Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben-Hur je epický príbeh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného kniežacieho rodu z Jeruzalema, ktorého adoptívny brat Messala, vysokopostavený príslušník rímskej armády, krivo obviní zo zrady. Jeho rodina vrátane milovanej manželky skončí vo väzení a on sám je zbavený majetku a odsúdený na doživotné galeje. Po troch rokoch strávených na mori sa Ben-Hur vracia do vlasti s jedinou myšlienkou – pomstiť sa Messalovi za všetky príkoria, ktoré mu spôsobil. Vyzve ho preto na súboj v pretekoch štvorzáprahov, aby dokázal, že pravda a víťazstvo stoja na jeho strane. (Forum Film SK)

(viac)

Videá (10)

Trailer 5

Recenzie (235)

Isherwood 

všetky recenzie používateľa

Když Wylerovu verzi, milovanou to srdcovku epického sandálového žánru, pominu, zůstane prefabrikovaná agitka o odkazu nejslavnějšího nazaretského tesaře, přičemž to aktuálně nejznámější kazašský kulturní vývoz kočíruje pomocí CGI generátoru, jemuž někdo zapomněl vypnout algoritmus na vizuál seriálu celoplošné televize, takže už jenom čekáte, až vám to všechno M. F. na konci vysvětlí a ono tentokrát ne (ups, spoiler). ()

kinderman 

všetky recenzie používateľa

Zajímalo by mě, kdy lidé zodpovědní za vznik tohoto filmu pochopili, že vůbec nefunguje. Bekmambetov by měl zůstat u filmů typu Wanted nebo Abraham Lincoln: Lovec upírů, snaha být seriózní je v jeho případě zcela marná. Wyler byl génius, měl v ruce silný scénář a z jeho tříapůlhodinového filmu (absolvoval jsem letos v kině) nenudí ani minuta. Bekmambetov mě uspával po první čtvrthodině. A když Oliver Wood snímá epický historický film, jako kdyby to bylo pokračování Jasona Bournea, je špatně úplně všechno. Přitom Hathawayův Maršál a Coenovic Opravdová kuráž dokazují, že na základě stejné knihy mohou vzniknout dva vynikající filmy. ()

Reklama

Ivoshek 

všetky recenzie používateľa

Nový Ben Hur má moc pěkně udělaný ten poslední závod. Tolik k seznamu věcí, co se povedly. kladům. Velkofilmy ze šedesátých let měly něco, co u těch nových silně postrádám. V tomhle případě kvalitní herce a přitažlivé herečky. Zidiotštěný příběh tomu taky moc nepomáhá a vrcholem jsou nesmysly typu Morgana Freemana jako černošského žida a zázračně vykurýrované lepry. A jako třešnička na dortu působí ten chlap, co hraje Messalu. V podstatě od první do podlední minuty má výraz, jak kdyby byl retardovaný. ()

silentname 

všetky recenzie používateľa

Jak sa dá film takto neskutočne pokaziť? Až sa mi z toho zastáva rozum, lebo musím povedať, že som bol najprv do príbehu skutočne ponorený a chcel vedieť, kam to bude smerovať. Sledoval som to viac ako svoju adaptáciu, nakoľko som knihu nečítal a nevidel ani pôvodné spracovanie. Išiel som teda s mysľou maximálne otvorenou. A prvá polka filmu ma skutočne dostala do príbehu. Sledovali sme Judahov život v jeho rodine a fungovalo to. Jediné čo ma iritovalo, že Pilát tu bol vykreslený vyslovene len ako zloduch a to si nemyslím, že je to smer, ktorým to malo ísť. Ale inak som to bral. Keď sa však skončia scénky v otroctve a dostaneme sa do druhej polky filmu, tak to naberá prudký spád a celý film ide od dobrého k zlému, k horšiemu až absolútnej pohrome. A nechápem ako sa to podarilo. Všetky scénky, čo sa udejú po jeho otroctve sú buď klišé, alebo človeka len iritujú, že sa sem vôbec dostali. Máme tu ukrižovanie Krista, máme tu súboj Judaha a Messallu na život a na smrť v závode, podobne ako v Gladiátorovi a potom sú tu ešte dve neskutočne iritujúce scénky, ktoré ale nespomeniem, lebo by to boli spoilery. Každopádne ak to uvidíte, pochopíte presne čo mám na mysli. Tento film ma skutočne dostal až do stavu, že som už komentoval v štýle: "To nemyslíte vážne!" Nechápem, čo sa tu stalo a prečo to nabralo taký obrat. Nerozumiem. A pokazí to akurát dojem všetkého, čo prvá polka filmu spravila. Totálne, absolútne. Ježišova rola vo filme je mizivá, Pilátova rola je mizivá. Sú to len postavy, ktoré tu proste sú. Je to až otravné. A ostatní to nerobila vôbec lepšie. Možno s výnimkou Morgana Freemana, ktorý je podľa mňa prekvapivo dosť dobrý. A celkom ho v tejto role aj beriem. Osobne si myslím, že v prípade Ježiša a Piláta som v roku 2016 vďačný za film Risen. Tu je to absolútne nasilu. Neodporúčam. Hodnotenie: D+ ()

misterz 

všetky recenzie používateľa

Porovnávať túto verziu Bena-Hura so staršou z r. 1959 vážne nemá žiaden zmysel. Je to podstatne kratšie, scénky s Ježišom vyznievajú ako klišé vata a hlavne nehrá tu Charlton Heston. Ten svojou obrovskou charizmou a výnimočným hereckým nadaním dokázal dať svojej postave Bena Hura nový rozmer, čo malo za následok minimálne to, že aj napriek svojej enormnej dĺžke snímok nenudil ani chvíľu. To žiaľ nie je prípad Jacka Hustona, je tu veľa nudy a šedivých miest, a to aj napriek tomu, že to bolo kratšie ako staršia verzia. Na druhú stranu tu bola celkom fajn kamera a bavili ma aj záverečné preteky, len škoda, že boli také krátke. Celkovo to vidím ledva na slabší priemer. 50/100 ()

Galéria (76)

Zaujímavosti (12)

  • Film mal mať oficiálne premiéru 26. februára 2016, avšak v októbri 2015 posunulo štúdio dátum premiéry na 12. augusta 2016. (beso74)
  • Pre verziu určenú na Blízky Východ a do ostatných moslimských krajín, boli scény s Ježišom Nazaretským (Rodrigo Santoro) upravené prípadne úplne vynechané. (MikaelSVK)

Súvisiace novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (viac)

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (viac)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (viac)

Reklama

Reklama