Dráma Kolónia režíséra Floriana Gallenbergera je inšpirovaná skutočnými udalosťami odohrávajúcimi sa v kolónii Dignidad v Chille v období Pinochetovho režimu. Dignidad založil a viedol bývalý nacistický lekár Paul Schäfer. V 70-tych rokoch, keď z uzavretej kolónie utieklo niekoľko jej členov, sa uchádzalo, že v sekte dochádzalo k mučniu Pinochetových odporcov a k sexuálnemu zneužívaniu detí. (CinemArt SK)

Martin741

Strasne slabe, opat kvalitna tema je utopena  v nevyraznej rezii, nic moc dialogoch, bez inevncie. Verbal ma pravdiu s tym vedrom zemiakov a rovnako "mrazivy teror" bola pre mna i scena s vedrom vody   : 20 % ()

joker.george

Dokud se příběh odehrává v Kolonii Dignidad, tak jsem si užíval kvalitní film. Jenže jakmile jsou zdi relativního bezpečí pro filmaře opuštěny, začíná se nastolený tón bortit a konec působí přinejmenším úsměvně, čemuž vydatně pomáhají klišé. A to by se podobně laděnému snímku stávat nemělo. Naštěstí se ale drtivá většina děje odehrává ve ,,věznici", kde platí jiná pravidla. A tady se předhání v budování scén, syrovosti a démoničnosti i v hereckých výkonech. (Cinestar Jihlava) ()

Streeper

Nejdříve musím říct, že jsem vůbec netušila, že něco takového jako Kolonie Dignidad vůbec existovalo, mám trošku mezery ve vzdělání, ale jsem si jistá, že nejsem sama a myslím si, že je to škoda. O koncentračních táborech vědí všichni a tohle tomu bylo docela podobné a nechápu, proč se s tím nic nedělalo, proč to nikdo neřešil. Jsem ráda za takové filmy, které nám ukáži, jak se to seběhlo a navíc Emma a Daniel to skvěle zahráli. Občas se mi během sledování udělalo zle z toho, jak krutí muži dokázali být vůči ženám nebo dětem. Ale konec mi přišel trochu přehnaný. ()

bourec

Zaprvé,tak jako skoro všichni tady(kromě chachara Brblala) musim vyzdvihnout herce,a zejména Emmu Watson,která ušla od dob Hermiony parádní kus cesty,a hraje skvěle.Ani D.Bruhl nezaostává.A nej ve filmu je M.Nygvist,a pak R.Carey.,jako solidní slizouni,a psychopati.Film nám toho sice moc neukáže,ale to co si tam lidi dělaj,je až nechutný.Film šlape,všechno mi to uteklo,a konec.Spousta jedinců tady dost konec kritizuje,ale mě přišel napínavej,ani sem nedejchal.Výbornej film.Žánrově sice úplně mimo mojí krabičku,ale jinak velká pochvala.80%. ()

Nach

Daniel Brühl a Ema Watson hrají jako o život. Tedy ono jim v tomto snímku o život fakticky jde, ale je úchvatné je zde sledovat. Další velkou osobností je Michael Nyqvist, který si roli velitele tábora kolonie užíval až do samotného konce. Je to místy až psychicky drásající pohled na to, jak člověk dokáže být vůči svému druhu hnusný. Ne tak odporný jako jiné snímky, ale na malém prostoru jednoho tábora to tak stačí. Škoda jen toho pro mě až moc barevného vizuálu, který výsledný dojem z celku trochu kazí. Přesto ale palec nahoru. 75% ()

Rodriguez

Chile v sedmdesátých letech čekaly na převrat. Jenže podporovaný vůdce se k veslu nedostal a vládu převzal krutý režim Pinocheta. Ten využíval pro svoje mučení kolonii Dignidad, kterou založil bývalý nacistický lékař Schäfer. A tak jedna velká láska, která hory přenáší celou věc vyřešila po svém a po útěku celosvětově zveřejnila v médiích. 75% ()

Cheeter

Původně jsem se na tenhle film podívat proto, jestli Emma Watson dokázala překonat roli Hermiony a tím dokázala, že opravdu umí hrát. To se mi vesměs potvrdilo. Nemůžu říct, jestli se to u Radcliffeho a Grinta povedlo, ale vypadá to tak, že u Radcliffeho spíš ne. A pak tu bylo pro mě jedno milý překvapení. Michaela Nyqvista znám z jiných filmů, nejvíc z trilogie Millenium, kde mu role Blomkvista sedla a říkal jsem si, že ji jen těžko může něco překonat. A ono jo, zde mu role sedla ještě líp, pro mě nejlepší herecký výkon snímku. Co se týče dobového vzhledu, tak ten se povedl, zde nemám co říct. Celkově jsem byl velmi spojen. ()

C0r0ner

Nic moc příjemného, ale historicky obohacující a filmově velmi na výši. Za každého diktátora se samozřejmě dějí prasárny, ale že se u toho bude ještě hrát na katolickou církev, to byla novinka. Škoda, že to nemělo větší atmosféru, protože v tu chvíli by se dalo přemýšlet o plném počtu, nicméně i takhle to byl dobrý zážitek. 85% ()

