Pokrvní bratia

• Československo Pokrevní bratři (viac)
všetky plagáty

V roku 1864 zjednal prezident Lincoln s náčelníkom Čejenov trvalý mier, no americkí vojaci dohodu čoskoro porušili. Masakru pri Sand Creeku sa pasívne zúčastnil aj seržant Jack Birch. Za neuposlúchnutie rozkazu a protesty proti vraždeniu mal byť postavený pred súd, podarilo sa mu však ujsť a spolu s ďalšími dvoma väzňami sa vydal do divočiny hľadať zlato. Cestou cez indiánske územie však jeden z jeho spoločníkov zabije indiánsku ženu a dieťa... (STV)

štísko

U mě se na rozdíl od většiny hodnotitelů vztah k tomuto snímku vyvíjel opačně. V dětství to byl pro mne průměr. Snad třicet let po posledním zhlédnutí jsem ho viděl znova a docela mě sednul. Tenhle film má ke slátanině asi tak daleko, jak je z Prahy na Vesuv. Je možná poněkud naivní. Ale proč ne? Je tam láska, přátelství, zrada a i především to co v mnohých dnešních filmech schází: úcta k životu. A to si myslím, že je důvod proč toto dílo většina hodnotitelů posílá do horoucích pekel. Zatracujou to o co sami vlivem vymívání mozků dnešní řemeslně dokonalou ale bezduchou produkcí sami přišli. ()

Kakho-oto

Žádná sláva to rozhodně není, příběh mohl být mnohem zajímavější a napínavější, než jak to nakonec dopadlo. Nemyslím si však, že jde o nejhorší indiánku s Mitičem. Pokrevní bratři se mně líbí více než Zvěd, Smrtelný omyl nebo Ulzana (to je podle mě nejhorší "mitičovka"). Možná je tento film tak špatně hodnocen i kvůli tomu, že Dean Reed emigroval ze západu na východ a pak byl využíván komunistickou propagandou. Pravda, v tomto filmu neukázal ani žádné herecké vlohy... asi 45 % ()

Rodin

Jeden z opravdu nejlepších filmů s jugoslávským tělocvikářem a emerickým emigrantem. Jo, východní Německo, to byla ZEMĚ ZASLÍBENÁ. 15%. ()

dolin1 odpad!

Nad "výkonem" Deana Reeda jsem se musel mnohokrát smát na nepatřičných místech, stejně tak často se mi dělalo na zvracení. Demenťárna hadr. ()

helrohir

Najromantickejší východonemecký "western" s účasťou západného emigranta Deana Reeda vo mne zanechal zmiešané pocity. Na jednej strane máme v určitých momentoch až dojímavý príbeh o láske zbeha z americkej armády (zaujímavé prepojenie s Reedovým skutočným životom) a indiánky. Na druhej strane ja však film ako ostatné mitičovky, teda plný rôznych režijných a scenáristických nedostatkov, nudného deja a trápnych situácií. Gojko je tu topornejší než obvykle a v podstate stále len stojí alebo niečo preriekne a Dean Reed hrať proste nevie, hoci určitú charizmu lámča sŕdc mu nemožno uprieť. Podľa mňa existujú aj horšie westerny "made in NDR", ale zas niektoré su aj lepšie. Slabé dve hivezdy, 30%. ()

curil odpad!

Opravdu nejslabší z "východoněmeckých" indiánek, pokud neberu v potaz rádoby trapnou parodii "Zpívej, kovboji" s naším Vaškem Neckářem a právě Reedem. Chabý námět, výkony herců, celkové zpracování. Ale na druhou stranu hlasy odkazující na průměrnost Deana Reeda jako zpěváka u mě neprojde. Slyšel jsem jeho nahrávky z dřívějška, a i když jsem ho neměl rád, ve své době byl nejpopulárnějším zpěvákem v Jižní Americe. Nebýt jeho zvrhlých politických /komunistických/ názorů a exilu v NDR, mohl být "za vodou" do dneška a neskončit zavražděný STASI "pod vodou" berlínských jezer. ()

Kokutek odpad!

