La La Land

• Česko La La Land (viac)

V Los Angeles, meste plnom nádejí a hviezd, Sebastian (Ryan Gosling) náhodou stretne Miu (Emma Stone) a spolu sa vydajú ďaleko za hranice stereotypu všedných dní – až do rozprávkovej krajiny splnených snov menom La La Land. Talentovaného jazzového pianistu a nádejnú herečku čaká vzrušujúce dobrodružstvo, ktoré sa ani náhodou nepodobá na ich skutočné životy. On už nebude musieť hrať po zastrčených nočných baroch pre ľudí, ktorí ho nepočúvajú a jej po jednom z mnohých neúspešných konkurzov konečne zavolajú, že majú pre ňu úlohu. Osud to zariadil tak, že spolu sa posunú tam, kam by sa jeden bez druhého nikdy nedostali. Sú bláznivo zamilovaní a ich cesta za šťastím práve začína... (Forum Film SK)

rmar

Sympatické postavy perfektně ztvárněné skvělými herci, chytlavé melodie, romantický příběh o zamilovaných snílcích, kteří si chtějí jít za svými ideály, to vše z La La Landu činí dobrý muzikál. Co jej ale povýšilo na úžasný velkofilm hýřící superlativy a oceněními, to jsou skvělá výprava a výtvarné zpracování pod taktovkou Davida Wasca a režijní dohled Damiena Chazella, který tomu všemu vtiskl nádech starých muzikálů točených na jeden záběr a přidal na celkovém barevném, veselém, místy melancholickém a zasněném dojmu. La La Land patří mezi nejlepší filmy, které kdy spatřily plátna světových kin. ()

Dwayne47

SPOILERY pozor ! ...........co z toho ked on jej z megavelkej casti dopomohol urobit z nej to cím je a zit jej diskopríbeh herečky, ona zase jemu megadopomohla zit jeho diskopríbeh..... je to sice pekne ale co z toho ked vo finale nie su tito ludia spolu.. je to predsalen ,,práca'' resp ,,obziva'' ... dolezitejsie je to ci pri sebe mas cloveka ako mali oni resp on ju a ona jeho... za mna nice film ale ten koniec je na hovno .... ci uz je clovek smetiar alebo svetový špičkový herec .. vzdy zálezi len na tom ci ma pri sebe svoju spriaznenu dusu ale na to je svet prilis hlupy aby to pochopil :) ..cize on si teraz hrá sam v jazz bare hudbu pre ludi na ktorích nikdy nebral ohlad resp ,,fuck them''' a ona ma decko s nejakym dilinkom s ktorím nezazila nic co by sa ani z daleka podobalo tomu co zazilla s hlavnym protagonistom tohto filmu..... koniec je za mna osobne absolutny ultra fail proste a celkovo hodnotenie zo 4,5 u mna padlo tak max na 2. ()

Skimmy

Možná jsem je to filmovým žánrem, možná je to něčím jiným, ale prostě ne. Po jednom zhlédnutí naprosto tuctový film, na který druhý den ani nevzpomenete. ()

Rostislav.Ci odpad!

Film jakoby byl režírován 10 režiséry, opravdu, ale opravdu odpad. Děj vůbec nedává smysl. Film je na úrovni decibely lásky, jen s tím rozdílem, že se jedná o vysokorozpočtový titul. Bohužel jsem na to musel jít do kina a byly to 2 ztracené hodiny. To že takový film mohl vůbec dostat Oscara je opravdu něco nepochopitelného. ()

StarFsh

Muzikály moc rád nemám a toto je jediný, ktorý som zrejme kedy hodnotil. Zato Jazz mám rád a mám rád aj filmy, ktoré nie sú natočené podľa štandardnej hollwoodskej šablóny, že na konci musí byť za každú cenu happy end. ()

patho666

Odpudzujúci lentilkovo sfarbený vizuál, hnusné skladby, debilné texty, primitívny dej, vyložene odporný herci a kopec nudy - SRA LA LAND. Jedna hviezda navyše za parádnu reklamu v strede filmu. ()

funesfilm

Konečne muzikál plný farebnosti a s dávkou klasiky. Sklamal ma však počet spevavých scén. Spočiatku boli, potom už nič. Trošku nevyvážené, no hudba vynikajúca. ()

zajpton

Pěkná lovestory s trochou té pocty ke klasickému hollywoodu. Režijně dotažené do konce, skvěle zahrané a písničky ani muzikální výstupy nelezou na nervy, naopak. Přesto Chazellův předchozí Whiplash a nadcházející First man jsou ještě o něco dál. ()

KorryxD_

Možná obsahuje spoilery! Miluji muzikály,hlavně ty staré klasiky,jako je Mary Poppins,atd. ale toto je zbrusu něco nového. Úžasné písně a hned jak vidíte úvodní scénu,kde lidé tancují na autech v koloně,tak se vám rozzáří oči a těšíte se co bude dál. Převládá tu jazz,step a prostě originální muzikál s úžasným obsazením. Nádherná kamera a kouzelné scénky! ()

