Krutý a výjimečný

• Kanada Cruel & Unusual

Psychologický thriller o muži, který stále dokola prožívá zločin a nevěří, že jej kdy spáchal. Svůj poslední tragický den zažívá znovu a znovu. Ve snaze vymanit se ze začarovaného kruhu potřebuje najít skutečnou pravdu o smrti vlastní ženy. Manželé zemřou jeden druhému v náručí. Edgar, muž ze zesnulého páru, skončí na zvláštním místě v pekle, kde je obviněn z manželčiny vraždy. To on však důrazně odmítá. Vyměřený trest je krutý – svůj poslední tragický den bude prožívat stále dokola. Aby unikl ze začarovaného kruhu, dá společně se spoluvězněm dohromady plán. Opakem nevinnosti není vždy vina, někdy postačí jen zodpovědné chování. (Cinemax)

6thSun

Na mnoha úrovních výjimečné, z větší části ovšem zůstávají otazníky, který mně nedovolily dostat se hlouběji pod povrch příběhu. Každopádně zajímavej film. ()

Seabeast

Málo známý počin, ale zato velmi poutavý a napínavý. Pro lidi ujeté na časové smyčky mohu jedinně doporučit. Jedná se o příběh s poněkud abstraktním hávem, protože se neodehrává v lidské realitě, ale jakémsi "pekle". Víc přemýšlivé, tak akorát ukecané a vůbec ne nudné. Rejža Merlin Dervisevic mi nic neříká a jedná se o jeho první počin - řekl bych, že nadmíru vydařený. V průběhu očekávejte různé nabourávání zápletky a vítaný závěrečný twist. I když panu Dervisevici táhne na padesát, tak doufám, že v budoucnu vytáhne ještě další zajímavá esa! ()

PauloZ

Takhle dobře napsaný film jsem hodně dlouho neviděl! Abych si za celý film neřekl jediné wtf, nebo nad čímkoliv zapochyboval, a že by se tohle téma dalo tak jednoduše zmatlat, tak to smekám. Výborné, totálně skvělé, aneb jak se vyhrabat z posmrtného života, napravit své chyby a to vše naprosto promyšleně a s gracií :-) ()

esopesokeso

Stane sa občas, že sa mi v kapse nožík otvára kvôli nejakému kreténovi. Žiaľ (ešteže tak) ten nožík sa neotvorí, bo by som mohol mať problémy so zákonom, alebo by som mohol dostať po držke. Kvôli týmto bezmocným momentom musím na chvíľku odbehnúť do svojho imaginárneho sveta, v ktorom sú moje obete mučené vykrúcaním bradaviek, uší, nosa a penisu predovšetkým. Potom sa ich pýtam, či im mám odrezať nohu, alebo haxňu. Varlatá im tuningujem vo zveráku, kotlety im prehadzujem z jedného ucha na druhé....tieto predstavy ma veľmi uspokojujú, a hneď mi po nich naskočí úsmev sladký ako med. Také peklíčko by sa pridalo aj v reáli, ale predsa len dlho mučiť týchto baranov by po čase omrzelo... ale také psychické mučeníčko, to je zas iná šálka kávy! Pekne krásne každý deň... až by si obeť priznala svoju vinu : "Tak mi treba, zaslúžim si to, nemal som "ho" štvať! =( " Cítite to? Tu úľavu? Cítite ten krásny pocit zadosťučinenia? Pre mňa je to zaujímavá téma, takže film som celkom pekne strávil. ()

slunicko2

Tohle po dlouhou dobu bezemoční intelektuální cvičení mě nakonec dostalo. Konec byl famózní. 1) Povídku napsal a zrežíroval 46letý Sabahudin Merlin Dervisevic. 40letý David Richmond-Peck (hlavní postava Edgar) přibral kvůli roli 15 kg. 23letý Richard Harmon (vrah svých rodičů William) je tu méně sexy, než obvykle. A nesmím zapomenout na příjemnou hudbu. 2) Spoiler. Peklo podle Dervisevice je zhmotněné vlastní svědomí, které nedá člověku pokoje, dokud se se svým činem neidentifikuje a nepřijme vlastní vinu. Hlavní postava příběhu jde však dál, snaží se svou vinu i odčinit. Za odměnu se jí pak dostane vnitřního klidu. Reakce dalšího člena terapeutické skupiny, opilce Juliena, na to, co William učinil, ukazuje, že Julien dosud připraven není. Přeji divákům, aby morální poselství tohoto zajímavého snímku pochopili a byli schopni nést důsledky svého jednání. ()

TheDon

How to create your own hell. Jestli tohle je peklo,pak se začínám modlit a pomáhat bližním. Představa,že do mě píchají čerti vidlema je mnohem snáz stravitelná, než prožívat svoje činy každej den dokola a dokola. Film o kterým budete ještě dlouho přemýšlet. 90% ()

