Byť úspešným lupičom vyžaduje mať pevné nervy. A keď ste k tomu aj učiteľom na strednej, potrebujete pevné nervy a vražednú bezohľadnosť. A presne vďaka tomu pri tabuli uspel bývalý zločinec a samozvaný učiteľ Zeki Müller (Elyas M´Barek) v bláznivej školskej komédii Fakju pán profesor 2. A teraz je Zeki Müller späť. Nemá to však vo svojej pedagogickej kariére jednoduché. Čakajú ho ranné vstávania a pubertálni študenti. Na základe toho mu jeho kariéra učiteľa príde omnoho náročnejšia ako jeho doterajšia kriminálna minulosť. Vďaka kontaktom z minulosti sa dostane k slušnej hromade diamantov, ktoré rafinovane ukryje do plyšového medveďa. Lenže jeho tak trochu strelená kolegyňa Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurt) plyšového medveďa venuje detskej charite v Thajsku. (Barracuda Movie)

Desmi

Za mě je dvojka lepší než jednička. Nenudil jsem se ani chvilku. Na komedii jsou sice 2 hodiny poměrně dost, ale nevšiml jsem si pasáže, která by byla vyloženě zbytečná a nezábavná. Film uteče jako voda a vtáhne vás do děje nenásilnou formou. Kéž by se dařilo točit více podobných komedií, v posledních letech se v tomhle ohledu filmařům příliš nedaří. ()

v.indruchova

No, opoznání je dle mě jednička lepší, tady je to místama trapné a cílí na blbce, teda lidskou blbost. Pár pohledů na vyrýsovaného učitele zlepší náladu :) Patetické poučováním, jako v amer. filmech mě nudilo. Viděla jsem to v suprové kvalitě, doporučuju, krásné prostředí. ()

mouzi

Uz po prvnich deseti minutach jasne slabsi nez jednicka, temer celou stopaz se to potacelo od niceho k nicemu, v podstate jsem se usmal az na konci a pri sestrihu z nataceni. "O muj boze, on dela ohen." "Bullshit alert!" 2,4* ()

punco

Inteligentný humor pri sérii Fakju je úplne zbytočné hľadať, ale ako komediálna oddychovka to prekvapivo funguje. Dvojka predčila prvú časť nielen kvoli exotickejšiemu prostrediu, ale najma vďaka niekoľkým veľmi vydareným heftom a momentom. Na nemeckú produkciu veľmi dobré a hlavne veľmi zábavné, mne to stačilo. "Viděli sme kvanta šikmovokých lidí ale to se nesmí říkat, dřív sme byli náckové" ()

Bodos

Určitě slabší jak jednička, po úvodu jsem se už začal obávat, že to bude nuda. Nicméně děj se slušně rozběhne a od scény, kdy spícího Müllera odváží na kufrech, mě to dostalo. Děj sice není bůhvíjaký, ale pro pobavení, jak je to ostatně určené, je to skvělé. 70% ()

zigy

Ve stylu Janákových komedií - těch lepších - obrovský spád většinou vtipných a hodně nekorektních vtípků. O dost lepší než první díl, který byl místy dost divný. Tohle je čistokrevná teenagerovská jízda. ()

MiniRecenze

Dalo by se říct,že tam kde se minule skončilo,tak tam se teď začne. Komedie ,kde se dokážete určitě hodně pobavit,ale malé děti k tomu neberte.Spousta vulgarismu a sprostých vtípků a gagů doprovází celý film.Postavy si plní své nenamáhavé role a vy se dobře bavíte.Vzhledem k úspěchu si myslím,že třetí pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. ROZESMĚJE!!! ()

Sharlis

Stále dobré, ale už menej ako prvý diel. Dej v podstate pokračuje tam, kde jednotka skončila a teda poteší i rovnaké obsadenie. Celé je to už, ale viac náučne a sentimentálne, ale to sa dalo čekať keď väčšina príbehu sa odohráva v Thajsku (školský výlet), kde Mullerova trieda blbcov súperí s inou školou. Príbeh sa už viac zameriava na žiakov ako na učiteľa a ten už vôbec nie je taky dominantný kriminálnik ako v prvom dieli čo mi dosť vadilo, že tuto z neho je už viacmenej ten obyčajný učiteľ a pošuk. Zmizol i sprostý humor, skôr je to už taky "Prci, prci" humor. Ale stále som sa bavil, zlé to určite nebolo, potešila i šikovná kamera a mladí herci hrali tiež (prekvapivo) dobre. Ak sa páčila jednotka, isto sa bude aj dvojka. ()

ElisR

Nenáročný film pro volné večery. Myslím, že se tento film, jak jednička tak i dvojka německým scénáristům povedl a já sen rozhodně za vysoké hodnocení. Není to nic intelektuálního, film Vám v podstatě nic nedá, nic, kromě vtipu si z filmu neodnesete, ale proč by měly mít všechny filmy nějakou hloubku? Za mě paráda :-) ()

oSiSko

Žiadna zmen oproti prvému filmu, Chantal a jej Herr Müllaaa je absolútne konečná. Film, ktorý nemá žiadnu umeleckú ani nijakú hodnotu, ale pobaví svojim prepnutým spôsobom. ()

oli9

Těžko navazuje na výbornou jedničku.. Vtip už se vytratil ale na nudný večer kdy nevíte coby si to klidně pusťte... Ale nejspíš si to pustíte jen jednou ()

PTuranyi

Pokračovanie príbehu učiteľa z núdze Zeka Müllera pokračuje dobrodružnou výpravou do Thajska oficiálne kvôli návšteve družobnej školy. V skutočnosti však ide o diamanty ukryté v plyšovom maskotovi, ktorého Lisi nečakane poslala do Thajska ako charitatívny dar. Opäť sa opakuje známa schéma, ale zdá sa mi, že pribudlo vulgarizmov a ubudlo didaktického humoru. Dej uteká ako splašený od jedného bláznivého gagu k druhému, veľa sa tu jačí a behá, ale to už nie je veľmi zábavné. Produkcia a herci plnia svoje úlohy dobre, škoda však uponáhľaného scenára a prílišného tlaku na plytké gagy. ()