Lenka.Vilka

Tohle bylo moc. V rámci jiné stránky vyplaval tenhle titul. A dávali to v televizi, takže jsem dřív viděla než četla. No, bylo to moc. Jsem schopná uvěřit, že se toto stalo. Jsem schopná uvěřit, že spousta lidí to má v hlavě pokroucený. A jak šel děj dál, říkala jsem si: "Co to je s lidma?" Lena byla neuvěřitelná postava (ne skvělá neuvěřitelná, ale že jsem jí nevěřila). Chápu, že u ní to bylo jiné. Ona se tam dostala dobrovolně. Šla tam hledat svého chlapa. Jenže ona tam byla strašně dlouho, než ho našla. Chápu, že byla odhodlaná, ale stále je to holka zvenčí, která prostě nemohla být připravená na tu těžkou práci (krom toho jednoho incidetu na poli tam nebylo nic jiného a setkání s muži, kam se dostala dobrovolně). Navíc ve filmu nebyl ani proces, jak se tam dostala. Divák dostane informaci, že se to ví, že tam dávají nepohodlné a jediné ověření, že tam chce jít upřímně je ten "pohovor"? Žádný popis, jak se tam dostala. Najednou je u brány a jde tam? Kdyby se Lena nenasadila sama, tak nevydrží tak dlouho a to je na tom to smutné. Že by tam někdo šel dobrovolně. Nepočítam pochopitelně ty, kteří se tam narodili, ti neznají nic jiného. To byl klasický popis sekty. Přesto se mi to zdálo málo (ano, moje potřeba přečíst knihu je o to větší). Protože přes tu dřinu a ponižování, je to vlastně děsně fajn. Že jo? Že jo?! Že jo! Jinak za mě další z geniálních rolí Daniela Brühla, já mu to sežrala! Ale jsem ráda, že ukázali jenom příchod do sprch v rámci hodin zpěvu ne to, co se tam dělo... ()

campix

[Febiofest 2016] Kolonie vypráví fiktivní romantický příběh zasazený do času a místa inspirovaného skutečností. Ocitáme se v Chile po převratu generála Pinocheta, který své protivníky posílal mučit na místo zvané Kolonie, které vedl vyšinutý Němec Paul Schäfer. Slibujíc Němcům po druhé světové válce světlé zítřky je v tomto zařízení zfanatizoval a despoticky je vedl jako kamufláž k mučení vězňů a obchodům se zbraněmi. Opravdu silný a reálně historicky zasazený příběh s mladými filmovými hvězdičkami v hlavních rolích. Emma Watson a Daniel Bruhl jsou rozhodně plusem. Stejně tak jako atmosféra plná napětí a také finální rozuzlení. Mohu jen doporučit. ()

zette

Jediny problem filmu je ten, ze se mu neda uplne verit, at uz prijeti letusky do tabora, utek z nej, ci zaver na letisti. Pokud se od techto neduhu divak odprosti, uvidi solidni a celkem napinave drama, ktere tezi ze zajimaveho nametu a vybornych hereckych vykonu Emmy Watson, Nyqvista a predevsim Daniel Bruhla, ktery opet ukazal, ze je momentalne jednim z nejlepsich hercu vubec. ()

Pajky3

Nečekaně povedené drama s Emmou Watson v hlavní roli, navíc založeno na skutečných událostech. Emma Watson mě baví v každé roli a Daniel Bruhl zatím také nezklamal, navíc Michael Nyqvist si střihnul skvělého hnusáka. Napínavý příběh až do konce a přál jsem jim, aby se to podařilo. A vůbec mi nevadilo, že tam bylo pár naivních chyb. Film sice ve svých hrůzách mohl zajít ještě mnohem dál, ale úplně mi stačilo zůstat u náznaků a domýšlení. ()

necisty

Kvalitně zahraná a sehraná dvojice a nejen ti i všichni ostatní hráli perfektně. Tolik špatnosti je na tom světě a oni tam přece jen umí vložit romantiku, aby byl příběh zajímavější. No sežral jsem jim to i s navijákem, pro Emmu mám vždy slabost. ()

Juto

Príbeh z ktorého mrazí na chrbte. Sám si pokladám otázku čoho je schopný človek, keď sa k moci dostane psychopat. Michael Nyqvist ako pedofil je neuveriteľne vierohodný . Ide z neho hrôza a strach. 6/10 ()

laik_60

Veľmi presvedčivý film o ľudských zverstvách v čílskej komunite Dignidad. Nyqvist hral Schäfera bravúrne. Brúhlovi šiel zase lepšie "idiot Hans" ... hihi, a to som nespomenul nenávistné uhrančivé pohľady peknej Emmy Watson. Od dobrovoľného vstupu Leny (E. Watson) do komunity drží film diváka v neustálom napätí až do samotného konca. Je dobré, že sa občas točia filmy, ktoré sú zároveň pre divákov - pre ľudstvo mementomm . ()

Riley

Napínavé od začátku do konce. Líbilo se mi všechno až na Emmy neustále dokonalej makeup, který mi tam prostě neseděl. Ale hereckým výkonem to zachránila. 80% ()

VOD tipy na konec srpna

19.03.2016

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (viac)