Je to právě 51 let, co Spojené státy americké vyslali do vesmíru mezihvězdnou loď. Jedná se o vojenský přísně tajný projekt nazvaný Ascension, při kterém je do vesmíru vysláno 600 lidí různého původu, pohlaví i náboženství. Cesta vesmírné lodi bude trvat celkem 100 let, takže až třetí generace se dočká jejího cíle. Úkolem je zachovat lidskou populaci také mimo Zemi. Na palubě ale dojde k vraždě mladé ženy, což nenávratně změní životy všech cestujících... (TV Prima)

RedRose

úvodní díl byl docela dost dobrý... závěr byl sice lehkým zklamáním, ale co se dá dělat... druhý díl byl hodně nudný a více-méně zbytečný... závěrečný díl se trochu rozjel, ale zase úplně jinak než jsem byl ochoten akceptovat... celkově vzato to někdy od poloviny celé trilogie nestalo za moc... a co víc, ta malá Christa mi tam celou dobu lezla děsně na nervy!! to opravdu nemohli najít holku která je sympatičtějčí a talentovanější?! ty jeji xsichty co tam pořád dělala byly děsný... za promarněnou šanci i potenciál a dobrou první polovinu dávám 48%... pokud se tvůrci rozhodnou pokračovat (uvažuje se o tom) tak tomu ještě dám šanci... ()

DavidWebb

Ohromná škoda nezvládnutej réžie, pretože premisa bola zaujímavá a ani všetko okolo nej nebolo na zahodenie. Možno by tomu pomohlo viac peňazí, rozhodne však schopnejší režisér(i), ktorí v tomto prípade vytvorili do istej miery neprehľadný guláš charakterov s nejasnými motiváciami a celý seriál sa o spomínanú zaujímavú premisu akoby iba obtrel. O to viac zamrzí, že v záverečnej scéne poslednej epizódy tvorcovia akoby naznačili možné pokračovanie (hoci už iným smerom) ale paradoxne svojím vágnym spracovaním predchádzajúceho, nato už nemohli dostať šancu. Ak by slušne prepísaný scenár chytil do rúk talentovaný režisér s väčším budgetom, tak verím že z toho mohla byť pecka. Objektívne je to za tri, ale niečo ma núti jednu prihodiť. Možno tá predstava ako to mohlo vyzerať a kam sa to celé mohlo ešte posunúť... ééj, škoda. ()

PaRi

Inu, co k tomuto spektáklu říci? Kozoroh 1 se se stejnou tématikou vypořádal mnohem lépe a nepotřeboval na to 6 dílů. Koukat se na to dá, ale na tohle béčkové dílko zapomenete hned po dokoukání posledního dílu a víckrát nemusíte. ()

Lavinia

1. a 2. epizoda: velmi pomalé, poněkud romanticko-fraškovité plácání se, navíc je hned od začátku jasné, že se neletí nikam (tedy divákovi) a vyvolává to dost pochybnosti, zda sledovat dále. 3. a 4. epizoda: náhle se aspoň něco děje, zájem probuzen, snad to nebude tak zlé, má to nějakou pointu a směr. 5. a 6. epizoda: nic než zmar a nevěřícné zírání na studpidní děj i otevřený konec. Takže ten nesympatický uječený spratek teleportoval ty dva, či jednoho - kam? A co tam bude dělat? Typická snaha o pokračování seriálu, což vzhledem k zmršené koncepci (hierarchie na palubě opsaná z klasických scifi, nedůslednosti v technickém pokroku, míchání designu 50. a 70. let, absurdita soběstačnosti - to jako stačilo těch pár prasat k obživě?) zůstává v rovině snů. Nedoporučuji. ()

RafaKrakal

Velmi zdařilý pilot. Seriál odstartoval na výbornou, ale přesto je tu mnoho co mu vytknout. Děj sice ubíhá svižně, avšak některé pasáže jsou zcela nadbytečné a bohužel i značně nudné, k čemuž nepřispívají ani nepřesvědčivé herecké výkony. Avšak celkově se jedná o velmi zdařilý počin, jenž vychází z velice zajímavého námětu. Co však potěší nejvíc je mistrný scénář, jenž dává příslib parádní sci-fi podívané a hlavně množství zvratů, jenž snad budou s dalšími díly přibývat. Na pět hvězd to sice není, ale slušných 80% se zajisté dá udělit ()

Adámo

Takhle ne. A proč? Hvězedičky jsou za výpravu, zpracování, kameru a postprodukci, která je na seriálovou produkci na vynikajicí úrovni a mnoho chyb se zde nekoná. Také za výběr herců, kteří do rolí sedí. Problém je ale v celém pojetí příběhu. Základní koncept o vyslání lodi jako záchrany naší civilizace je v pořádku. Ale tím to končí. Nevěřím, že by nějaká skupina lidí takovýmto způsobem mohla vůbec fungovat, natož přežít 50 let. Společnost na lodi je jedním slovem shnilá a v jejím chování se vyskytují logické lapsy skoro neustále. Jak by s technologiemi z 50.-60. let mohli vydržet s takovýmto konzumním způsobem života, jak by jim mohly vydržet zdroje surovin, jak by opravili stroje, jak by odolali převratům lidí z "nižších" vrstev atd...? A mimo jiné - co stav bez tíže? Ok, v lodi nějakou gravitaci generují, ale mimo loď? Základ a nápad dobrý, ale nastavením společnosti to zabili. Nemluvě o rozplizávání děje v poslední třetině minisérie úplně mimo, zjevně bez šance o rozumné ukončení. | 12/2014 ()