Nevím proč, ale vypadá to na spatlaninu Vineťáka (záchrana života - souboj na život a na smrt - záchrana života - přátelství - šašek v manéži sestry ), Tenkrát na západě (harmonika) a Malýho Velkýho Muže a záblesků dalších motivů a westernových klišé. Tak trošku to připomíná Troškovy pohádky, kde je taky drak, vodník, trpaslíci, čerti a vůbec veškerá pohádková havěť a prase se v tom vyzná. Příšerní herci a jejich výkony. Dean se snaží cosi hrát a je to prostě akorát slizkej humus, křeč a hrůza, zatímco Gojko stojí, chodí, sedí, běhá jak pravítko a ta jeho úžasná "mimika"..."Indiáni" jsou zřejmě nějací rumunští Cikáni a dědci z hospody v chemlonových čupřinách. Hovadina, jakou svět neviděl, ale musím přiznat, že jsem se chvílema musel fakt smát, blbé až k popukání, ty dialogy... Harmonika a Kolouch, to je dvojka teda...no sranda, děcka. A za tu legraci bych dal půl hvězdičky, ale nejde to, takže dávám odpad. Nostalgie stranou, je třeba si říct, že do nás za komančů cpali především sračky. Teď to není o nic lepší, přiznávám, ale člověk má svobodu vybrat si, hledat a najít. Jak slastné. ()

carl.oesch odpad!

O NDR a jeho kultúře za celých 40 let existence svědčí pouze to, že zde na rozdíl od ostatních socialistických zemí včetně Rumunska a dokonce i samotného Sovětského Svazu nevznikl snad jediný kvalitní film. Východoněmečtí soudruzi se snažili, seč mohli (tady vyrazili podle všeho do Rumunska) a přibrali místní herce, ale protože se do samého hořkého konce drželi zásad socialistického realizmu, dopadlo to prostě, jak to dopadlo. "Chtěli jsme to udělat dobře a dopadlo to jako pokaždé." A Dean Reed? Jeho tehdejší popularita byla přiživována z nejvyšších míst vládnoucích totalitních režimů, jako americký občan, odmítající kapitalismus a americký imperialismus se ve východní Evropě zatraceně hodil. Dokonce i herečku Renate Blumeovou si vzal (ta žila nejaký čas i s jeho pokrevním bratrem Gojko Mitičem), ale když se v druhé polovině osmdesátých let najednou chtěl vrátit do USA, našli ho kteréhosi rána utopeného v jednom z berlínských jezer. Vražda, sebevražda, náhoda, nehoda...konspiračních teorií je spousta. ()

Kkahunaa

Sledovat snímek Pokrevní bratři, je jako koukat do hlavně pušky při jejím čistění (jedna z úvodních scén filmu). Nikdy nevíte, co se v tu chvíli stane. Komediálně laděný western s prvky drama (resp. eastern či red western) nemůže zcela zakrýt dobovou poplatnost. Hlavní střet kultur, kmene Komančů a bílých přistěhovalců, je podán jednostranným hledím. Indiáni - rudí bratři jsou vykresleni jako vykořisťované oběti, bílí jako kapitalističtí utlačovatelé. Byť se chce divák přikloniti spíše na stranu Indiánů (poněvadž historie jim dává za pravdu, bohužel až hodně zpětně), nemůže se jistě ubránit pocitu, že s ním někdo ideově manipuluje. Tento rozměr snímku není příjemný. Na druhou stranu komediální charakter snímku je skvělě propracován hlavněv díky ústřední dvojici Dean Reed-Gojko Mitic. Dramatickou polohu zase podtrhuje způsob snímání kamery, která například z podhledu prolétne zdevastovanopu indiánskou vesnicí, kterou z plesíru vypálili kavaléristé. Ojedinělý vjem ve westernovém žánru je zasazení příběhu do zimního období, kdy je krajina pokryta sněhem. Motiv sněhu se totiž ve westernech objevoval velice zřídka. ()

