jobse", než "životopisný". Pak bych dal o hvězdičku více. Bylo zajímavé sledovat ty drobné odlišnosti od konkurenčního filmu jOBS, který mi celkově přišel lepší a i postavy měl takové uvěřitelnější a hlavně sobě podobnější. Přes to jsem se bohužel po celou stopáž nebyl schopen přenést. ()

FEAR99

Nejde to zavrhnout. Nová verze o Stevu Jobsovi je parádně režijně natočena, má slušné dialogy (se Sorkinem jinak za jedno spíše nejsem), do jednoho parádní herce, skvělý střih, dynamickou hudbu a tak nějak všechno, co má správný film mít. A přesto je hodnocení takové jaké je. Boyle je navíc po Transu (do kterého mě před dvěma lety absolutně dostal) můj velký oblíbenec a hlavně režisér, který má svůj "styl", jenž v Hollywoodu prakticky nikdo nepraktikuje, aneb mám rád režiséry, kteří mají výrazný a nezaměnitelný režijný styl. Danny Boyle do této formulky patří. Ale co naplat, když je to nuda. Je to také dost nevšedně uchopěno, takže věřím, že to spoustě lidem nemusí sednout (rozhodně to není pro lidi, co koukají v originále a moc rychle neumějí číst titulky). Už dlouho jsem neviděl film tak profesionálně natočený, bez výrazných chyb, kterému v konečném součtu prakticky nejde nic vytknout, aby mě na první kouknutí tak nebavil. Koukal jsem se na hodinky, celkem často, protože je to dvouhodinová ubíjející smršť do které né a né se dostat a pořádně zakousnout. Škoda. Jinak ale Boyle znovu na jedničku (bože, ty střihy a soulad s hudbou!). K tomu přesný Fassbender, Rogen v nevšední roli a Jeff Daniels, který mě osobně bavil nejvíc aneb po Marťanovi další zářez. Z daného formátu, námětu a uchopění to asi víc vytáhnout nešlo, ale přesto jsem asi čekal malinko víc. Ale někdy tomu možná dám ještě druhou šanci. PS.: Scéna, kdy se Fassbender extrémně zhádá s Danielsem je jedna velká režijní, střihová, hudební a dialogová lahůdka a nejlepší scéna filmu, bravo! 6/10 ()

belinko

Tento film vlastne nieje o genialite Steve-a Jobsa. Ukazuje odvrátenú tvár - nespoločenskosť jeho povahy a celý film sa točí okolo vzťahu s jeho dcérou, čo pre mňa z filmu úspešného génia robí sračkársku rodinnú nudu. 2* ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)