Vocoun

Ale no tak, někoho to opravdu překvapilo? SPOILER - vždyť od první minuty bylo jasné, že je to nějaký experiment, jen se neví jaký a proč. A že skutečně neodletěli. SPOILER. Když pominu tu totálně naivní a urážející předvídatelnost, pořád to nemá čím ohromit. Příliš mnoho postav a většina z nich totálně plytkých a plochých. Žádné interakce, žádný spád a vlastně ani žádný děj. Jen vyšetřování vraždy ve "vesmíru". Nálepka Sci-fi, každopádně odpadá, protože seriál nemá žádný prvek sci-fi, spíš konspirace. No, viděl jsem jen Pilot ale těžce pochybuju, že budu v takové zbytečnosti pokračovat. Každopádně zatím nechám bez hodnocení, kdyby náhodou. Po Pilotu jinak 2* 45% ()

Dslike

Seriál je príjemným prekvapením, mrzí ma len otvorený koniec a predčasné ukončenie seriálu. Pôsobí to potom celé ako dlhší celovečerný film ...ak by sa ale niekedy rozhodlo o pokračovaní, určite si to rád pozriem ()

Stumbleine

Pokud bych se narodil na takovéto generační lodi plné všemožných excentrických kariéristů, pravděpodobně bych se nechal zavčasu dobrovolně vysát přetlakovou komorou. Rozmnožování se tam nerealizovalo ani tak kvůli zajištění údržby a funkčnosti lodi budoucími generacemi, jako spíše za účelem vytvoření harému náctiletých šlápot pro všechny ty žoviální starší důstojníky včetně kapitána. Mimochodem, hlavní zápletka mi byla naprosto jasná již na začátku prvního dílu, kdy /SPOILER/ pohledy na vnější trup lodi ukazovaly zásadně přední část a nikdy celou loď prolétající vesmírem. Ne, tohle mi nesedlo, chtěl jsem koukat na "deep space sci-fi" , nikoliv na nudnou vykrádačku Truman show ()

hwnd

Koukám pár minut a říkám si "že by Nonstop?". Ale proč ne, rozhodně uvěřitelnější než to, čemu věřili ti chudáci v lodi. A jako zápletka je to prostě bezva. Šestka potěšila hodně, no a jinak to bylo takové slabší. Ale být tam rozumný konec, když sakra točím minisérii, tak by to pořád na čtyři hvězdy bylo. ()

esmoke

Televizní "scifi" minisérie od stanice Syfy, nejsou tám zádní mimozemštané :-). První dva díly jsou vyloženě nudné, ale poslední díl reputaci napravuje a už se tam opravdu je na co koukat.. 1. série (3 díly) ** ()

brasek

Nuž neviem... ale seriál má naozaj potenciál latinskoamerickej telenovely, pripomína mi všetko možné len nie príbeh z vesmírnej ľode. ()

Da_reba

Po prvej časti: Vcelku nuda, už po pár minútach som sa prichytil ako druhý raz kontrolujem počasie na zajtra... Čakal som nejaké dobré vesmírne sci-fi s peknými zábermi ale dočkal som sa len obyčajnej vesmírnej kriminálky.... Ohodnotím po pár dieloch ale zatial nič moc. ()

Horus8

Těšil jsem se, ale zatím velké zklamání, napodobenina knihy Non-stopu od Briana W. Aldisse...proboha to nikoho nenapadne něco originálního ()

scintilla

Takže 4 hodinový maraton Ascension bych měl za sebou. Jako první díl nepřekvapil. Alespoň se tím krásně vysvětlilo, jak dokázala vláda USA ututlat vypuštění tak obrovské lodi v roce 1963. U druhého dílu jsem už začal mít pocit, že by ta minisérie mohla docela stačit a třetím dílem to skončit, ale ono ne... Teprve ten třetí díl se podle mě dostal nad úroveň průměrného seriálu... a ten konec...!!! "They are heroes and they are going to space!" Jsem zvědavý, jestli dá SyFy nakonec seriálu zelenou, ale myslím, že ano. Jen Battlestar Galactica nečekejte. Alespoň zatím je to stále o úroveň níž... ()

everything

No teda, asi už jsem přežraný USA scifíček, protože jsem od poloviny dílu věděl, jak to doopravdy je... prostě klasika, předvídatelné... ()

numan

Úvodní minisérie je jako rozjezd pro plnohodnotný seriál víc než dobrá. tak snad to zase někdo neutne. Kombinace detektivky, sci-fi, mysteriozní duchařiny a intrikami prolezlého vztahového dramatu. Po žánrově příbuzných srancích, cílených výlučně na puberťáky (typu Starcrossed), konečně taky něco pro plnoletého diváka - hurá, sláva, nazdar, ani na chvíli jsem neměl chuť zajít si do koupelny před zrcadlo zkontrolovat uhry. ()

tuctovychlap

je pravdou, že rovnako ako Helix, ani táto trojdielna miniséria nebude priekopníckym činom SyFy..na druhej strane však uznávam, že námet ma zaujal a napriek tomu, že som si to pozrel na jeden záber, nenudilo ma to..súhlasím s komentármi typu "začiatok výborný, k záveru čoraz viac plytkejšie"..ale poctivých 60 % tomu neupriem.. ()