Byť úspešným lupičom vyžaduje mať pevné nervy. A keď ste k tomu aj učiteľom na strednej, potrebujete pevné nervy a vražednú bezohľadnosť. A presne vďaka tomu pri tabuli uspel bývalý zločinec a samozvaný učiteľ Zeki Müller (Elyas M´Barek) v bláznivej školskej komédii Fakju pán profesor 2. A teraz je Zeki Müller späť. Nemá to však vo svojej pedagogickej kariére jednoduché. Čakajú ho ranné vstávania a pubertálni študenti. Na základe toho mu jeho kariéra učiteľa príde omnoho náročnejšia ako jeho doterajšia kriminálna minulosť. Vďaka kontaktom z minulosti sa dostane k slušnej hromade diamantov, ktoré rafinovane ukryje do plyšového medveďa. Lenže jeho tak trochu strelená kolegyňa Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurt) plyšového medveďa venuje detskej charite v Thajsku. (Barracuda Movie)

Jakubik

Pokračování zábavné komedie dopadlo tak nějak podle mých předpokladů. Není to sice úplnej průser ale slabší než jednička to je určitě. Někdy už to nemá k trapnosti daleko… ()

anitae

Ach jo, a to mě první film tak bavil. Ve dvojce tvůrci klesli k trapnostem, ale stejně jsem se bavila víc jak u intelektuální komedie. To by jeden neřekl co všechno jde dělat s pingpongovým míčkem :) ()

pepa3rd

Začátek je uplně tragický a měl jsem sto chutí to vypnout. Bez nápadu, balancující na hranici trapnosti a nudy. Poslední třetina to naštěstí značně zlepšuje, ale ani to nemění nic na tom, že celkově se nejedná o nic víc, než mizerně nastavenou kaši. Scénář je šitý horkou jehlou a vypadá jak slátanina několika nedokončených projektů, nalepených narychlo na nosnou kostru skvělé jedničky a to je zatraceně málo. Je to škoda, na dvojku jsem se hodně těšil a poměrně slušné hodnocení tady dávalo naději ... 40 % ()

Kingjiri

Pokračování se nese na stejný vlně jako jednička jen s tim rozdílem, že má Zeki tentokrát v podstatě celej film pro sebe. Ze zbytku učitelskýho sboru se totiž objeví sporadicky pouze ředitelka a Schnabelstedtová. Osobně bych uplně vynechal zápletku s thajskejma "sirotkama", zvrat s učitelem Haukem, pár patetickejch motivů (SMSky rodičům, stavba sirotčince) a přidal víc nekorektní zábavy na účet studenta s aspergerem. Gagů se však i přesto objeví hodně, jen se občas nedaří využít jejich potenciál (chat Etienne-Lisi). Slušně nahláškovaná podivaná (postava Chantal byla perfektně využitá), která neztrácí tempo a díky nepovedenejm scénám v závěrečnejch titulcích je zábavná doslova od začátku až do konce, čtyři slabší hvězdy. ()

bararich8

Držte si klobouky, jedeme dolů, kvalitativně. Největší problém je, že tam toho spousta nedává smysl a děcka se tam prezentují jako naprostí idioti, až to postrádá veškerou vtipnost. Jako jasně, pořád tam je spousta keců a hlášek a obecně se obstojně pobavíte, ale už je to velký průměr. 3* ()

Torgal

Pochopiteľne rozvernejšie ako prvý diel, ale aj menej konzistentné. Každopádne jednotlivé scény sú o dosť vtipnejšie ako minule, sú ale nahádzané na seba jedna cez druhú a častokrát bez logickej nadväznosti. Škoda, že na úkor vzťahu s Karoline sa viac pritlačilo na eskapády lobotomizovaných študentov v Thajsku. Vo výsledku som sa bavil určite aspoň rovnako ako minule. 6+/10 ()

Razzor_82

FááákT to nezklamalo a zase za čtyři hvězdy pane Müllere. Výlet s tupáky z Goethovky na crazy výlet a hledání diamantů. Neztratilo to vtip, drive a zase útok na mou bránici . 7/10 ()