Aljak

Zaujímavý psycho-thriller o vine a treste. Žeby takto naozaj fungovalo peklo? Teda nemyslím na princípe skupinovej terapie v nejakej budove plnej kancelárií, ktoré mi skôr pripomínali scény ako vystrihnuté z knihy resp. filmu 1984. Ale ten princíp trestu v podobe neustáleho prežívania dňa s najhorším životným skutkom, tak to mi prišlo vcelku zaujímavé. Obzvlášť, keď "odsúdzenci" boli v tej časovej slučke bezmocní a udalosť bola napokon nemenná. Teda až na záverečnú "vzburu" a prebratie osudu do vlastných rúk. Tá koncová úvaha bola naozaj fantastická a celý temný príbeh korunovala napokon úžasnou pointou s morálnym posolstvom o obetavosti a nesebeckosti. ()

fantassia

Konečně, konečně, konečně po předvádění pekla pohádkovými způsoby se spoustou čertíků v maškarádách nebo šílených hororových obrazů, se někdo přiblížil ke skutečnému principu duševního utrpení jako opravdového pekla a ještě ke všemu s vědomím, že to nikdy neskončí;-) K dokonalosti ještě chybí, ale je to velmi zdařilý počin. ()

ghatos

Podařený filmeček. Dává smysl, i když jsem chvilku na konci přemýšlel a dokonce jsem si vytvořil vlastní teorii (chybnou) :) . Merlin Dervisevic si dal záležet. Poctivých 74%. PS: Michael Eklund je jako vždy sympaťák ;) . ()

netahlo

Normalne podobne snimky vetsinou nepochopim nebo se v nich ztracim. Tentokrat se tomu tak, kupodivu, nestalo :-) Dost povedene psycho - drama. I herci hodne dobri. Konec byl zmatecny tak akorat. Takze jo, po dlouhe dobe dobry kanadsky snimek. ()

klukluka

Scénáristicky i režijně propracované do nejmenších detailů, něco (kamera ?) z toho ale dělalo televizní film. Tenhle pocit je asi taky nejspíš důvodem, proč tomu dávám "jen" čtyři hvězdičky. Věřím, že až si Edgara střihne Kevin Spacey a do režisérského křesla se posadí třeba Christopher Nolan, tak to budu muset chtě nechtě ocenit jasnou pětibábou. Ano, tohle byl podle mě film, který si říká o hollywoodský remake. ()

lucijelucije

Trochu jsem se bála tohoto psychologického dramatu, ale nakonec nebyl tak nesmyslně postaven, jak se na začátku jevil. Je to začarovaný kruh, který se vám neustále vrací, a vrací a postupně se něco nového otevře. Velké plus k ukončení filmu, protože momentální trend k neukončování snímku mě pěkně vytáčí. ()

Rockerman

Dobře vymyšlený psycho-triller, který na konci je už trochu "gulášem", jak se vše neustále opakuje, ale lze se v tom orientovat a přináší poznání, že i po smrti jde napravit spáchaný zločin a zachránit tak nejeden život. Bavilo mě to, ale ještě tomu přece jen něco chybělo, aby se to dalo hodnotit výše. Těch sedmdesát procent je tak akorát 3 a půl *. ()

emdvojka

Veľmi suchý film, ktorý aj keď na prvý pohľad srší nápadom, že to pravé peklo, je večne opakujúca sa slučka i tak sa mi zdalo, že je to celé nedotiahnuté a nedomyslené. Vzťah medzi hl.hrdinami ani nezačal a už vlastne došlo ktomu najhoršiemu, respektíve sa o nich nič nedozvieme a celá pointa vraždy a aj jeho prevedenie je prinajmenšom podivné a akési nasilu, len aby sa mohlo pokračovať v príbehu. No a koniec, ktorý sa niektorím páčil, mne pripadal úplne hrozný. Ale určité napätie to v sebe má a nuda to tiež nieje, takže aspon toto plus... ()

Cinematrix

Velice zajímavý film. Když někoho zabijete, po své smrti se dostanete na pekelnou terapii, kde se vyzpovídáte ze svého zločinu. A potom šup zase zpátky na zem, abyste ten zločin spáchali znova. A tak stále dokola, neboť den, v kterém jste někoho zabili, se opakuje znovu a znovu. Chápu, že pro někoho to musí být vskutku pekelný očistec, ale u filmu jsem neustále přemýšlel o tom, jaký by to byl asi ráj pro masového vraha. Představte si, že takový člověk vykuchá za svůj život třeba 150 prostitutek, na kterých si přitom ukojí svůj chtíč, přičemž prožívá okamžiky nevýslovné slasti. A v posmrtném životě to všechno za trest může dělat znova až do aleluja. ()