Warapeidza

Viděl jsem nedopatřením včera (17/1/2013) cca půlku tohoto dílka a bylo to peklo. Popravdě jsem si celou dobu myslel, že to je takhle strašně špatně natočený schválně a že se jedná o celkem ucházející parodii na Vinetoua, bohužel jsem pak zjistil, že jsme se spletl... ()

PANKY71

Jako malej kluk jsem na tom byl v kině. Z NOSTALGIE DÁVÁM TŘI HVĚZDIČKY.... Odvahu se na to podívat znovu ale nemám abych nepřišel o iluzi....:-))) Dodatek:Tak jsem to viděl a hvězdičku jsem musel ubrat...:-(( A pokud k tomu někdo nemá vztah od dětství, tak i ty dvě jsou moc. ()

PORTER44

Hodně slabá kovbojka,nejdřív tři kovbojové zabijou pár indiánů ,jeden z kovbojů nakonec indiánku zachrání a přidá se k indiánům kde zůstane žít a z kovbojky se stává romantická slátanina,po čase z tábora odjede z bojovníky a po návratu je tábor vypálen a všichni zavražděni včetně jeho ženy,kovboj se vrátí do města začne chlastat a je z něho troska navíc se mu vracejí vzpomínky na život z indiány a je z toho psycho kravina. ()

Bullet odpad!

Ne že by to nebyla blbost sama o sobě ale toho kokota kterej k tomu skládal hudbu,bych pověsil za ptáka do průvanu,páč ta muzika bylo to jediný,co mě na tomto filmu zaujalo, v tom nejhorším možném slova smyslu. ()

protonpost odpad!

Brakový western plný lží natočený komunistickým NDR, připomíná spíše komunistickou propagandu. Pohádka jak hrdinní soudruzi indiání vedou svůj statečný boj se špatnými okupanty z USA. Bohužel takové lži rozšiřovali nejen komunisti, ale západní společnos má schopnost sebemrskačství. Převážně livicový intelektuálové a umělci, vytvářejí rozličné fantasmagorie o naší minulosti i současnoti a jednou z nich bylo i zabíjení indiánů, ke kterému docházalo (Severní Amerika) ve vzájemných vojenských střetech, obětí bylo velmi podobně na obou stranách a rozhodně se v Severní Americe nepáchala žádná genocida. Indiánů žije v USA dnes více než při příchodu Kolumba (kdy jich tam bylo mezi 1-5 mil.). http://archiv.neviditelnypes.zpravy.cz/clanky/2003/01/27614_11_13_0.html Což nemůže říci původní obyvatelstvo na územích, které kolonizovali Rurikovci ze severského kmene Rusů (v roce 1860-65 Rusové vyvraždili 50 % Kavkazu, který obsazovali, 8 milionů lidí, a dalších 6 milionů před nimi uprchlo). Indiání byli převážně velmi násilní divoši co žili v době kamené. Běžně se vyvražďovali navzájem a bylo u nich běžné otroctví. http://www.cestomila.cz/clanek/1023-marketa-krizova-studiem-misii-se-meni-cernobily-obraz-conquisty https://www.tyden.cz/rubriky/relax/cestovani/co-zavinil-vinnetou-etnolozka-vyvraci-myty-o-indianech_313747.html Většina indiánů zemřela na nemoce (zahraniční nemoce zase zabíjeli v Evropě). Např. v celém 19 století zemřelo při vojenských střetes s indiány celkově 50 000 lidí, z toho 20 000 bělochů a 50 000 indiánů. Kolonizace Severní Ameriky byla dílem Evropanů, včetně Rusů, kteří zkolonizovali Severní Ameriku na jejím západním pobřeží od Aljašky až 80 km před San Francisko. Rusové se chovali ještě hůře než ostatní Evropané. ()