Mouchal

Pokud si někdo během prvního "Fakjů" sám pro sebe říkal, že je to pořádně ulítlá palba, tak s nástupem druhého dílu se vám tento názor ještě umocní. Parta nevychovaných hovádek z 10.B se totiž (kvůli dost podivným okolnostem) seberou a i se svým (ne)napraveným učitelem vyrazí na školní výlet za exotikou. Rozhodně si cením toho, že se filmaři odhodlali pro takovýto krok, protože ačkoliv školní prostředí zbožňuji (tedy alespoň v komediích), podruhé už by to nemuselo působit tak dobře jako minule. Co se od minule změnilo je drsnost většiny gagů, kdy třeba ping-pongový míček v "čárce" jedné studentky (ano Chantal, hádáte správně) je jen vrcholek ledovce. Občas se možná až moc tlačí na pilu a opravdu často jsou tu okamžiky, kdy si prostě musíte říkat, že je to "čárkovina" (sirotci, kteří nemají na jídlo, ale mají dost prostředků na nákup vodních motorových člunů atd.), ale účel komedií je prostě diváky pobavit a na to jich spousta zapomíná. Naštěstí tento film z dílny našich německých sousedů ne a proto nám (asi spíš mladšímu publiku) polechtá naše bránice více, než nějaký americký žblept. Velmi se povedl i výběr písniček a rozmanitá barevnost, kdy i dospělácká prezentace ve sborovně působí spíš jako učení názvu barviček v pomocné třídě. S českým dabingem také nemám problém (nějak si to německy neumím představit) a cimra toho aspergrového podivína spolu s jeho pokusem o neviditelnost pomocí prstenu mi pohladila mou nerdskou dušičku. Jo a Zeki? Většího sympaťáka aby člověk pohledal. Za mě velká spokojenost a těšing na trojku, kdy snad "Kreténi" budou skládat maturu. 85% ()

Franc1s

Tak je to tak, dvojka se povedla výtečně, i když jsem tomu nechtěl věřit, ale i němčouři umí, když chcou. Třída si vyjela na výlet do Thajska, Zeki zas má průser a partička z 10.B opět ukazuje, že s ní se člověk nenudí... Bohužel jen ředitelka je tu jen chvíli, ale i tak to tam sází jak v jedničce. Bavil jsem se a těším se na trojku!! 8/10 ()

Psycho.R

Chtěl bych říct, že německou filmografii fakt nemám rád. O to víc mě sere, že dávám vysoké hodnocení :D. Myslím, že to proběhlo stejně jako u prvního dílu, vůbec jsem tomu nevěřil a pak jsem čučel přehršlem nápadů a opravdu vtipných momentů. Přesně takhle to dopadlo u dvojky, u které jsem navíc slyšel o kolik je horší, než předchůdce. Není to pravda. Uplně stejnej level. Určitě doporučuju. ()

E lan

Tak nevím jestli na tuhle dojčerskou hrůzu jen nebyla nálada, ale oproti prvnímu ucházejícímu dílu je tohle tristně trapný propadák bez jakékoli logiky a vtipu. Brr, obloukem se vyhnout... ()

Anayka

Ten moment příjemného překvapení z jedničku už tu sice není, ale pořád je to sranda a úlet ad absurdum. Soundtrack trochu slabší, ale Zeki a děcka stále okouzlující. A ředitelka pořád fetuje. ()

Oonika

Pořád jsem konsternovaná tím, že to vlastně natočili Němci a je to docela v pohodě :-) Jakože samozřejmě nic významného, ale pro relax to stačí. ()

bearmeedek

Po docela dívatelné jedničce hluboký propad. V původním filmu byla jasně dána humorná linka nasazením nevzdělaného kriminálníka do učitelského prostředí. Nyní už nebylo z čeho vařit a přemístěním do krásného Thajska se téma neudrželo. ()