The Blackcoat's Daughter

• USA February (viac)

Dej tohto hororu sa odohráva na súkromnej katolíckej škole v Bramforde, ktorá je určená len pre dievčatá. Dve dievčatá zostávajú počas prázdnin v škole s dvoma vychovávateľkami, pretože pre nich nemá kto prísť. Ich rodičia sa neozvali a zrejme sa nemohli dostať do školy kvôli zlému februárovému počasiu. Riaditeľ školy rozkázal staršej Rose, aby dala pozor na mladšiu Kat, ale tá hodlá stráviť večer úplne inak. Kat tak v budove školy zostáva úplne sama a ešte netuší, že ju sprevádzajú temné sily, ktoré čoskoro vyjdú na povrch. (Marceloo)

Davies182

Vyloženě artový horor s taaakhle dlouhou expozicí. Mnohovrstvá stavba děje připomíná spíše drama, které se ne a ne rozjet, tyto obavy jsou ale nakonec zbytečné. Vrtá mi to celý hlavou i dlouho po skončení a navzdory tomu, že jsem všechno nepochopil, a přesně tohle mě na tom baví nejvíc: přemýšlet a nikoli zapomenout na další hororové béčko. ()

Seabeast

Obrovská škoda, protože February oplývá silnou zlovolnou atmosférou, ale v ostatních aspektech je naprosto nemastný a neslaný. Jedná se o první režisérský počin Oze Perkinse a jsem si jist, že další jeho počínání je hodno ke sledování. Ale potíž February je v tom, že jde od ničeho k ničemu a nemá krom pár scén, co divákovi nabídnout. Místama je trochu nelidsky protahovaný a veškeré rádoby nesouvislé dialogy nevedou ke zvýšení pozornosti nebo zvědavosti. Pocit mystična a zla je poněkud křečovitě nastavován hudební složkou, která je sice sama o sobě vynikajicí, ale nemá kýžený efekt v celku - a ten značně pokulhává. Oceňuji neobvykle uchopené téma posednutí ďáblem a exorcizmu, ale scénář u mě nezpůsobil žádnou senzaci. Jedním uchem dovnitř, druhým ven, znáte to. ()

TomX2

Celkový dojem: February ma vôbec nezaujal (aj keď má pomerne dobré ohlasy a ľuďom sa páči). Nezaujímavé postavy, nudný dej, ktorý sa zbytočne vlečie, nezaujímavý príbeh a cez takmer celý film sa nič zaujímavé nedeje. Lepší obrat to ale bude mať po zhruba hodine, kedy bude film mať mrazivú a mierne desivú atmosféru, nuda sa zmení v napätie a až vtedy bude Emma Roberts vo forme (tá mi ale vo filme vôbec nesdala). Ako celok pre mňa veľké sklamanie aj keď sa nejedná o žiadny prepadák. Moje hodnotenie: 40% ()

kaylin

Finále se může jevit zběsilé, překotné, je výraznou změnou tempa, i když i zde dochází ke zpomalení. Rozhodně je ale možné říct, že vás rozuzlení filmu „February“ překvapí. Budete cítit, že to je film od hororového nadšence, ale nutně nemusíte být s celkovým vyzněním filmu spokojeni. Někteří diváci budou odcházet rozmrzelí a já je budu chápat. Tohle není skvělý mindfuck ve stylu „Šestého smyslu“ nebo „Ti druzí“. ()

dubinak

Řekla bych, že snímek tohoto dosud neznámého režiséra je zde trochu podceněný, což bude určitě proto, že je opravdu obtížné udělat si k němu svoji teorii a odhalit skrytá pojítka, pokud nějaké vůbec jsou. I já jsem zkusila odhadnout pointu, ale jestli je správná se asi nikdy nedozvím. Co je ale velmi silnou stránkou February je jeho absolutní hustá atmosféra, která nepoleví od začátku do konce stopáže a nabídne velmi kvalitní hororový zážitek. Ke všemu přispívají také dobře vybrané herečky. Shipka, Roberts i Boynton se do svých charakteristických rolí náramně hodily. Těžko bych ale někomu slovy popsala děj , natož úděl postav, které se chovají většinu času opravdu všeljak. Vlastně je docela nelehký úkol i přesně určit subžánr, spíš to byl takový mix. V každém případě se mi trefil do chuti a Oz Perkins se mi postaral o velmi nevšední hororový večer a dlouhé poprojekční rozjímání. A lidi, aspoň to dokoukejte do konec, než to hodíte do odpadu! ()

• Natáčalo sa v Ottawe a teploty sa pohybovali okolo mínus štyridsať stupňov. (Marceloo)