Richmond

Gýč tohto storočia. Emma Stone a Ryan Gosling v tuctovej muzikálovej lovestory, ktorá trhá anály a slzné kanáliky americkej filmovej akadémie. Choreograficky, muzikálne, vizuálne príjemné. Kamera je svižná a celkovo sa na to dobre pozerá. Tam plusy bohužiaľ končia... Po všetkých ostatných stránkach to bola totálna vykrádačka všetkých doteraz natočených kultových muzikálov. Trápna love- story, ktorej timeline je postavená na ročných obdobiach. Wow, fakt originálne. Preto doteraz nepochopím ako mohol mať tento nahlúply príbeh tak dobre spravený záver? Pri všetkej serióznosti, okorenenie už spomínanej love story reálnymi problémami, reálnou zápletkou + texty piesní o ich pocitoch a vzťahu, nebolo by to vôbec zlé. Namiesto toho texty piesní nedovysvetľujú príbeh, naopak, všetko karamelizujú a pokrývajú nechutnou cukrovitou polevou. Prvú hodinu filmu sa takmer nič nedeje, následne sa raz ryšavka so sexošom poháda, potom sa udobria a na záver vám pred oči predhodia "five years later" klišé v ktorom vás odhodí zo stoličky lebo zrazu sa z ničohonič pozeráte na alternate universe shit a dotoho vám hrá Gosling na klavíri. Koniec. Naozaj tlieskam. Mať tak plameňomet tak zo scenáristov spravím popol a príjmem ľudí, ktorí aspoň trochu vedia ako zaujať diváka inak než len nahlúplou hlučnou audiovizuálnou pokrývkou. 40% 2* ()

hvldvt

„Here’s to the fools who dream, crazy as they may seem” La la land je jedinečnej, ale hlavně naprosto kouzelnej film. Člověka si získá hned od začátku, ale jak film dál pokračuje, víc a víc se ukazuje, že to není jen další muzikál, ale jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. “What life could have been” snový epilog je asi ta nejkrásnější sekvence scén/filmový moment/říkejte si tomu jak chcete, co se kdy ve filmu objevil. Hudba dokáže být šťastná a energická, na druhé straně tam jsou ale i pomalý a neskutečně romantický písničky, a když se to přidá k filmu, je to jedním z největších aspektů, který dělá La la land tak moc krásnej. Ale fakt, sountrack tohohle filmu patří do naprosté špičky a když ho slyšim, něco člověk prostě cítí, a to se tak často nestává. A co se týče vizuální stánky??? Nemá chybu, žádnou. Tak moc magickej film, opravdová krása. ()

monny9

Nemám rada Ryana Goslinga...Ale !!! V tomto filme mu to tak krááásne ladí s Emmou :) Krásny príbeh, krásna hudba..."ukápla" mi i slzička, krásny film !!! ()

Marcel25

Moderne natočený a excelentný muzikál s krásnou kamerou. Choreograficky precízne a pritom ničím prehnané či nevkusné. K tomu všetkému ešte fantasticky zahrané a poetické, pričom ale nestráca kus realistickosti. ()

Zjewik

Jde v celku o povedený film, nicméně vzhledem k pozitivním ohlasům které jsem slýchal mi přijde film spíše přeceňovaný. Pobaví, neurazí, ovšem nejde o nic, co by vám delší dobu zůstalo v paměti. Po úvodní "velkolepé" scéně následuje poněkud pomalejší rozjezd. Emma Stone je opravdu skvělá a sympatická herečka, kterou si musí každý zamilovat. Škoda že po slibném a zajímavém prostředku začínal film ke konci trošku upadat. Samotný konec naštěstí zachránila poslední scéna, která film vyvedla z klasického klišé. ()

akiba

Nesnáším muzikály. Jakmile začal někdo v normálním filmu z ničeho nic podupávat nožkou, do tváře se vkrádal výraz puzení ke zpěvu, za kulisami se loudily na svět první tóny orchestrálního ántré a pak ve chvíli, kdy se scéna přelila v něco připomínajícího ladovu hospodskou rvačku, jen tam místo ran padaly taneční figury a kakofonie luzných školených hlasů, tak přesně v té chvíli se otvírala dokořán kudla v mé kapse. A aby to nebylo málo, tak mě dost prudí to, čemu se říká jazz. Tomuhle filmu jsem se proto dlouho bránil. Ale asi po 15 minutách, kdy mě dění na plátně najednou sralo méně a méně, jsem zjistil, že se mi to nějak podivně líbí. Takže ano, zpětně si vzpomínám, že to bylo dobrý. A vůbec nešlo o písničky, který si z toho moc nepamatuju. Hudba tady hrála totiž hrozně zajímavou roli. On to byl trochu anti muzikál. Tak asi proto. Líbilo se mi to kupodivu čímdál víc kvůli celé své koncepci, režii, scénáři - no, co mám povídat, celej film. A stydlivě přiznávám i herecké výkony. Kupodivu, oba hlavní herečka a herec jsou mi za běžných okolností z evolučního hlediska nesympatičtí, Emma o dost víc než Rájen. Ale nakonec jsem si říkal. Téda, vono to bylo zvláštním způsobem super. V srdíčku mi propuklo něco jako osobní comming out: Líbí se mi hollywoodská retronostalgie, líbí se mi vztahová klišé, dokonce jsem neměl chuť poslat naváděcí střelu na Jana Legendu, asi se mi líbí i medová romantika, ze které normálně zvracím. To vše platí, ale jen jednou za sto let při konjunkci saturnu s plutem. Jinak nee. Může za to Damiján Šazel, který ve mě dokázal vyloudit takový divný pocity. Cítím se zmatený. A proto, přátelé, tento film prohlašuji uměleckým dílem. ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

07.11.2022

Podoba oscarového ceremoniálu se po několika velmi hrbolatých ročnících vrací aspoň trochu k normálu, nebo se to tak v tuto chvíli alespoň zdá. Po čtyřech letech, kdy se předávání světově… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra

30.05.2019

Režisér Marc Webb se navždy zapsal do paměti fanoušků originálních romantik jako tvůrce 500 dní se Summer. Jeho dva spidermanovské pokusy s Andrew Garfieldem a Emmou Stone v hl. rolích už ale takový… (viac)